Najnowsze

Najnowsze

Inicjatywa Jeremie

Jak z praktycznego punktu widzenia można uzyskać pożyczkę z projektu? Ile mija czasu od złożenia wniosku do wypłaty środków? Na to pytanie odpowiada Jarosław Kumorowski, Menedżer Funduszy, Polska Fundacja Przedsiębiorczości.

Inicjatywa Jeremie

Dla kogo tak naprawdę jest Jeremie a dla kogo nie? Z Jeremie można pożyczyć 500 tysięcy złotych na 5 lat. Oprocentowanie jest korzystniejsze niż w przypadku kredytów bankowych Rozmowa Jarosławem Kałą, dyrektorem Departamentu Instrumentów Inżynierii Finansowej, Bank Gospodarstwa Krajowego

W Tokio na Big Maca zarobisz w 9 minut. Ranking najdroższych miast świata

Oslo, Zurych i Tokio najdroższymi miastami na świecie - wynika z raportu, opublikowanego dziś przez szwajcarski bank UBS. Norweska stolica najdroższa, w Zurychu zarabia się najwięcej, a w Tokio pracuje się najkrócej na hamburgera - podsumowują autorzy. Warszawa w klasyfikacji plasuje się na 57. miejscu, Londyn na 10., a Paryż na 14.

Jest zgoda na fuzję. Połączą się platformy "n" i Cyfra+

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał bezwarunkową zgodę na połączenie platform Cyfra+ i "n". Prezes Grupy TVN, Markus Tellenbach, nazwał tę decyzję "bardzo dobrą wiadomością i istotnym, kolejnym krokiem dla Grupy TVN oraz jej interesariuszy, otwierającym nowy etap rozwoju modelu biznesowego TVN po udanej inwestycji w rozwój platform 'n'".

FED w akcji

Złoty przez najbliższe miesiące będzie rósł w siłę. Po decyzji FED euro umocniło się do dolara, a w ślad za nim umocnił się też złoty.

FED w akcji

Bank Rezerwy Federalnej po raz trzeci ogłasza skup papierów dłużnych i będzie kontynuować swoje działania do czasu, kiedy sytuacja na rynku pracy się nie poprawi.

Wartość platyny

Platyna drożeje na fali zamieszek w RPA. Górnicza rewolucja w kopalniach platyny się rozlewa – co dalej? Jak duże jest ryzyko dalszego zaostrzania konfliktu i wzrostu cen surowców, rozmawiamy z dr Błażejem Popławskim, Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne

Dzień z biznesem na wschodzie Polski

PAIiIZ zachęca zagraniczne firmy doinwestowania na wschodzie. Uruchomił Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej. Ile warte są biznesy na wschodzie Polski? Rozmowa z Agnieszką Łukaszewską-Wojnarowską, dyrektorem Departamentu Rozwoju Regionalnego PAIiIZ.

Fed znów ratuje USA

Amerykański bank centralny ogłosił kolejną rundę luzowania polityki monetarnej.

Jaki zysk z zielonej energii?

Trwa wezwanie firmy Polenergia Jana Kulczyka na akcje notowanej na giełdzie spółki PEP, która jest developerem farm wiatrowych, a także sama posiada takie farmy. Czy ten biznes będzie wart coraz więcej, czy może silne uzależnienie od regulacji prawnych w Polsce i w Unii powoduje, że to biznes niezwykle ryzykowny? O tym rozmawialiśmy z prezesem Wento Wojciechem Centarskim.

Gdzie przyszły lider?

Przyszły przywódca Chin zniknął i nikt nie wie dlaczego. A władze w Pekinie milczą jak zaklęte.

Fiat: Plany inwestycji już nieaktualne

Fiat rezygnuje z planów wielkich inwestycji we Włoszech - poinformowały władze koncernu. Powodem jest zapaść na rynku finansowym. Plan znany pod nazwą Fabbrica Italia przewidywał wyasygnowanie w najbliższych latach 20 mld euro.

FED otwiera sobie furtkę do dosypywania dolarów

Szef amerykańskiego banku centralnego zapowiedział, że jego instytucja jest gotowa znów pompować dolary w gospodarkę. Ben Bernanke ogłosił, że Rezerwa Federalna może podjąć decyzję o skupie obligacji hipotecznych wartych 40 miliardów dolarów miesięcznie.

Kryzysowe inwestycje

O finansach osobistych w niestabilnym otoczeniu i związanymi z nimi dylematami i wyzwaniami rozmawiamy z prof. Beatą Świecką, Uniwesytet Szczeciński na konferencji, której patronuje TVN CNBC

Mały handel ETF-ami na GPW

Obroty na warszawskiej giełdzie koncentrują się na akcjach spółek i kontrakcie terminowym na indeks WIG20. Inne kontrakty, opcje, obligacje, certyfikaty inwestycyjne pozostają wyraźnie w cieniu. Kariery na polskim rynku nie zrobiły jak do tej pory także ETFy. O tym dlaczego i jak to zmienić rozmawialiśmy z Tomeszem Miziołkiem z Uniwersytetu Łódzkiego.

Polityka i rynki

Sześc tysięcy europejskich banków pod kontrolą europejskiego banku centralnego. Komisja Europejska chce unii bankowej.

RPP w akcji

Kiedy możemy liczyć na cięcie stóp procentowych? Czy może być to długi i głęboki cykl? Rozmawiamy o tym z Andrzejem Bratkowskim, członkiem RPP.

Nowa emisja w Bomi

Bomi chce zdobyć z rynku co najmniej 50 milionów złotych na ratowanie spółki.

Wartość „nadgryzionego jabłka”

Jak zmienia się wartość najdroższej spółki świata? Na ile na ten fakt wpłynęła premiera nowego produktu iPhone5? Rozmowa z Joanną Sosnowską, Gazeta.pl

Spekulanci na GPW

Jak model ten pomagający w wycenie papierów wartościowych czy obliczaniu stopy zwrotu na rynku kapitałowym może pomóc zarabiać? Na ten temat rozmowa z dr Stanisławem Urbańskim, Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie. Rozmowa w czasie konferencji, której patronuje TVN CNBC

Drogi na wirażu

Dalszy los podwykonawców firm, którym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wypowiedziała umowę na budowę A1 w Kujawsko-Pomorskim.

Zasiłek maksymalny

Widzowie pytają nas o szczegóły skutków orzeczenia Sądu Najwyższego ws. maksymalnej wysokości zasiłku macierzyńskiego.

Wartość szwajcarskiej gospodarki

Siła i potencjał franka szwajcarskiego po decyzji banku centralnego o stopach procentowych i prognozach makroekonomicznych. Rozmawia o tym z Robertem Stankiewiczem Marek Rogalski, główny analityk walutowy BOŚ.