Najnowsze

Najnowsze

Prognozy Action

Ponad 3 miliardy 300 milionów złotych - takie przychody ma wygenerować w tym roku spółka Action. To o 18% więcej niż w historycznie najlepszym jak dotąd roku 2011. Spółka zarabia na sprzedaży tonerów, serwerów i gier komputerowych. Rozmowa z Piotrem Bielińskim, prezesem spółki.

Fotoradary żyłą złota? Nie wszystkie

W założeniu ministra finansów Jacka Rostowskiego, tegoroczne wpływy z fotoradarów powinny wynieść ponad 1,2 mld zł. Tymczasem od początku roku zarobiły niecałe 7 mln zł. Zdaniem ekspertów szanse na osiągnięcie zamierzonego celu są nikłe. Generalna Inspekcja Transportu Drogowego (GITD) kontroluje 800 masztów, na których wisi 70 fotoradarów.

Bezrobocie lekko w dół

Stopa bezrobocia w marcu tego roku wyniosła 13,3 proc. wobec 13,5 proc. w lutym - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Najwyższe bezrobocie odnotowano w województwach: warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim.

Polskie drogi. Donikąd?

Na dopiero co oddanej krajowej "dwójce" pod granicą z Niemcami pojawiły się pęknięcia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad tłumaczy, że to odcinek eksperymentalny i pęknięcia miały prawo się pojawić.

Będzie droższa żywność?

Straty spowodowane wymarznięciem upraw ozimych mogą przekroczyć 3 miliardy złotych. Jednak zdaniem ministra rolnictwa, te straty nie przełożą się na wyższe ceny żywności. Z ministrem Markiem Sawickim rozmawialiśmy też o rolniczych emeryturach - w kontekście zaproponowanych przez rząd zmian emerytalnych.

Chińskie tournee

Chiński premier w Szwecji. Po wizycie w Niemczech i na Islandii, Wen Jiabao zawitał w Gotheborgu. To jego ostatni przystanek przed wizytą w Polsce. Czego możemy oczekiwać po jego wizycie? Rozmowa z byłym ambasadorem RP w Chinach i Indonezji, Krzysztofem Szumskim.

Kondycja budowlanki

Plac Unii, Sezam, Koneser, Foksal – to perełki w portfelu BBI Development . Kiedy zamienią się w strumień pieniędzy dla akcjonariuszy? Rozmowa z M. Skotnickim, prezesem BBI Development.

Milion w portfelu

Od początku inwestycji portfel Piotra Greli, z Tradecom Investments zyskał 7,6%. Jedna z pozycji w portfelu przyniosła spore straty. Jakie decyzje inwestycyjne podejmie gość Roberta Stankiewicza, o tym w programie.

Analitycznie o GPW

Obroty na GPW w pierwszym kwartale spadły o 30% rok do roku. Jak to może odbić się na wynikach giełdy za pierwszy kwartał? Rozmowa z A. Powierżą, analitykiem Citi Handlowego

Technicznie o Asseco, JSW i PGE

Polska Grupa Energetyczna od początku roku straciła 10%. Notowania PGE od dłuższego czasu poruszają poniżej średniej trendu spadkowego. Jak radzą sobie pozostałe spółki? Rozmowa z K. Borowskim z KBC Securities i Szkoły Giełdowej

Inwestorzy a FED

Inwestorzy wyczekują posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Jakie są oczekiwania inwestorów oraz możliwe ich reakcje na dane z USA? Rozmowa z M. Kuhn, wiceprezesem Getin Noble Banku

Ostatni tydzień na Pity

Rozliczamy PIT od zysków kapitałowych, bo widzowie wciąż pytają. Dziś na pytanie o rozliczenie wspólnego rachunku maklerskiego małżonków oraz o zaklasyfikowanie transakcji dokonanych w trzech ostatnich dniach ub. r.  odpowiada Grzegorz Grochowina, ekspert KPMG

Eurodolarowy cyklon

Eurodolar od kilku tygodniu porusza się w przedziale wyznaczonym między poziomem 1,30 i 1,32. Taka sytuacja to okazja do zarobku - mówi Jacek Maliszewski z DMK Alpha, ale ostrzega, że wkrótce na rynku może pojawić się duża zmienność.

Inwestycje w węglowe spółki

Tauron, JSW, Bogdanka – w co inwestować, aby zarobić? Czy najwyższy czas na sprzedaż akcji tych spółek i realizację zysków? Rozmowa z L. Iwaszko, analitykiem Societe Generale

Akademia Liderów Rynku Kapitałowego

Do 6 maja przyjmowane są zgłoszenia do kolejnej edycji  Akademii. O działalności Akademii mówi Ewa Paga, prezes Fundacji 2065 im. Lesława Pagi  oraz Łucja Didkowska, absolwentka IV edycji ALRK

Kup nieruchomość

Przyglądamy się domom bardzo luksusowym. Czy w Polsce łatwo jest kupić ekskluzywną willę? Okazuje się, że nie. Ile potrzeba na to pieniędzy i gdzie szukać  takich nieruchomości, radzi Artur Wach z Home Broker.

