Numery lotów, kart kredytowych, telefonów, adresy, e-maile oraz kilkanaście innych danych może już wkrótce być przedmiotem wymiany pomiędzy krajami Unii. KE chce stworzyć unijny system wymiany danych o pasażerach latających do i z Unii. Ma ją to chronić przed terroryzmem.
6 listopada to dzień, gdy historia zatoczyła koło. Tego dnia w 1928 roku na warszawskiej Woli rozpoczęła działalność montownia chevroletów - hitu tamtych lat. Dokładnie 79 lat potem FSO zaczęła produkcję chevroleta aveo.
Rosyjski Gazprom i holenderski Gasunie zawarły we wtorek w Moskwie porozumienie w sprawie włączenia tego drugiego do budowy Gazociągu Północnego po dnie Morza Bałtyckiego.
Specjalny przedstawiciel prezydenta Rosji ds. rozwoju kontaktów z Unią Europejską Siergiej Jastrzembski zarzucił Polsce, że ta oszukała Komisję Europejską i uniemożliwiła uregulowanie problemu polskiego mięsa.
95 proc. z nas sprawdza cenę produktów, a dla 80 proc. z nas jest ona jest najważniejszym kryterium zakupu - wynika z badania TNS OBOP, na które powołuje się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Ceny ropy na giełdach w Nowym Jorku i Londynie wzrosły na fali spekulacji, że zapasy surowca spadły trzeci tydzień z rzędu, bo rafinerie zwiększyły moce przetwórcze. Jednak OPEC, który zrzesza największych eksporterów ropy zapewnia, że jej cena nie przekroczy 100 dol. za baryłkę.
PO i PSL chcą zwolnić hamulce, jakie na prywatyzacji zacisnął rząd PiS. Zapał Platformy jest większy niż ludowców, ale obie partie zapowiadają prywatyzacyjne przyspieszenie, skrócenie listy spółek strategicznych i odpolitycznienie zarządów firm z państwowym udziałem - pisze "Dziennik".
Poseł PO i kandydat na szefa sejmowej komisji finansów publicznych Zbigniew Chlebowski uważa, że premier Jarosław Kaczyński postawił przyszły rząd w trudnej sytuacji, ponieważ w nowej kadencji Sejmu nie przedstawił projektu przyszłorocznego budżetu.
Największy w Chinach koncern paliwowy PetroChina podczas poniedziałkowego debiutu na giełdzie w Szanghaju jako pierwszy w świecie osiągnął giełdową wartość biliona dolarów - ponad dwa razy wyższą od amerykańskiego ExxonMobil, który był dotąd największą publiczną spółką świata.
Miliarder i jeden z najbardziej znanych inwestorów giełdowych na świecie - George Soros uważa, że gospodarka USA jest "na krawędzi bardzo poważnej korekty ekonomicznej", po dziesięcioleciach nadmiernych wydatków. - Zapożyczyliśmy się na olbrzymie sumy i teraz wystawia się nam rachunek - powiedział podczas wykładu na Uniwersytecie Nowojorskim.
Wpływy z abonamentu radiowo-telewizyjnego maleją z roku na rok. Platforma Obywatelska od dawna zapowiadała jego likwidację - przypomina "Dziennik". I wszystko wskazuje na to, że wkrótce telewidzowie przestaną wspierać media publiczne.
Spotkanie z fiskusem nie musi być koszmarem. Dowodzi tego I Urząd Skarbowy w Poznaniu. Urzędnicy w stolicy Wielkopolski są nie tylko najbardziej pracowici w Polsce, w dodatku ani razu nie popełnili błędu - swój ranking urzędów przedstawia "Gazeta Prawna".
