Najnowsze

Najnowsze

MW Tenis zadebiutował na rynku NewConnect. Spółka na razie ma szkoły w Poznaniu i Toruniu, do 2013 roku chce otworzyć około siedem nowych ośrodków na terenie północno-zachodniej Polski, mówi Jacek Grobel, prezes MW Tenis.

Skarb Państwa zaoferuje nie więcej niż 20 proc. akcji PKO BP. Wtórną ofertę zaplanowano na wrzesień. DM PKO PB jest współorganizatorem road show dot. akcjonariatu. Rozmowa ze Zbigniewem Jagiełło, prezesem PKO BP.

Z większymi zakupami trzeba w tym tygodniu wyrobić się w sobotę lub poczekać do poniedziałku. W niedzielę 12 czerwca przypada w kościele katolickim uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki - dzień w Polsce ustawowo wolny od pracy, ale także jeden z 13 dni w roku, w którym obowiązuje zakaz handlu.

Rekomendacja "kupuj" dla Redanu. W nowym raporcie DM BPS zakłada cenę akcji spółki na poziomie 10,51 złotych. Redan jest właścicielem działających w branży odzieżowej marek Top Secret, Troll i Textilmarket, wkrótce grupa chce wejść także na rynek rosyjski. Gościem programu Rynki Dnia był analityk DM BPS Sobiesław Kozłowski, autor raportu o Redanie.

PLL LOT po około dwóch miesiącach przerwy wraca na Bliski Wschód. Loty z Warszawy do Bejrutu, Damaszku i Kairu zostaną wznowione od lipca i potrwają do jesieni.

W nadchodzący weekend firma FoodCare, nowy właściciel kultowego napoju Frugo, zaprezentuje w Krakowie pierwszy czarny, owocowy napój. FoodCare zapowiada, że to na razie tylko wstęp do pełnej oferty smaków i kolorów napoju, który pojawi się na sklepowych półkach w całym kraju w ciągu kilku tygodni.

Największe korzyści z wydobycia gazu łupkowego powinno czerpać polskie społeczeństwo i rodzime przedsiębiorstwa - wynika z badań TNS OBOP, przeprowadzonych na zlecenie Instytutu Globalizacji. Polacy chcą, by nasz kraj miał kontrolę nad własnymi złożami bogactw naturalnych.

Wartość oszczędności gospodarstw domowych wyniosła 933,4 mld zł na koniec pierwszego kwartału 2011 roku - podały Analizy Online, firma monitorująca rynek funduszy inwestycyjnych i emerytalnych. Oznacza to, że w ciągu trzech miesięcy oszczędności Polaków wzrosły o 2,5 proc., czyli o 23 mld zł.

- 5,5 proc. podwyżki płac, akcje dla wszystkich pracowników, oraz 160 mln do podziału z ubiegłorocznego zysku - takie postanowienia kończą wielotygodniowy spór między zarządem i związkami w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Podpisane w piątek porozumienie poprzedza wprowadzenie tej firmy na giełdę, które planowane jest na 6 lipca.

Dobre wiadomości z rynku paliwowego. Po 11 tygodniach cena oleju napędowego w końcu spadła poniżej 5 złotych. O cenach paliw i przyszłych trendach na rynku rozmawialiśmy z analityk biura BM Reflex, Urszulą Cieślak.

Bilans warzywnej paniki. Targowiska, restauracje, czy mała gastronomia pod lupą Sanepidu. Inspekcja sprawdza warzywa pod kątem pochodzenia. Jaki jest wynik kontroli? Naszym gościem był: Jan Orgelbrand, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego.

Żeby dostać budżetową dopłatę mieszkanie musi być nowe, tańsze niż dotąd, a na dodatek cały program ma wygasnąć z końcem przyszłego roku - Sejm przyjął rządowy projekt ustawy o "Rodzinie na swoim".

Akcjonariat Obywatelski to długofalowy program zainicjowany przez ministerstwo finansów. Celem programu jest doprowadzenie do świadomego i powszechnego uczestnictwa obywateli w życiu społeczno-gospodarczym. Rozmowa z wiceprezesem Tauronu, Markiem Zawadzkim

Zgodnie z oczekiwaniami Europejski Bank Centralny nie zmienił parametrów swojej polityki pieniężnej. Jednak wbrew oczekiwaniom wartość Euro zaczęła spadać po komunikacie prezesa EBC który mówił o konieczności „wzmożonej czujności”, co wcześniej było uznawane za sygnał sugerujący podwyżkę stóp procentowych na kolejnym posiedzeniu. O zachowania rynku rozmawialiśmy z Markiem Rogalskim, analitykiem DM BOŚ.

Ministerstwo Skarbu Państwa potwierdziło w piątek, że zaoferowało do sprzedaży 10 procent akcji Grupy PZU SA, a inwestorzy zapisali się na kupno całego pakietu po 367 złotych za sztukę. O prywatyzacji PZU oraz projekcie akcjonariatu obywatelskiego, rozmawialiśmy z ministrem skarbu, Aleksandrem Gradem.

Masz trochę wolnej gotówki? Albo szansę na kredyt? Do kupienia są ciekawe nieruchomości. Ofertę można uznać za okazyjną: Austria sprzedaje dwa alpejskie szczyty, a ceny to 92 tysiące i 21 tysięcy euro. Można też nabyć je w pakiecie.

