Najnowsze

Najnowsze

Centrum wyników - Sonel

Jedna z niewielu naprawdę zaawansowanych technologicznie spółek na polskim rynku – tak o Sonelu napisali analitycy BGŻ w ostatniej rekomendacji - jednak podobnie jak w przypadku wielu innych spółek, po doskonałym pierwszym kwartale, w drugim w firmie przyszło spowolnienie. Skąd ta zadyszka? Naszym gościem był Krzysztof Wieczorkowski, prezes Sonela.

Centrum wyników - Sonel

Jedna z niewielu naprawdę zaawansowanych technologicznie spółek na polskim rynku – tak o Sonelu napisali analitycy BGŻ w ostatniej rekomendacji - jednak podobnie jak w przypadku wielu innych spółek, po doskonałym pierwszym kwartale, w drugim w firmie przyszło spowolnienie. Skąd ta zadyszka? Naszym gościem był Krzysztof Wieczorkowski, prezes Sonela.

Centrum wyników - ATM

Przychody rosną ale zysk operacyjny i netto spada - w wynikach ATM widać podobny trend jak na całym rynku - cała pierwsza połowa roku wygląda lepiej. Czy spadek zysku w drugim kwartale jest spowodowany kryzysem? Między innymi o to pytaliśmy Macieja Krzyżanowskiego, prezesa ATM.

Więcej pijemy, mniej palimy

Piwo, wódka i mleko - tych napojów przeciętny Polak w ubiegłym roku sobie nie żałował. Ich spożycie znacznie wzrosło w porównaniu z rokiem poprzednim. Co natomiast optymistyczne - w 2011 r. wypaliliśmy mniej papierosów - wynika z badania GUS.

"Wyprowadzili poza granicę 261 mld USD"

Greccy obywatele, aby uniknąć podatków od dochodów, wyprowadzili między 2003 a 2011 poza granicę 261 mld USD pochodzących z nielegalnej działalności lub korupcji - powiedział ekonomista Raymond Baker, szef pozarządowej organizacji Global Financial Integrity.

Unia Europejska z obniżoną perspektywą

Ze stabilnej na negatywną perspektywę ratingu agencja Moody's obniżyła ocenę Unii Europejskiej. Podobną decyzję agencja podjęła wcześniej wobec Niemiec, Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Zmiany na Poczcie

Firma szykuje się na całkowite uwolnienie rynku, które zgodnie z zaleceniemi Brukseli ma nastąpić w przyszłym roku.

Berlin, Frankfurt i Monachium na celowniku Ufo. Warszawa trafiona rykoszetem

Z powodu strajku pracowników Lufthansy we wtorek odwołano rejsy tego przewoźnika na trasach z Frankfurtu oraz Monachium do Warszawy - poinformował rzecznik warszawskiego Lotniska Chopina Przemysław Przybylski. Tym razem domagający się podwyżek personel pokładowy zrzeszony w związku Ufo prowadzi protest na lotniskach Berlin-Tegel, we Frankfurcie nad Menem i w Monachium.

Rehn: chcą wspólnego nadzoru, niech dają gwarancje

Kraje UE spoza strefy euro, które będą chciały przystąpić do wspólnego nadzoru bankowego, powinny dać prawne zapewnienie i gwarancje, że ich władze i banki będą respektować decyzje EBC - zapowiedział w poniedziałek komisarz UE ds. walutowych Olli Rehn.

Budżet 2013

35 miliardów złotych deficytu budżetu i wzrost PKB na poziomie 2,2% - to według agencji Reutera niektóre założenia do przyszłorocznego budżetu proponowane przez ministerstwo finansów.

Centrum wyników - ZUE

Grupa ZUE chce w tym roku powtórzyć osiągnięcie z ubiegłego roku, czyli blisko 22 miliony złotych zysku netto.

Centrum wyników - Kruk

Kruk to lider polskiego rynku windykacyjnego, a także spółka która działa w Czechach i w Rumunii.

Witold Waśko o wynikach Śnieżki

Fabryka farb Śnieżka pokazuje dobre wyniki, mimo że to biznes powiązany z sytuacją na rynku budowlanym i z inwestycjami, które ostatnio hamują.

