Najnowsze

Najnowsze

Święto Bożego Ciała już za dwa dni. Kto może pracować w ten dzień? Paweł Blajer pytał o to Ewę Kraińską-Dulić, prawnika z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie.

Nawiązanie kontaktów i pozyskanie nowych zleceń - to główne cele polsko - włoskich spotkań w siedzibie PARP. Przedsiębiory mogą się na nie zgłaszać do 28 czerwca. Z kolei na początku lipca rusza misja na Ukrainę. O tym, kto może wziąć udział w obu wydarzeniach Paweł Blajer rozmawiał z Anną Wróbel z PARP

22 czerwca ruszy akcja ministerstwa finansów "Weź paragon". W jej ramach inspektorzy skarbowi będą "odwiedzać" przedsiębiorców i sprawdzać, czy wydają oni paragony i rejestrują transakcje za pomocą kas fiskalnych. O to, co dokładnie będą kontrolować inspektorzy Paweł Blajer pytał Andrzeja Bartyskę z Izby Skarbowej w Gdańsku

Polska i Niemcy równo 20 lat temu podpisały traktat o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Paweł Blajer pytał dziś Christiana Schnella, partnera w BSJP, jakie szanse mają polskie firmy na kontrakty w Niemczech i jaki wpływ na zarabianie pieniędzy ma wspólna polityka Niemiec i Polski

Wydawca "Teraz Rock" i "PSX Extreme" wybiera się na alternatywny rynek warszawskiej giełdy. Spółka AD Music chce z trwającej oferty prywatnej pozyskać 1,6 mln zł. Debiut planuje na sierpień,. Gościem "Dnia na Rynkach" był prezes spółki Leszek Jastrzębski

Dobre wyniki Kredyt Inkaso, spółka w zeszłym roku miała zysk netto na poziomie 8 milionów złotych, to wzrost o ponad 50%. Gościem "Dnia na Rynkach" był prezes Kredyt Inkaso, Artur Górnik

6 do 10 milionów złotych z oferty prywatnej chce pozyskać Impomed Centrum, spółka z branży inżynierii komórkowej. Rafał Makowski, prezes Impomedu liczy, że terapia komórkowa trafi na listę świadczeń refundowanych przez NFZ, a to zwiększy przewagę konkurencyjną spółki.

Bakalland nie zamierza odpowiadać na wezwanie na akcje Mispolu, nie wyklucza też zainwestowania w tę spółkę w przyszłości. Gościem "Dnia na Rynkach" był prezes spółki, Marian Owerko

Główny Urząd Statystyczny odpiera zarzuty analityków, że za wysoki odczyt majowej inflacji odpowiadają zmiany w sposobie jej liczenia. Szef tej instytucji, prof. Janusz Witkowski, przyznał w TVN CNBC, że od początku roku metoda liczenia wzrostu cen się zmieniła, ale nie miała wpływu na odczyt danych, bo zmieniono też zeszłoroczną bazę. W skali roku wzrost cen sięgnął wówczas 5%, podczas gdy rynek spodziewał się 4,6%

Młodzi grecy protestują przeciwko polityce Unii Europejskiej i swoich rządów. Mają za złe politykom, że się z nimi nie komunikowali, nie informowali ich o wysokości zadłużenia kraju i jego faktycznej sytuacji - mówił w TVN CNBC Dionisios Sturis, grek mieszkający w Polsce

- Rząd brytyjski nie włączy się w dyskutowany obecnie nowy pakiet pomocy finansowej dla Grecji i ma nadzieję, że eurostrefa sama upora się ze swymi trudnościami - powiedział premier Wielkiej Brytanii David Cameron. Podkreślił, że Londyn odgrywa rolę w ratowaniu Grecji za pośrednictwem MFW, Komisji Europejskiej i EBC.

- Czerwiec będzie kolejnym miesiącem spadku stopy bezrobocia - uważa wiceminister pracy Czesława Ostrowska. Jak dodaje, jest to zarówno zasługa ruszenia rynku pracy sezonowej, jak i strategii przedsiębiorstw. Tę ostatnią przyczynę poprawy wydaje się też potwierdzać najnowszy raport NBP na ten temat.

"Euro jest symbolem współczesnej Europy i jego klęska byłaby fatalną porażką całej Europy" - ostrzegają czołowi przedstawiciele 47 niemieckich i francuskich koncernów w całostronicowych ogłoszeniach, które ukazały się we wtorek w gazetach w obu krajach.

Zdaniem części analityków majowa inflacja wystrzeliła w górę, bo GUS zmienił sposób wyliczania tego wskaźnika. Szef GUS potwierdził dziś w TVN CNBC, że od stycznia inflacja faktycznie liczona jest inaczej, ale jednocześnie podkreślił, że nie ma to wpływu na majowy skok wskaźnika.

