Najnowsze

Najnowsze

Pieniądze na innowacje

Więcej czasu na walkę o dofinansowanie na innowacyjny biznes. Nabór wniosków dot. działania 8.2 Programu Operacyjnego - Innowacyjna Gospodarka przedłużono do 20 lipca 2012 roku. O pieniądze mogą ubiegać się firmy oferujące e-usługi dla biznesu. Rozmowa z Radosławem Runowskim, dyr. departamentu wsparcia e-biznesu PARP.

Budowalanka się sypie

Senat bez poprawek przyjął ustawę o płatnościach dla podwykonawców z firm budowlanych. Magdalena Bystrek z CMS Cameron McKenna wyjaśnia jak w praktyce można zgłaszać swoje roszczenia.

Gospodarka na hamulcu?

Jak szykować się na spowolnienie i w jakiej skali trzeba podnosić ceny, czyli co najnowsza projekcja inflacji NBP mówi przedsiębiorcom analizujemy z Piotrem Bielskim, ekonomistą BZ WBK.

Budowlanka się sypie

Trwa taniec polityczny wokół tematu ratowania polskich firm budowlanych za pieniądze podatników.

NBP prognozuje: spadną inflacja i PKB

Wraz z postępującym spowolnieniem wzrostu gospodarczego inflacja obniży się do poziomu 2,7 proc w 2013 rok a rok później do 1,8 proc. Z kolei dynamika PKB spadnie do 2,1 proc. w 2013 roku - wynika z lipcowej prognozy inflacji NBP.

MCI vs Fiskus

Wydawało się, że blisko 50 mln złotych trafi ostatecznie do funduszu MCI. Jednak rozczarowanie nadeszło wraz z wyrokiem Sądu Najwyższego, który uznał, ze odszkodowanie ze strony skarbu państwa za doprowadzenie do upadłości dystrybutora sprzętu komputerowego JTT, funduszowi się nie należy.

Budowlanka się sypie

Wicepremier Pawlak chce nacjonalizować budowlankę żeby ratować upadające spółki, w ostatnich dniach ich akcje szły mocno w górę. Ale czy sama nacjonalizacja może uratować tracące płynność firmy? Naszym gościem był Rafał Bratański, członek zarządu DSS.

Scanmed Multimedis ma szpital

Scanmed Multimedis przejmuje kontrolę nad szpitalem Św. Rafała w Krakowie, który dotąd kontrolowany był przez fundusz Black Lion. Co spółka chce w ten sposób uzyskać? Naszym gościem była prezes Scanmed Multimedis, Joanna Szyman.

Kondycja gospodarki USA

Rozczarowujące - tak czerwcowe dane z amerykańskiego rynku pracy ocenia ekonomista Krzysztof Błędowski. Jego zdaniem to zdecydowanie zła wiadomość dla prezydenta Obamy, ale jeśli chodzi o reakcję Fed-u, potrzebne są dodatkowe informacje.

Budowlanka się sypie

Rząd rozważa finansowe wsparcie niektórych spółek budowlanych, m.in. PBG czy DSS. Według prezesa Budimeksu sytuacja w branży jest na tyle trudna, że to uzasadnia. Dariusz Blocher liczy jednak na kompleksowy plan dla całej budowlanki.

Budowlanka się sypie

Na efekty pomocy skarbu państwa dla spółek budowlanych trzeba będzie poczekać - uważa Krzysztof Wiater. Zdaniem partnera w kancelarii DLA Piper nie da się szybko rozwiązać problemów spółek budowlanych, nawet przy wsparciu państwa.

Technicznie o spółkach i indeksach

W piątek WIG20 przebił ważny poziom oporu na poziomie 2275 punktów - zdaniem Marcina Lachowskiego, analityka technicznego BM BGŻ, to dobry sygnał, który może wskazywać na dalsze wzrosty na głównym indeksie polskiej giełdy. 

Drogowcy wrócili na A2. Będą utrudnienia

Na A2 - po Euro 2012 - drogowcy ruszyli z pracami wykończeniowymi na odcinku ze Strykowa do Konotopy. Stawiają bariery, ogrodzenie oraz wykonują drogo dojazdowe. Kłopoty dla kierowców zaczną się w połowie tygodnia, kiedy na jednym z fragmentów ruszą prace związane z układaniem ostatniej warstwy asfaltu.

Australia zielona

Australia jest jednym z pierwszych państw, kótre zwraca się w stronę ekologicznego budownictwa.

Made in Australia

Australia nie zmienia stóp procentowych. Główna stopa pozostaje na poziomie 3,5%.

Zmiany na poczcie 

Pół roku na poważne zmiany. Poczta Polska ma już niewiele czasu, by dogonić rynek, który niebawem zostanie uwolniony.

Made in China

PMI dla usług w Chinach rośnie najwolniej od 10 miesięcy.

Made in China

Przemysł budowlany i turystyka niszczą dziedzictwo kulturowe Chin.

PO szykuje rewolucję w spółdzielniach

Platforma Obywatelska chce zmian w funkcjonowaniu spółdzielni mieszkaniowych. Ma powstać więcej wspólnot mieszkaniowych, a wszechwładza prezesów spółdzielni ma zostać ograniczona - pisze "Rzeczpospolita".

Brytyjczycy mają dość dużych banków

W Wielkiej Brytanii rośnie liczba rozczarowanych klientów rezygnujących z usług dużych banków. Przenoszą się oni do małych banków spółdzielczych, towarzystw oszczędnościowo-pożyczkowych i związków kredytowych. Niektóre małe banki zanotowały wzrost depozytów nawet o 200 proc.

Znów powalczą z kryzysem

Po planowanym na poniedziałek spotkaniu ministrów finansów strefy euro eurogrupa po raz kolejny zbierze się 20 lipca, by kontynuować wprowadzanie w życie mechanizmów do walki z kryzysem - ogłosił w niedzielę francuski minister finansów Pierre Moscovici.

Nawet milion złotych miesięcznie za stadion w Gdańsku

Od pół do miliona złotych miesięcznie kosztuje utrzymanie gdańskiego stadionu PGE Arena. Spółka, która zarządza obiektem, szuka dzierżawców na kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, a wszystkich chętnych zaprasza na dzień otwarty.

Polska żywność podbija Koreę Płd.

Mięso, warzywa, owoce i nabiał - podbijają Koreę Południową. O ponad 300 procent urósł w 2011 roku eksport naszej żywności na ten rynek. W tym roku tempo powinno być równie szybkie. Pozwala to myśleć o zwiększeniu w ciągu kilku lat wartości sprzedaży do 400- 500 milionów euro. Dziś aż 83% eksportu polskiej żywności przypada na Unię Europejską, Polska szuka więc rynków zbytu również w krajach trzecich. M.in. o tym mówiła w TVN CNBC Bożena Czaja, członek zarządu PAIIZ

Inwestorzy czekają na EBC

RPP pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Rada nie wyklucza dostosowania polityki monetarnej, gdyby inflacja nie wracała do celu. Rozmowa z Piotrem Zagałą, dyrektorem w Nordea Investment Management.

Wakacyjne ubezpieczenia

Jedziesz na wakacje, chcesz się ubezpieczyć? Możesz wykupić polisę nawet przez Internet. Sprawdź jednak, od kiedy umowa obowiązuje. Razem z P. Ceregrą, analitykiem Powszechnego Domu Kredytowego dokonujemy przeglądu polis wakacyjnych.