Milion w portfelu

Jak zyskownie zainwestować milion złotych w niepewnych na rynkach finansowych czasach? Portfel Jacka Maliszewskiego, głównego ekonomisty DMK błyskawicznie zyskuje na wartości i odrabia wcześniejsze straty. Od czerwca zyskał on prawie 11%. Od początku inwestycji portfel traci 2,45%.

Kieszonkowe dla dziecka

Dziś początek roku szkolnego. W jakiej formie wypłacać kieszonkowe dziecku? Radzimy się Andrzeja Fesnaka, Treningi. Szkolenia.

Zrób sobie firmę

Zakładamy stację LPG. Próbujemy swoich sił na rynku paliwowym. Jakie koszty się z tym wiążą? Czy wiąże się z tym spora ilość formalności. O tym w rozmowie z Sylwią Popławską, Koalicja na rzecz Autogazu.

100 tys. w portfelu

Tydzień pod znakiem stóp procentowych, a gospodarka wytraca tempo wzrostu. Ostatnia szansa na przyzwoite oprocentowanie lokat? O lokowaniu oszczędności rozmowa z Marcinem Zienkiewiczem, analitykiem Comperia.pl

Rynek alkoholi w Polsce

W ciągu dekady rynek win owocowych w Polsce skurczył się o blisko połowę. Jeszcze 10 lat temu produkcja win owocowych wynosiła około 200 mln litrów rocznie, teraz tylko nieco ponad 100 mln litrów. O strukturze sprzedaży alkoholi mówi Leszek Wiwała, prezes Polskiego Przemysłu Alkoholowego

Zainwestować w wartość w Turcji?

Inflacja konsumencka i PPI w Turcji. Jaka jest wartość tureckiej gospodarki? W co wart inwestować w tym kraju, podpowiada Aleksander Jawień, prezes Investment Fund Managers

Wrzesień na giełdach

Wrzesień statystycznie drugim najgorszym miesiącem w roku dla giełd. Jaka wartość maja historyczne statystyki dla praktycznego inwestowania? O tym kiedy zajmować pozycję na giełdzie, mówi Paweł Szczepanik, SIG, KBC.

Cień recesji

Ciekawie wygląda sierpniowy odczyt indeksu PMI dla przemysłu po lipcowym zaskakująco dobrym wyniku. Zdaniem Jacka Adamskiego, Zastępcy dyrektora generalnego i dyrektora Departamentu Ekonomicznego PKPP Lewiatan. Powinniśmy poczekać na wrześniowy odczyt indeksu PMI, by można było mówić o długotrwałych trendach.

Rząd do środy podliczy "expose" Kaczyńskiego

Najpóźniej w środę minister finansów Jacek Rostowski poda wyliczenie kosztów realizacji propozycji zawartych w niedzielnym wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego - poinformował rzecznik prasowy rządu Paweł Graś.

Centrum wyników - NG2

NG2 – właściciel sieci sklepów CCC ma za sobą niezbyt udany kwartał, w którym przychody rosły wolniej niż poprzednio, a zysk był mniejszy niż rok temu. Ale 2013 ma być lepszy niż 2012 – jak to osiągnąć? Naszym gościem był Piotr Nowjalis, wiceprezes spółki.

Centrum wyników - Patentus

To nie był udany kwartał dla producenta maszyn i urządzeń górniczych. Patentus mocno wyhamował, przychody w drugim kwartale spadły o 35% a zysk netto o 87,1%. Prezes spółki Józef Duda podkreśla jednak, że Patentus ma wygrane przetargi na 12 miliony złotych więc wyniki powinny się poprawić. 

Cień recesji

Najsłabsza od 11-stu kwartałów dynamika wzrostu PKB, coraz słabsze nastroje w przemyśle - czy kryzys dotarł już do Polski? Jak polski biznes sobie poradzi i ile może w tej sytuacji zmienić Rada Polityki Pieniężnej? Między innymi o to pytaliśmy Piotra Bielskiego, ekonomistę BZ WBK.

Kolej zmienia rozkład przez remonty

Remonty i objazdy czekają jesienią pasażerów PKP. Trasa Warszawa - Gdańsk wciąż zajmie ok. 7 godzin, ale bilety będą tańsze. Czasowe zmiany w organizacji ruchu pociągów dotyczą 80 na 300 proponowanych tras w ciągu doby. Pociągi kursują według nowego rozkładu od dziś do połowy października.