Najnowsze

Najnowsze

Nowa sieć komórkowa w Polsce

Co Virgin Mobile zmieni na polskim rynku. Początkowo ma oferować usługi pre-paid. Jakie propozycje dla klientów będzie miał nowy operator komórkowy, mówi Witold Tomaszewski, Red. Naczelny Telepolis

Inwestuj z głową

Unikanie parabanków to nie wszystko. Nawet jeśli bowiem powierzamy oszczędności instytucjom nadzorowanym, uczciwym i pewnym, to ciągle nie oznacza to bezpieczeństwa inwestycji. Jak maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo swojej inwestycji, jak oszacować ryzyko na jakie nas stać, jakie są podstawowe błędy przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, na ile bezpieczeństwo zwiększyły ankiety inwestycyjne, mówi Jarosław Dominiak, Prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Pensje w dół, zatrudnienie nie rośnie

Przeciętne wynagrodzenie brutto w lipcu 2012 roku wyniosło 3,7 tys. zł, i w porównaniu do czerwca spadło o 1,5 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Jak podaje GUS, w lipcu w przedsiębiorstwach zatrudnionych byłe tyle samo osób co w czerwcu.

Obowiązki na NewConnect

Od lipca na rynku NewConnect zostały stworzone dwa segmenty, w ramach których notowane są spółki o niższej płynności akcji.

Wartość rynku hotelarskiego

A jak podał Instytut Turystyki - w czasie Mistrzostw Europy w piłce nożnej obcokrajowcy zostawili w Polsce blisko miliard złotych - to o 200 tysięcy więcej niż oczekiwano. Statystycznie kibic wydał w czasie pobytu ponad 1,5 tysiąca złotych, a łącznie z kosztami noclegów i transportu ponad 2600 złotych.

Wartość polskiej chemii

71 milionów złotych - tyle według oczekiwań wyniesie zysk netto Azotów Tarnów w drugim kwartale. Wyniki chemicznej spółki poznamy w poniedziałek.

"Barometr" gospodarki USA

Drugi kwartał Wal-Martu lepszy od oczekiwań, ale spółka zaniepokoiła rynek prognozami na cały rok. Zysk netto największego detalisty na świecie w drugim kwartale wyniósł dolara i 18 centów na akcję, czyli o centa więcej niż oczekiwał rynek.

Wycena "czarnego złota"

O blisko połowę spadła w lipcu sprzedaż węgla w spółce Sadovaya. W ubiegłym miesiącu ukraińska spółka sprzedała prawie 34 tysiące ton węgla - wyprodukowała o niecałe 10% mniej, niż przed rokiem.

Centrum wyników - Kredyt Inkaso

Marża netto w Kredyt Inkaso skurczyła się o ponad połowę. Rosną za to przychody tej firmy zarządzającej portfelem wierzytelności, w drugim kwartale o ponad 150%.

Centrum wyników - Fly.pl

Upadłości biur turystycznych i bankructwo linii lotniczych OLT Express - kłopoty rynku turystycznego odbijają się na brokerze usług turystycznych, spółce Fly.pl.

Centrum wyników - Suwary S.A.

Rosną przychody a spółka poprawia marże. Suwary – producent opakowań i akcesoriów motoryzacyjnych z tworzyw sztucznych zwiększył skalę sprzedaży o jedną-czwarta a zysk operacyjny poprawił o blisko połowę.

Rekordowo tanie akcje Facebooka

Akcje Facebooka straciły 6,3 proc. i osiągnęły rekordowo niską cenę, odkąd mogą skupować je inwestorzy - donosi Reuters. W czwartek po raz pierwszy inwestorzy Facebooka, czyli m.in. DST Global, Goldman Sachs, Elevation Partners i Accel Partners dostali zielone światło dla sprzedaży części swoich akcji. Giełdę zalały akcje Facebooka.

