Najnowsze

Najnowsze

Made in Australia

Australia nie zmienia stóp procentowych. Główna stopa pozostaje na poziomie 3,5%.

Zmiany na poczcie 

Pół roku na poważne zmiany. Poczta Polska ma już niewiele czasu, by dogonić rynek, który niebawem zostanie uwolniony.

Made in China

PMI dla usług w Chinach rośnie najwolniej od 10 miesięcy.

Made in China

Przemysł budowlany i turystyka niszczą dziedzictwo kulturowe Chin.

PO szykuje rewolucję w spółdzielniach

Platforma Obywatelska chce zmian w funkcjonowaniu spółdzielni mieszkaniowych. Ma powstać więcej wspólnot mieszkaniowych, a wszechwładza prezesów spółdzielni ma zostać ograniczona - pisze "Rzeczpospolita".

Brytyjczycy mają dość dużych banków

W Wielkiej Brytanii rośnie liczba rozczarowanych klientów rezygnujących z usług dużych banków. Przenoszą się oni do małych banków spółdzielczych, towarzystw oszczędnościowo-pożyczkowych i związków kredytowych. Niektóre małe banki zanotowały wzrost depozytów nawet o 200 proc.

Znów powalczą z kryzysem

Po planowanym na poniedziałek spotkaniu ministrów finansów strefy euro eurogrupa po raz kolejny zbierze się 20 lipca, by kontynuować wprowadzanie w życie mechanizmów do walki z kryzysem - ogłosił w niedzielę francuski minister finansów Pierre Moscovici.

Nawet milion złotych miesięcznie za stadion w Gdańsku

Od pół do miliona złotych miesięcznie kosztuje utrzymanie gdańskiego stadionu PGE Arena. Spółka, która zarządza obiektem, szuka dzierżawców na kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, a wszystkich chętnych zaprasza na dzień otwarty.

Polska żywność podbija Koreę Płd.

Mięso, warzywa, owoce i nabiał - podbijają Koreę Południową. O ponad 300 procent urósł w 2011 roku eksport naszej żywności na ten rynek. W tym roku tempo powinno być równie szybkie. Pozwala to myśleć o zwiększeniu w ciągu kilku lat wartości sprzedaży do 400- 500 milionów euro. Dziś aż 83% eksportu polskiej żywności przypada na Unię Europejską, Polska szuka więc rynków zbytu również w krajach trzecich. M.in. o tym mówiła w TVN CNBC Bożena Czaja, członek zarządu PAIIZ

Inwestorzy czekają na EBC

RPP pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Rada nie wyklucza dostosowania polityki monetarnej, gdyby inflacja nie wracała do celu. Rozmowa z Piotrem Zagałą, dyrektorem w Nordea Investment Management.

Wakacyjne ubezpieczenia

Jedziesz na wakacje, chcesz się ubezpieczyć? Możesz wykupić polisę nawet przez Internet. Sprawdź jednak, od kiedy umowa obowiązuje. Razem z P. Ceregrą, analitykiem Powszechnego Domu Kredytowego dokonujemy przeglądu polis wakacyjnych.

Rynek pracy w USA

Ile przybędzie nowych etatów w sektorze pozarolniczym i w sektorze prywatnym w czerwcu? Jak dane z amerykańskiego rynku pracy przekładają się na kondycję USA? Rozmowa z R. Rewaldem, partnerem kancelarii prawnej Weil, Gotshal & Manges, Amerykańska Izba Handlowa

Tenisowy biznes

Agnieszka Radwańska w finale Wimbledonu – pierwsza Polka w finale wielkoszlemowego turnieju od 1937 roku. Czy napędzi to tenisowy biznes, tak jak sukces Kubicy podbił zainteresowanie Formułą 1? Rozmowa z G. Kitą, Sport Management Polska

Paliwowe promocje

Letnie promocje na stacjach benzynowych. Lotos rozdaje bony paliwowe, Orlen premiuje płacących gotówką (ale tylko w weekendy), a Shell daje bony zakupowe do Lidla. Rozmowa z K. Romaniukiem, dyrektorem ds. analiz Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego

Kredyty w euro

Stopy w strefie euro są rekordowo niskie, a kredytów w euro zostało sześć – sprawdzamy ofertę banków i warunki, jakie trzeba spełnić, by skorzystać z niskich stóp w Eurolandzie. Rozmowa z Ł. Wojcieszakiem, prezesem Invigo

Fińska minister: Nie będziemy spłacali cudzych długów

Finlandia odmawia spłaty długów innych państw strefy euro i sprzeciwia się wprowadzeniu wspólnej odpowiedzialności za te długi - oświadczyła w piątek fińska minister finansów Jutta Urpilainen na łamach dziennika kół gospodarczych "Kauppalehti".

Lecisz do Hiszpanii? Możesz zapłacić więcej

Urlopowicze, którzy planują spędzić wakacje w Hiszpanii, będą zmuszeni ponieść dodatkowe koszty podróży samolotem. Podatek lotniskowy wzrośnie w tym kraju aż o 19 proc. Jest to jeden z elementów walki tamtejszego rządu z kryzysem.

"Restrukturyzacja" przyczyną samobójstw?

Francuskie władze wszczęły śledztwo przeciw byłemu prezesowi firmy telekomunikacyjnej France Telecom Didierowi Lombard ws. serii samobójstw, do których doszło w przedsiębiorstwie w latach 2008-2009.

Volkswagen połknął Porsche

Niemiecki koncern Volkswagen poinformował w czwartek o przejęciu w całości producenta samochodów sportowych Porsche. Finalizacja transakcji ma nastąpić 1 sierpnia.

Strajk ostrzegawczy w JSW. Chcą podwyżek

Dwugodzinny strajk ostrzegawczy przeprowadzają dziś na każdej z czterech zmian - poczynając od godz. 6 rano - związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Tamtejsze związki domagają się wzrostu płac.

Emperia i Eurocash - rekomendacje

Ze względu na przejęcie Tradisu, cena docelowa Eurocash powinna wynosić 35,90 zł za akcję. Jest to już druga podwyżka ceny docelowej po tym przejęciu.

PKM DUDA bez inwestora

Spółce PKM DUDA nie udało się pozyskać inwestora. Inwestor Cazador Holdings Ltd miał dokapitalizować mięsną spółkę kwotą od 46 mln USD do 81 mln USD i osiągnąć 33-60 proc. udziałów w głosach na WZA.

Dla kogo kredyty w euro?

Jak zmienią się raty kredytów w euro po obniżeniu stóp w Eurolandzie? Sprawdzamy to na przykładzie trzech wartości kredytu hipotecznego. Rozmowa z K. Kochalską, analitykiem Open Finance

Spółki idą w łupki

1,7 mld zł na inwestycje w łupki wydadzą PGNiG, KGHM, Tauron, Enea i PGE. Spółki są na etapie tworzenia modelu biznesowego projektu.

Rynek walutowy po decyzji EBC

Perspektywa obniżki stóp procentowych przez EBC oznacza spadki na parze euro/dolar - mówił w TVN CNBC Andrzej Stefaniak, dealer walutowy DMK. Z Andrzejem Stefaniakiem rozmawialiśmy jeszcze przed decyzją EBC.

Ceny surowców po decyzji EBC

Jak decyzja Europejskiegogo Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych wpłynie na ceny surowców takich jak ropa naftowa czy złoto?