Najnowsze

Najnowsze

Najgorsze notowania na Wall Street od 2008 roku nie mogły nie odbić się na azjatyckich rynkach. Wszystkie giełdy w regionie zanotowały w piątek kilkuprocentowe spadki, a straty poniosły firmy we wszystkich branżach.

Wall Street po jednym dniu przerwy w czwartek powróciła do trendu spadkowego. Indeksy w ciągu dnia potraciły po 4-5 proc., gdyż inwestorzy coraz bardziej martwią się o stan amerykańskiej gospodarki. To największe spadki od czasów kryzysu finansowego z lat 2008-2009 r. Wśród inwestorów coraz powszechniejsze stają się obawy, że gospodarka USA może ponownie wpaść w recesję oraz że kryzys zadłużenia w strefie euro rozszerzyć może się na kolejne kraje. W Polsce w piątek rano padł kolejny rekord: frank kosztował 3,75 zł.

Rzeź na amerykańskiej giełdzie. Główne indeksy zanotowały dziś największe spadki od czasów kryzysu finansowego z lat 2008-2009 r. Wszystko ze względu na fatalne wieści o amerykańskim długu.

Lepszym pomysłem od kolejnych funduszy pomocowych jest ciągłe dostarczanie rynkowi płynności - a więc pompowanie w niego pieniędzy - uważa główny ekonomista Deutche Banku Arkadiusz Krześniak. To w połączeniu ze skupem obligacji krajów peryferyjnych mogłoby pomóc rynkom wyjść z kryzysu.

Poprawa wyników ING Banku Śląskiego. W 2 kwartale zarobił na czysto 234 mln zł. To o ponad 1/5 lepiej niż rok wcześniej... Bank konsekwentnie realizuje strategię powiększenia portfela kredytowego - mówiła na antenie TVN CNBC prezes banku Małgorzata Kołakowska.

W czasie dużej niepewności na rynku, nie wszystko da się przewidzieć. Jakie narzędzie pozwalają na utrzymanie dodatniej stopy zwrotu z własnego portfela, gdy na giełdach dominuje czerwony kolor? O opcjach na waluty mówił w TVN CNBC Grzegorz Zalewski z BOŚ Banku.

Ceny mieszkań na rynku pierwotnym spadły o 4-5% w ujęciu rocznym. Dodatkowo deweloperzy coraz częściej starają się przyciagnąć klientów dodatkowymi udogodnieniami, np. garażem czy komórka lokatorską gratis. Rozmowa z Bartoszem Turkiem z Home Broker.

Kolejny fatalny dzień na rynkach. Gwałtowne kilkuprocentowe spadki zanotowały indeksy w całej Europie, w tym nasz WIG20. Czerwono jest też na Wall Street. Niepewność sprawia także, że traci złoty.

3 mld zł - o tyle więcej trafiło w tym roku do państwowej kasy z kieszeni podatników. Jak wiele osób objętych obowiązkiem oddawania części zarobków fiskusowi przekroczyło drugi próg podatkowy? Rozmowa z A. Michaliszynem, doradcą podatkowym Cameron Mckenna.

Pod koniec maja portfel J. Dancewicza, wcześniej P. Sawali, był na plusie. Niestety lipiec przyniósł straty. O tym, jak ulokować pieniądze, by wyjść nad kreskę - J. Dancewicz, główny ekonomista DZ Banku.

Luksusowe apartamenty, lofty czy popularne 50-metrówki. Na czym najwięcej zarabiają obecnie deweloperzy i co w branży nieruchomości mówi się o wysokim kursie franka? Rozmowa z A. Skirmuttem, Emmerson Nieruchomości.

Rekordowy lipiec na rynku lotniczym w Katowicach. Port w Pyrzowicach obsłużył w ubiegłym miesiącu 338 tys. pasażerów to - o 7,5 proc. więcej niż przed rokiem. Jakie perspektywy dla rynku lotniczego w Polsce. Rozmowa ze Zbigniewem Sałkiem, wiceprezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia Menedżerów Lotnisk.

Dramatyczne doniesienia z głodującej Afryki sprawiają, że chcemy pomóc potrzebującym. Jak sprawdzić organizację humanitarną, by pieniądze które wpłacimy trafiły bezpośrednio do głodujących, a nie do kieszeni władz organizacji mówi Agnieszka Ciźla z  Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

17 sierpnia rozpocznie się 24-godzinny strajk generalny w Przewozach Regionalnych - poinformowali przedstawiciele kolejowych związków zawodowych. Związkowcy domagają się 280 zł podwyżki dla pracowników spółki w tym roku. Tymczasem zarząd proponuje 120 zł od początku sierpnia, a od 2013 roku o kolejne 130 zł.

Jesteś właścicielem małej lub średniej firmy z sektora usług, handlu, czy produkcji i szukasz kapitału? Fundusz Secus Asset Management inwestuje w ekspansję, rozwój, refinansowanie czy wykup firm. Jak dobiera i ocenia spółki i w co najchętniej lokuje swoje pieniądze? Gościem Pawła Blajera był Grzegorz Pędras, prezes Secus Asset Management.

Decydując się na działalność franczyzową warto dokładnie przeanalizować zapisy umowy, które pozwalają na jej rozwiązanie. Czasem zdarza się, że rozwiązanie umowy z franczyzodawcą jest bardzo trudne. Na co zwrócić uwagę, by umożliwić sobie elastyczne warunki rozwiązania takiej umowy mówiła Karina Korczyńska, prawnik i menedżer działu doradztwa we franczyzie Profit System.