Branża budowlana na zakręcie

Akcje spółek budowlanych tracą na wartości, kolejne wnioski o upadłość, nawet wycofywane, świadczą o niewypłacalności spółek. Po upadłości likwidacyjnej DSS i wniosków (choć wycofanych i odrzuconych) o upadłość Hydrobudowy pytamy, czy warto inwestować w spółki z tego segmentu radzi Marcin Mochocki, menedżer Ernst&Young

"Kradzież sygnału to przestępstwo"

Jaka jest skala piractwa w Polsce i na świecie, jak z nim walczyć, jak robią to polskie, a jak zagraniczne firmy - to były główne tematy wtorkowej konferencji "Przyszłość bez piractwa? Piractwo bez przyszłości?" organizowanej z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej przez Stowarzyszenie Dystrybutorów Programów Telewizyjnych "Sygnał".

DARMOWE ZARABIANIE

Za darmo, za zero, bez opłat. Jak zarobić na ofercie, która daje klientowi produkt lub usługę bez konieczności ponoszenia. Rozmowa z Michałem Hucałem z Alior Banku.

ZWOLNIENIE ZA WPIS NA PORTALU

Konsekwencje naruszenia godności pracodawcy. Co grozi pracownikowi za naruszenie dobrego imienia firmy, tłumaczy Patrycja Zawirska, radca prawny w Raczkowski i Wspólnicy.

PRAWA WIERZYCIELA

Firma w tarapatach - czyli co zrobić przedsiębiorca, który jest wierzycielem upadającej spółki, wobec której toczy się takie postępowanie? Rozmowa z Grzegorzem Kuderskim z CMS Cameron McKenna.

NAGRODA PRB IM. JANA WEJCHERTA

Ksiądz Jacek Stryczek został laureatem pierwszej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta w kategorii działalność społeczna.

OKIENKO DO UBEZPIECZENIA

Ministerstwo Finansów opublikowało rozporządzenie, które ma umożliwić zawarcie umów z ubezpieczycielami. Czy zmiana prawa spowoduje, że towarzystwa ubezpieczeń będą chciały wystawiać polisy dla okienek kasowych? Rozmowa z Jerzym Lisieckim, prezes IRCA.

Leśne Runo na giełdzie

Zdobyli pół miliona złotych i zadebiutowali na New Connect. Leśne Runo to sieć restauracji usytuowanych przy stacjach benzynowych. Sieć się rozwija, ale ubiegły rok kończyła stratą netto. Naszym gościem był Paweł Jachowski, prezes Leśnego Runa.

Unibep chce przyspieszyć

Prawie wszystkie spółki budowlane na giełdzie tracą od wielu tygodni, ale są takie, dla których przecena nie jest dotkliwa. Unibep utrzymuje swoją wartość, bo zarabia nie tylko w Polsce ale także w Rosji i Norwegii. Rozmowa z prezesem Unibepu, Janem Mikołuszko.

Budowlanka szuka okazji

Ulma Construccion chce mieć na koniec 2012 roku większy udział w budownictwie przemysłowym, 10-15% przychodów ma pochodzić z segmentu energetycznego. Rozmowa z Andrzejem Kozłowskim, prezesem Ulma Construccion Polska.

XV KONGRES KADRY

Tablica korkowa do lamusa. Jak skutecznie komunikować się z pracownikami i przekazywać informacje dotyczące firmy, mówi Urszula Zając-Pałdyna, specjalista ds. rekrutacji i rozwoju pracowników w Grupie Pracuj.

XV KONGRES KADRY

Trudne rozmowy o pieniądzach, czyli jak rozmawiać o podwyżkach z pracownikami. Jakie kryteria stosować przy wyborze pracowników do podwyżek i jak informować o zamrożeniu pensji, tłumaczy Dorota Raniszewska, HRM partners.

XV KONGRES KADRY

Gdzie szukać pracowników do rodzinnego biznesu? Czy praca w firmie rodzinnej może być dla ludzi bardziej motywująca? Rozmowa z Katarzyną Gierczak-Grupińską z firmy Gelg i Fundacji Firmy Rodzinne.

XV KONGRES KADRY

Układanie grafiku, czyli podstawowego narzędzia zarządzania czasem pracy. Jak efektywnie budować grafik, mówi Łukasz Chodkowski z Dehora Consultancy Group.