Najnowsze

Najnowsze

Luksusowe apartamenty, lofty czy popularne 50-metrówki. Na czym najwięcej zarabiają obecnie deweloperzy i co w branży nieruchomości mówi się o wysokim kursie franka? Rozmowa z A. Skirmuttem, Emmerson Nieruchomości.

Rekordowy lipiec na rynku lotniczym w Katowicach. Port w Pyrzowicach obsłużył w ubiegłym miesiącu 338 tys. pasażerów to - o 7,5 proc. więcej niż przed rokiem. Jakie perspektywy dla rynku lotniczego w Polsce. Rozmowa ze Zbigniewem Sałkiem, wiceprezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia Menedżerów Lotnisk.

Dramatyczne doniesienia z głodującej Afryki sprawiają, że chcemy pomóc potrzebującym. Jak sprawdzić organizację humanitarną, by pieniądze które wpłacimy trafiły bezpośrednio do głodujących, a nie do kieszeni władz organizacji mówi Agnieszka Ciźla z  Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

17 sierpnia rozpocznie się 24-godzinny strajk generalny w Przewozach Regionalnych - poinformowali przedstawiciele kolejowych związków zawodowych. Związkowcy domagają się 280 zł podwyżki dla pracowników spółki w tym roku. Tymczasem zarząd proponuje 120 zł od początku sierpnia, a od 2013 roku o kolejne 130 zł.

Jesteś właścicielem małej lub średniej firmy z sektora usług, handlu, czy produkcji i szukasz kapitału? Fundusz Secus Asset Management inwestuje w ekspansję, rozwój, refinansowanie czy wykup firm. Jak dobiera i ocenia spółki i w co najchętniej lokuje swoje pieniądze? Gościem Pawła Blajera był Grzegorz Pędras, prezes Secus Asset Management.

Decydując się na działalność franczyzową warto dokładnie przeanalizować zapisy umowy, które pozwalają na jej rozwiązanie. Czasem zdarza się, że rozwiązanie umowy z franczyzodawcą jest bardzo trudne. Na co zwrócić uwagę, by umożliwić sobie elastyczne warunki rozwiązania takiej umowy mówiła Karina Korczyńska, prawnik i menedżer działu doradztwa we franczyzie Profit System.

Strefy kibica szansą dla średnich i małych przedsiębiorców na zarabianie na mistrzostwach Euro2012. Jak można zgłaszać swoje pomysły na sportowy biznes w strefach kibica tłumaczył Rafał Rosiejak, krajowy koordynator do spraw stref kibica, PL 2012.

W czwartek szwajcarska waluta może potanieć wobec złotego do nawet 3,60 zł - uważają analitycy. Aby tak się stało, Europejski Bank Centralny musi ogłosić dodatkowy skup obligacji krajów UE, które maja problemy fiskalne np. Włoch.

Zawirowania na rynku walutowym sprawiają, że wiele osób upatruje w nich okazję do rozpoczęcia inwestycji. Widz pyta czy jest możliwość założenia działalności gospodarczej, która będzie polegać na obrocie walutami. Jak opodatkowana jest taka działalność? Gościem programu "Blajer mówi: Biznes" był Michał Grzybowski, partner w Ernst&Young.

Odwrót na PBG i innych spółkach budowlanych. Kurs akcji poznańskiej spółki spadł do poziomu z początku 2006 roku. Sektor budowlany ma problemy z niską rentownością kontraktów drogowych. Inwestorzy obawiają się spowolnienia w sektorze, które może przyjść po inwestycjach związanych z Euro2012. Gościem "Dnia na Rynkach" był wiceprezes PBG Przemysław Szkudlarczyk.

Uroczystość debiutu ukraińskiej spółki Coal Energy na głównym parkiecie warszawskiej giełdy. Coal Energy jest 30. debiutująca w tym roku spółką na GPW. Firma zajmuje sie wydobyciem i sprzedażą węgla. Akcje Coal Energy spadły na debiucie o 5%, cena emisyjna wyniosła 20 złotych za akcję, a wartość emisji przekroczyła 225 milionów złotych.

Randi Zuckerberg zrezygnowała z posady dyrektora ds. marketingu w Facebooku na rzecz własnej działalności. Będzie współpracować z mediami, opracowując strategie społeczne.

Głębokie spadki w Europie i najgorsza sesja na GPW od początku roku. To obraz rynku w środę 3 sierpnia. Czym wywołane są tak wyraźne spadki?Czy panika na rynku jest zjawiskiem krótkotrwałym czy stałą tendencją? Gościem "Dnia na Rynkach" był Przemysław Smoliński, analityk techniczny DM PKO BP.

"Rodzina na swoim" tylko do końca przyszłego roku. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o wsparciu rodzin w nabywaniu mieszkań. Nowelizacja zakłada stopniowe wygaszanie programu preferencyjnych kredytów dla rodzin. Rozmowa z Katarzyną Kuniewicz, dyrektor w REAS, oraz Bartoszem Turkiem, analitykiem rtynku nieruchomości Home Broker.

BRE Bank poprawia wyniki. W drugim kwartale wypracował zysk netto na poziomie 313 mln zł. To dwu i pół krotnie więcej niż rok wcześniej. Zdaniem Cezarego Stypułkowskiego, prezesa BRE, niepewność na rynkach nie zachwieje wynikami finansowymi banku w przyszłym roku.