Akcjonariat obywatelski, czyli program ministerstwa finansów, mający na celu upowszechnienie udziału obywateli w życiu gospodarczym. O programie oraz zamieszaniu wokół sprzedaży akcji PZU przez Skarb Państwa, rozmawialiśmy z byłym prezesem GPW i doradca strategicznym Rothschild Polska, Wiesławem Rozłuckim.

Akcjonariat Obywatelski, czyli długofalowy program zainicjowany przez ministerstwo finansów. Resort chce w ten sposób doprowadzić do powszechnego uczestnictwa obywateli w życiu gospodarczym. O korzyściach z programu dla warszawskiej giełdy rozmawialiśmy z jej prezesem, Ludwikiem Sobolewskim

Unia Europejska będzie dawać Rosji gwarancje bezpieczeństwa poszczególnych rodzajów warzyw z konkretnych krajów UE, po czym Federacja Rosyjska będzie zezwalać na ich dostawy - ogłosił w piątek główny lekarz sanitarny Federacji Rosyjskiej Giennadij Oniszczenko. W czwartek Rospotriebnadzor podał, że nie wbrew doniesieniom mediów nie było zakazu importu i sprzedaży w Rosji owoców jagodowych z krajów Unii Europejskiej.

Barbie najwyraźniej uległa argumentom Kena. "Nie umawiam się z dziewczynami, które są za wycinaniem lasów. Ken" - taki wielki banner zawisł przed dwoma dniami na budynku produkującej słynne lalki formy Mattel. Teraz podano, że firma zleciła swym dostawcom, by nie zaopatrywali się w indonezyjskiej firmie, obwinianej o wycinkę lasów deszczowych.

Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble zaapelował do Bundestagu o poparcie dla nowego pakietu pomocy finansowej dla zadłużonej Grecji. - Sytuacja w Grecji i w Europie jest poważna - stwierdził Schaeuble podczas debaty parlamentarnej.

Najpierw w cztery oczy, potem na roboczym lunchu Donald Tusk rozmawia m. in. o poszukiwaniu i wydobyciu surowców naturalnych ze swym norweskim odpowiednikiem Jensem Stoltenbergiem. Spotkanie premierów odbywa się w Gdańsku, obaj politycy mają też odwiedzić tamtejszą Stocznię Remontową.

Hiszpańska policja poinformowała o zatrzymaniu trzech domniemanych hakerów, których posądza o przynależność do międzynarodowej grupy, która sama określa się jako "Anonimowi". Grupa zasłynęła z ataków na serwery wielu korporacji i organów rządowych różnych krajów.

Polskie Ministerstwo Finansów porozumiało się z Cyprem w sprawie zmian w umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z ministerialnym planem to od stycznia nie będzie już tak łatwo wypłacać dywidendy ze spółek zarejestrowanych na Cyprze. Nie będzie można także czerpać nieopodatkowanych zysków z umów menedżerskich. Gdzie zatem w tej sytuacji udać się do podatkowego raju? O tym w rozmowie z mec. Józefem Banachem, partnerem w Kancelarii incorpore.

Konkurencyjne, innowacyjne i z wizją – takie muszą być projekty, którymi zainteresuje się fundusz Renaissance Partners. Do tej pory firma zainwestowała w 29 projektów w Polsce, Czechach i Słowacji. Wybrane firmy mogą liczyć na wsparcie do 2,2 mln dolarów. Kto powinien się dać znaleźć funduszowi? O tym Piotr Bardadin, prezes Renaissance Partners.

Akcjonariat Obywatelski to długofalowy program zainicjowany przez ministerstwo finansów. Celem programu jest doprowadzenie do świadomego i powszechnego uczestnictwa obywateli w życiu społeczno-gospodarczym. O inicjatywie resortu finansów rozmawialiśmy z inwestorem giełdowym, Zbigniewem Jakubasem.

Toyota Motor Corp. ogłosiła informację, że spodziewa się spadku zysku operacyjnego za bieżący rok o 35 procent - do 3,7 miliardów dolarów. Powód to kłopoty po marcowym trzęsieniu ziemi i katastrofalnym tsunami w Japonii, ale gorsze wyniki sprzedaży za granicą z powodu umocnienia jena.

Akcje PZU sprzedane z 5-procentowym dyskontem. Ministerstwo Skarbu znalazło kupców na cały oferowany pakiet 10 procent akcji grupy PZU SA po 367 złotych za sztukę. Sprzedaż wywołała obniżkę giełdowego kursu spółki, a to - irytację inwestorów. - Ja pilnuję interesu Skarbu Państwa - odpiera zarzuty minister Aleksander Grad.

Mocny wzrost importu w Chinach zmniejszył majową nadwyżkę handlową. Jednak i tak nadwyżka wyniosła 13,05 miliardów dolarów, choć analitycy spodziewali się 18 miliardów.

Rząd zaniechał prac nad nowymi regulacjami ubezpieczeń zdrowotnych dla rolników, co oznacza, że 1,5 miliona członków KRUS może być zmuszonych do płacenia z własnej kieszeni za leczenie w przychodniach i szpitalach - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".