Telewizyjny konkurs SMS-owy "Serialowe kody wymień na nagrody" wprowadzał konsumentów w błąd - uznał UOKiK i nałożył na jego organizatora spółkę Mobile Formats karę finansową w wysokości 85 tys. zł. Firma już złożyła odwołanie od tej decyzji.

Rosyjskie Koleje Żelazne złożyły ofertę na zakup większościowego pakietu akcji polskiej spółki PKP Cargo - poinformował dziś rosyjski dziennik "Wiedomosti", powołując się na źródło w RŻD.

Największy w Europie tani przewoźnik lotniczy Ryanair podpisał porozumienie z chińskim producentem samolotów, firmą Comac. Wspólnie mają stworzyć maszynę, która stanie się rywalem dla Boeinga i Airbusa.

Kontrola Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych stwierdziła uchybienia w przygotowywanej przez Google usłudze Street View. Zdaniem GIODO są one jednak drobne i formalne. Google rozpoczął fotografowanie polskich miast w połowie czerwca.

Przedsiębiorcy składają pozew grupowy przeciw ZUS. Uważają, że Zakład najpierw wprowadził ich w błąd, a potem kazał zapłacić za to odsetki. Jeżeli wygrają, odszkodowania mogą sięgnąć miliarda złotych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Dwie znane z niedawnych cyberataków grupy hakerów - LulzSec i Anonymous - połączą siły, by atakować rządy, banki i ważne instytucje. Ich akcja ma kod: Operacja Anty-Bezpieczeństwo - pisze poniedziałkowy "Los Angeles Times" na swoich stronach internetowych. Hakerzy z obydwu grup nazywają swoją akcję walką z korupcją oraz cenzurowaniem internetu.

Egipt wraca do łask polskich turystów – wynika z raportu firm EasyGo i Wakacje.pl. Przed wakacjami zyskują Grecja i Hiszpania, mocno traci Tunezja - pisze "Rzeczpospolita".

Szykuje się nam kolejna podwyżka cen żywności. Wszystko przez wprowadzenie e-myta. Firmy transportowe przerzucą jego koszty na kontrahentów, a ci na konsumentów. Jako pierwsze zdrożeć powinny mąka, cukier, oleje i tłuszcze - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".

W ostatniej dekadzie zarobki Chińczyków rosły średnio o 12 proc. rocznie. Koniec ery bardzo taniej siły roboczej w Chinach zmieni rynek pracy w regionie i w USA - pisze amerykański tygodnik "Time" w swym wydaniu internetowym.

- Rata kredytów we frankach w lipcu może być niższa niż w czerwcu - ocenia w TVN CNBC główny analityk Expandera. Paweł Majtkowski mówił w Bilansie o tym, jak ze spłatą pożyczek w szwajcarskiej walucie radzą sobie obecnie Polacy.

British Library z pomocą Google'a udostępni w technologii cyfrowej 250 tys. swych bezcennych książkowych białych kruków - ogłoszono na konferencji prasowej w Bibliotece. Łącznie to 40 mln stron.

Traktujmy stabilność strefy euro w sposób nadrzędny - apelował Jacek Rostowski podczas poświęconego sytuacji w Grecji spotkania ministrów finansów UE. Uspokajał, że Grecja nie jest "studnią bez dna" i stanowi zaledwie mały procent gospodarki UE. - Grecja to może studnia dość głęboka, ale wąska - ocenił.

Firma niedawno debiutowała na GPW, ale nie udało nam z nią porozmawiać w dniu debiutu. Obecnie akcje firmy są prawie 2 razy tańsze niż w dniu debiutu. Dlaczego? Co firma robi, by zmienić tę sytuację? Co dzieje się w firmie, co mogłoby źle wpływać na cenę akcji? Rozmawiamy z prezesem PBO Anioła Waldemarem Aniołą.

Protektor, który produkuje i sprzedaje obuwie ochronne, militarne i specjalistyczne chce kupić od MSP spółkę obuwniczą Befado. Czy uda się przejąć firmę, jak to wpłynie na dochody i działalność Protektora mówi Paweł Strączyński, członek zarządu Protektora. Protektor myśli też o sprzedaży swojego lubelskiego zakładu i przeniesieniu produkcji do specjalnej strefy ekonomicznej, a także o zmianie centrum usług wewnętrznych dla firmy.

- Chcemy budować lojalność akcjonariuszy przez dywidendę - zapowiedział prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) Jarosław Zagórowski. Spółka wkrótce zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Car2go to nowy pomysł na jazdę po mieście. W każdej chwili można wypożyczyć auto i zostawić je po zakończeniu podróży w dowolnym miejscu. Od chwili debiutu elektrycznego smarta w pilotażowym projekcie w niemieckim Ulm łączny dystans przez niego pokonany to niemal 7 milionów kilometrów - 170 okrążeń ziemskiego globu. Daimler AG ma wprowadzić Car2go w kolejnych miastach Europy.