Włochy są wciąż w centrum uwagi rynków. Minister finansów - Giulio Tremonti i szef eurogrupy Jean-Claude Juncker spotkali się w Luksemburgu by omówić sytuację finansową kraju. Nasilają się pogłoski, że Włochy bojąc się o własne finanse, chcą się wycofać z udziału w Europejskim Funduszu Stabilności Finansowej. O stanie włoskiej gospodarki w parlamencie mówił także premier Włoch Silvio Berlusconi. Materiał Dominika Cierpioła.

Spółka CD Projekt Red potrzebuje więcej czasu by dopracować szczegóły gry Wiedźmin 2 na XBOX 360. Kolejny termin debiutu to I kwartał 2012 roku. Opóźnienie odbiło się 25% spadkiem kursu akcji spółki. Ogłosiliśmy premierę zbyt wcześnie, przyznał Adam Kiciński. Prezes CD Projekt Red był gościem "Dnia na Rynkach".

Strach kredytobiorców ma na imię frank - odsiecz nazywa się interwencja. Interwencja Szwajcarskiego Banku Centralnego. To, że sami Szwajcarzy nie mogą już znieść tak mocnego franka może być pocieszające. To, że udało się go osłabić zaledwie na kilka godzin nie pozwala odsunąć wszystkich obaw i myśli. Jedną z nich może być magicznie brzmiące „przewalutowanie”. Czy to się opłaca? I jakie są skutki takiego ruchu sprawdzał Łukasz Kijek.

Frank straszy kredytobiorców i... Bank Szwajcarii, który interweniuje słownie na rynku franka. Interwencja pomogła jednak tylko na kilka godzin. Ile może kosztować frank szwajcarski w najbliższych tygodniach? Gościem "Pieniędzy od Rana" był Władysław T. Bartoszewski, dyrektor generalny Credit Suisse w Polsce.

Rząd chce liberalizować rynek gazu w Polsce. Importerzy będą mogli gromadzić rezerwy gazu poza krajem. Jeśli Sejm przyjmie projekt nowe firmy będą miały łatwiejszą drogę na polski rynek. O ocenę wpływu rządowych planów na rynek gazu w Polsce poprosiliśmy prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Marka Woszczyka.

Frank bije kolejne rekordy - czy ulgą dla kredytobiorców będzie ustawa o spreadach walutowych? Umożliwia ona spłacanie raty kredytu - w kasie lub przelewem - walutą bezpośrednio kupioną np. w kantorze lub innym banku, gdzie kosztuje ona mniej. Zajmie się nią Senat.

Analitycznie o ukraińskiej Astarcie notowanej na polskiej giełdzie. Spółka podała wstępne wyniki, spodziewa się, że jej EBITDA w pierwszym półroczu wzrosła o 40% w ujęciu rocznym, a przychody o 25%Rozmowa z Jakubem Szkopkiem, analitykiem DI BRE.

Większościowi akcjonariusze Multimediów ogłoszą przymusowy wykup akcji spółki, o czym rynek spekulował już od miesięcy. Jakie plany ma spółka po przeprowadzeniu skupu akcji? Rozmowa z Andrzejem Rogowskim, Prezesem Multimedia Polska SA.

Biuro Maklerskie banku BPH wydało rekomendację dla spółki NG2 - zalecane jest trzymanie akcji, a akcje zostały wycenione na 54 złote i 2 grosze. O szczegółach rekomndacji rozmawialiśmy z jej autorem, analitykiem BM BPH, Tomaszem Chwiałkowskim.

Empik przejmuje Gandalf, czyli lidera dystrybucji podręczników w Internecie. Co ten krok będzie oznaczał dla grupy Empik Media & Fashion. Rozmowa z Maciejem Szymańskim, prezesem NFI Media&Fashion.

Czy Debt Deal oswobodzi Stany Zjednoczone z zaciskających się kleszczy zadłużenia? Amerykańska batalia zadłużeniowa widziana z perspektywy z Doliny Krzemowej. Rozmowa z Andrzejem Lubowskim, ekonomista mieszkającym w USA.

Firmy z branży ochrony środowiska oraz szeroko pojętej kultury i kreatywności mogą się zgłaszać do udziału w Targach i Wystawie, które odbędą się we wrześniu i październiku na Tajwanie. Jest to okazja biznesowa dla firm, które chciałyby nawiązać kontakty z firmami z tej części świata. Kto powinien się zainteresować obu imprezami? Rozmowa z Olafem Olesińskim, specjalistą z Departamentu Promocji Gospodarczej PARP.

Warszawska giełda, w ślad za rynkami światowymi, zaliczyła mocne spadki. Wartość WIG20 na zamknięciu notowań wyniosła 2579,15 punktów. To najgorszy wynik od września 2010 roku. Kiepskie notowania w Warszawie to reakcja na duże spadki na giełdach za oceanem i wysokie notowania franka. Waluta Szwajcarii pomimo zapowiedzi interwencji Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB), po południu znów drożeje. Frank kosztował 3,68 złotego.

Krakowska prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące tego, czy bokser Dariusz Michalczewski wprowadził w błąd spółkę FoodCare ws. współpracy i używania nazwy napoju energetycznego Tiger. FoodCare uważa, że zawodnik naraził ją na straty w wysokości miliona euro. Były mistrz świata odpowiada: to próba zdyskredytowania mnie w oczach opinii publicznej.

Kolejny milion w portfelu. Zanim jednak porozmawiamy o strategii inwestycyjnej, spytamy Adama Zarembę, głównego ekonomistę Idea TFI, co sądzi o interwencjach na franku.