Przegląd lokat

Inflacja lekko odpuszcza. Lokaty w bankach i SKOK-ach są coraz bardziej opłacalne. Sprawdzamy realne oprocentowanie lokat szukając tych najatrakcyjniejszych. Pomaga nam w tym Michał Sadrak, analityk Open Finance.

Dom w USA

Po danych z rynku nieruchomości próbujemy sprawdzić, ile trzeba wydać na nieruchomość za oceanem. Informacji na ten temat dostarcza nam Dominik Dymecki, Floryda.org

Pożyczki z parabanku

Uwaga na pożyczkę w parabanku czy firmie pożyczkowej – jest łatwo dostępna, ale droga. Na co zwracać uwagę w umowach o kredyty, gdzie mogą się kryć niewidoczne na pierwszy rzut oka opłaty. Jak uchronić się przed wysokimi kosztami pożyczek, radzi Paweł Majtkowski, główny analityk Expandera

Prawa pasażera

Do 16 sierpnia związki zawodowe Lufthansy dały kierownictwu czas na decyzję o podwyżkach, inaczej zapowiadają strajk. Przed powrotami z wakacji przypominamy jakie prawa ma pasażer na lotnisku w przypadku strajku linii lotniczych lub obsługi lotniska. O prawach pasażera rozmowa z Piotrem Sańczakiem, Dyrektorem Europejskiego Centrum Konsumenckiego

Edukacja finansowa

Mądry Polak po szkodzie, czyli akcja edukacja. Narodowy Bank Polski, Bankowy Fundusz Gwarancyjny, Komisja Nadzoru Finansowego, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Ministerstwo Finansów oraz Komenda Główna Policji planują na koniec września br. wspólną kampanię informacyjną, która ma przestrzegać przed korzystaniem z parabanków. Mowi o Tym Barbara Mroczek, dyr. Departamentu Współpracy z Zagranicą i Komunikacj Społecznej UOKIK.

W Rosji gorsze zbiory zbóż. Obawy na rynkach

Zbiory zbóż w Rosji są w połowie sierpnia niższe niż rok temu - wynika z dokumentów rosyjskiego ministerstwa rolnictwa, do których dotarła agencja RIA-Novosti. Na niskie plony ma wpływ susza w wielu rolniczych regionach kraju.

Parabanki w parapaństwie

Po zamieszaniu związanym z Amber Gold, analizujemy oferty dwóch firm z listy ostrzeżeń KNF pod pod kątem ewentualnych problemów dla klientów. Jakie elementy umów mogą rzutować na wiarygodność oferty i zwiększać ryzyko inwestycji? Porozmawiamy z Michałem Markowskim, adwokatem kancelarii Bird&Bird

Rynek nieruchomości komercyjnych

GTC rozczarował inwestorów. Deweloper zanotował w ubiegłym kwartale 14 i pół miliona euro straty netto. To mniej niż przed rokiem, ale analitycy liczyli na niewielki zysk.

Kondycja detalistów

Mieszane wyniki detalistów. Spółka odzieżowa Monnari podała wyniki za pierwsze półrocze. Łódzkiej firmie udało się wypracować zysk na poziomie 926 tysięcy złotych. W pierwszych sześciu miesiącach ubiegłego roku spółka zanotowała stratę. Gorzej poradziła sobie Prima Moda. Sieć salonów obuwniczych z segmentu średnio wyższego w pierwszym półroczu miała stratę netto w wysokości 940 tysięcy złotych, wobec zysku na poziomie blisko 100 tysięcy złotych przed rokiem. Spółka podała wyniki we wtorek po sesji.

Wartość rynku aptek

Spółka notowana na rynku NewConnect czyli Internetowy Dom Zdrowia podała wyniki za pierwsze półrocze. Spółka specjalizująca się w sprzedaży suplementów diety, leków i kosmetyków przez Internet, zanotowała w pierwszych sześciu miesiącach stratę w wysokości 172 tysięcy złotych, wobec 97 tysięcy rok wcześniej.