- Komisja Krajowa NSZZ Solidarność będzie zabiegała o bezwarunkowe przyjęcie Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej - zapowiedział w Poznaniu Andrzej Adamczyk, kierownik działu Zagranicznego KK NSZZ "Solidarność"
Całkowita emisja gazów cieplarnianych z 40 czołowych państw przemysłowych, wzrosła do 18,2 mld ton w roku 2005 z 18,1 mld ton w roku 2004 i była zaledwie o 2,8 proc. niższa niż rekordowa - 18,7 mld - w roku 1990 - podał sekretariat ONZ ds. klimatu.
Chociaż w 2006 roku tempo wzrostu wydajności pracy i PKB w UE wzrosło, to mogłoby być jeszcze lepiej, gdyby kraje członkowskie łożyły więcej na badania i rozwój - wynika z raportu Komisji Europejskiej. Polska, nie uwzględniając Bułgarii i Rumunii, jest pod tym względem czwarta od końca.
W październiku padł rekord frekwencji w warszawskim metrze. Z usług tego przewoźnika skorzystało w ubiegłym miesiącu 11,5 mln pasażerów - poinformowała spółka Metro Warszawskie.
Jeśli Elektrim ogłosi wezwanie na zbycie akcji, to zarząd Giełdy Papierów Wartościowych zgodzi się na wykluczenie akcji spółki z obrotu giełdowego - poinformował prezes GPW Ludwik Sobolewski.
Ponad 75 tysięcy uzbrojonych w łuki członków lokalnych plemion w środkowych Indiach wzięło udział w proteście przeciwko planom inwestycji przemysłowych w ich zasobnym w surowce mineralne regionie.
- Obniżka pozapłacowych kosztów pracy, uproszczenie prawa podatkowego oraz uelastycznienie prawa pracy to najważniejsze zmiany w prawie, których małe i średnie firmy oczekują od nowego rządu i parlamentu - poinformowała ekspert PKPP Lewiatan Małgorzata Krzysztoszek.
Komisja Europejska wyraziła nadzieję, że kraje UE osiągną w grudniu "pragmatyczny" kompromis w sprawie definicji wina, dając do zrozumienia, że jest skłonna zaakceptować "wina owocowe", a nie tylko gronowe.
Jeszcze miesiąc temu państwowa kasa była "na plusie". Jednak po październiku deficyt budżetowy może wynieść 17,5-18,5 proc. rocznego planu, czyli 30 mld zł, wobec 14-15 proc. szacowanych wcześniej.
Do 9 listopada ARiMR przyjmuje wnioski chętnych na dofinansowanie gospodarstw rolnych ze środków UE w przyszłym roku. Do podziału jest 360 mln euro. Rolnicy nie chcą, aby decyzje zapadały w drodze losowania i tworzą społeczne kolejki.
Ryzyko, że ceny ropy podbiją rekord wszech czasów i przekroczą 100 dolarów za baryłkę jest bardzo prawdopodobne - uważają analitycy BM Reflex. Ich zdaniem, pytanie tylko, kiedy to nastąpi?
166,8 mln pasażerów skorzystało z usług Grupy PKP od stycznia do października tego roku. To o prawie 6 mln podróżnych więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Połowa Polaków jeździ samochodem: jest jego posiadaczem lub kierowcą - wynika z sondażu Biura Badania Opinii i Rynku Estymator. Najwięcej jest kierowców w wieku 30-39 lat.
Czy rosyjski gigant gazowy Gazprom przejmie znajdujące się na terenie Polski stacje benzynowe należące do BP? Stanie się tak, jeśli rosyjski i brytyjski potentat energetyczny podpiszą porozumienie - pisze "The Wall Street Journal Polska".
Prawie we wszystkich województwach spadła we wrześniu liczba ofert pracy - pisze "Rzeczpospolita". To już drugi miesiąc z rzędu, kiedy liczba bezrobotnych przypadających na jedną ofertę rośnie.
Mieszkańcy biedniejszych regionów Polski są poszkodowani podwójnie: nie tylko mniej zarabiają, ale też więcej muszą zapłacić za podstawowe dobra, których ceny są tam wyższe - wynika z raportu GUS do którego dotarł dziennik.pl.