Strefy kibica szansą dla średnich i małych przedsiębiorców na zarabianie na mistrzostwach Euro2012. Jak można zgłaszać swoje pomysły na sportowy biznes w strefach kibica tłumaczył Rafał Rosiejak, krajowy koordynator do spraw stref kibica, PL 2012.

W czwartek szwajcarska waluta może potanieć wobec złotego do nawet 3,60 zł - uważają analitycy. Aby tak się stało, Europejski Bank Centralny musi ogłosić dodatkowy skup obligacji krajów UE, które maja problemy fiskalne np. Włoch.

Zawirowania na rynku walutowym sprawiają, że wiele osób upatruje w nich okazję do rozpoczęcia inwestycji. Widz pyta czy jest możliwość założenia działalności gospodarczej, która będzie polegać na obrocie walutami. Jak opodatkowana jest taka działalność? Gościem programu "Blajer mówi: Biznes" był Michał Grzybowski, partner w Ernst&Young.

Odwrót na PBG i innych spółkach budowlanych. Kurs akcji poznańskiej spółki spadł do poziomu z początku 2006 roku. Sektor budowlany ma problemy z niską rentownością kontraktów drogowych. Inwestorzy obawiają się spowolnienia w sektorze, które może przyjść po inwestycjach związanych z Euro2012. Gościem "Dnia na Rynkach" był wiceprezes PBG Przemysław Szkudlarczyk.

Uroczystość debiutu ukraińskiej spółki Coal Energy na głównym parkiecie warszawskiej giełdy. Coal Energy jest 30. debiutująca w tym roku spółką na GPW. Firma zajmuje sie wydobyciem i sprzedażą węgla. Akcje Coal Energy spadły na debiucie o 5%, cena emisyjna wyniosła 20 złotych za akcję, a wartość emisji przekroczyła 225 milionów złotych.

Randi Zuckerberg zrezygnowała z posady dyrektora ds. marketingu w Facebooku na rzecz własnej działalności. Będzie współpracować z mediami, opracowując strategie społeczne.

Głębokie spadki w Europie i najgorsza sesja na GPW od początku roku. To obraz rynku w środę 3 sierpnia. Czym wywołane są tak wyraźne spadki?Czy panika na rynku jest zjawiskiem krótkotrwałym czy stałą tendencją? Gościem "Dnia na Rynkach" był Przemysław Smoliński, analityk techniczny DM PKO BP.

"Rodzina na swoim" tylko do końca przyszłego roku. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o wsparciu rodzin w nabywaniu mieszkań. Nowelizacja zakłada stopniowe wygaszanie programu preferencyjnych kredytów dla rodzin. Rozmowa z Katarzyną Kuniewicz, dyrektor w REAS, oraz Bartoszem Turkiem, analitykiem rtynku nieruchomości Home Broker.

BRE Bank poprawia wyniki. W drugim kwartale wypracował zysk netto na poziomie 313 mln zł. To dwu i pół krotnie więcej niż rok wcześniej. Zdaniem Cezarego Stypułkowskiego, prezesa BRE, niepewność na rynkach nie zachwieje wynikami finansowymi banku w przyszłym roku.

Włochy są wciąż w centrum uwagi rynków. Minister finansów - Giulio Tremonti i szef eurogrupy Jean-Claude Juncker spotkali się w Luksemburgu by omówić sytuację finansową kraju. Nasilają się pogłoski, że Włochy bojąc się o własne finanse, chcą się wycofać z udziału w Europejskim Funduszu Stabilności Finansowej. O stanie włoskiej gospodarki w parlamencie mówił także premier Włoch Silvio Berlusconi. Materiał Dominika Cierpioła.

Spółka CD Projekt Red potrzebuje więcej czasu by dopracować szczegóły gry Wiedźmin 2 na XBOX 360. Kolejny termin debiutu to I kwartał 2012 roku. Opóźnienie odbiło się 25% spadkiem kursu akcji spółki. Ogłosiliśmy premierę zbyt wcześnie, przyznał Adam Kiciński. Prezes CD Projekt Red był gościem "Dnia na Rynkach".

Strach kredytobiorców ma na imię frank - odsiecz nazywa się interwencja. Interwencja Szwajcarskiego Banku Centralnego. To, że sami Szwajcarzy nie mogą już znieść tak mocnego franka może być pocieszające. To, że udało się go osłabić zaledwie na kilka godzin nie pozwala odsunąć wszystkich obaw i myśli. Jedną z nich może być magicznie brzmiące „przewalutowanie”. Czy to się opłaca? I jakie są skutki takiego ruchu sprawdzał Łukasz Kijek.

Frank straszy kredytobiorców i... Bank Szwajcarii, który interweniuje słownie na rynku franka. Interwencja pomogła jednak tylko na kilka godzin. Ile może kosztować frank szwajcarski w najbliższych tygodniach? Gościem "Pieniędzy od Rana" był Władysław T. Bartoszewski, dyrektor generalny Credit Suisse w Polsce.

Rząd chce liberalizować rynek gazu w Polsce. Importerzy będą mogli gromadzić rezerwy gazu poza krajem. Jeśli Sejm przyjmie projekt nowe firmy będą miały łatwiejszą drogę na polski rynek. O ocenę wpływu rządowych planów na rynek gazu w Polsce poprosiliśmy prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Marka Woszczyka.