Koncern poinformował, że wzywa do warsztatów ok. 850 tys. samochodów w Stanach Zjednoczonych. Wszystko z powodu "potencjalnego problemu" z poduszkami powietrznymi.
Polska żywność wraca do łask czeskich konsumentów. I choć brak spektakularnych sukcesów, a rząd broni lokalnego rynku, klienci znowu sięgają po produkty oznaczone biało-czerwoną flagą.
Pod koniec miesiąca ma się odbyć konferencja Microsoftu. Oczekuje się, że wówczas zaprezentowany zostanie nowy Windows 9. CNN Money sprawdziło, na podstawie nieoficjalnych doniesień, dlaczego warto czekać na nowy system.
Legendarny inwestor Bill Gross odchodzi z Pimco i rozpoczyna pracę dla Grupy Janus Capital, gdzie będzie zarządzał nowo powstałym funduszem obligacji. To informacja spadła na inwestorów niczym bomba. Akcje Janus Capital wzrosły o 35 proc.
Gościem programu "Świat" była Danuta Hübner, eurodeputowana PO. W rozmowie z Bartoszem Węglarczykiem oceniła m.in. wyzwania stojące przed nowym szefem polskiej dyplomacji i szanse na podpisanie umowy handlowej Unia-USA.
W programie "Epicentrum" mówiliśmy m.in. o tym, jak para argentyńskich artystów przerobiła lalki Barbie na najważniejsze postaci z różnych religii. Nie odważyli się jendak przerobić ich na podobieństwo Mahometa. W programie też o lekcjach cierpliwości w USA, ślubie George'a Clooney'a i pewnym eksperymencie społecznym.
Jest możliwość zakupu gazu z USA. Teraz pojawia się kwestia opłacalności, zaproponowania nam najlepszych warunków i znalezienia w Polsce odbiorców, którzy by gaz w ustalonych ilościach nabyli - przekonuje wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.
ShellShock to nowe zagrożenie dla komputerów, serwerów i innych urządzeń elektronicznych - pisze BBC News. Błąd stwierdzono w jednym ze składników (Bash) takich systemów jak Linux i systemie operacyjnym obsługującym urządzenia Apple.
W ostatnim czasie Apple zmaga się z problemem wyginających się iPhone'ów 6. Nie zmniejszyło to jednak popytu na najnowszy model kultowego smartfona. Także w Chinach, gdzie iPhone 6 nie jest jeszcze oficjalnie dostępny. Kwitnie więc czarny rynek. Jak to możliwe?
W ostatnich dniach października zaczną działać wszystkie trzy centra logistyczne amerykańskiej sieci sprzedaży wysyłkowej Amazon. Pracę w każdym z nich znajdzie 2 tys. stałych pracowników, a około 3 tys. będzie zatrudnionych tymczasowo w okresie przedświątecznym.
W 2013 roku liczba uczniów i studentów w ogarniętej kryzysem Portugalii zmalała o blisko 100 tys. w porównaniu z rokiem poprzednim. Temu spadkowi towarzyszy wzrost zainteresowania nauką w szkołach publicznych i zawodowych.
Rosyjska spółka naftowa Rosnieft i amerykański koncern ExxonMobil odkryły ropę podczas wiercenia w rejonie Universitetskaya-1 na Morzu Karskim - poinformował Rosnieft w sobotnim oświadczeniu. Informację tę podaje agencja RIA Novosti.
Dla uzyskania środków na rozwój powszechnej edukacji prezydent Chile Michelle Bachelet ogłosiła w piątek reformę podatkową: wielkie przedsiębiorstwa, zgodnie z głównym punktem jej programu wyborczego, będą płacić zamiast 20 proc. - 27 proc podatku dochodowego.
Prawdopodobnie w środę sejmowa komisja ds. energetyki i surowców energetycznych rozpocznie pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw. Wprowadza ona m.in. normy jakościowe dla węgla.
Kopalnia "Bogdanka" odwołała się od decyzji ministra środowiska, który odmówił jej wydania koncesji na wydobycie węgla z pokładów w rejonie Chełma, szacowanych na 1,6 mld ton, informuje "Nasz Dziennik".
Piątek na Wall Street przyniósł odbicie po silnych spadkach z poprzedniej sesji. Inwestorzy kupowali akcje po publikacji dobrych danych na temat amerykańskiego PKB i zaufania konsumentów.
Prezydent Czech Milosz Zeman wezwał w piątek do zniesienia sankcji gospodarczych, nałożonych przez Zachód na Rosję za jej rolę w kryzysie ukraińskim - podały czeskie media. Sytuację na Ukrainie określił jako "coś, jak grypa".
Roman Łój został odwołany z funkcji prezesa zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego. Taką decyzję podjęła w piątek Rada Nadzorcza katowickiej firmy. W należącej do holdingu kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu, mimo tego trwa strajk, pod ziemią protestuje nadal ok. 150 górników. Stanowisko stracił też wiceprezes spółki. ds. handlowo-rynkowych Mariusz Korzeniowski.
Przedstawiciele Rosji i Ukrainy wynegocjowali w piątek projekt porozumienia mający zapewnić dostawy gazu na Ukrainę w okresie zimy. Igor Ostachowicz zrezygnował z funkcji członka zarządu PKN Orlen. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła w piątek śledztwo ws. 4You Airlines.
W weekend TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się, czy terroryści z Państwa Islamskiego mogą zagrozić Europie. Porozmawiamy także o rozprzestrzeniającym się wirusie Ebola, który może wydostać się poza Afrykę. Podpowiemy także, jak nie dać się oszukać mało znanym firmom.
Departament ds. Energii i Zmian Klimatu (DECC) poinformował o przyjęciu przez brytyjski rząd zmian w regulacjach dotyczących dostępu do wierceń podziemnych w poszukiwaniu ropy i gazu oraz energii geotermalnej.
W przeddzień wrześniowego długiego weekendu przedstawiciele bułgarskiej branży turystycznej podjęli protest. Z hasłami „Więcej państwa!” zablokowali drogę z Burgas do Słonecznego Brzegu. Zapowiedzieli dalsze protesty.
Przedstawiciele Rosji i Ukrainy wynegocjowali w piątek w Berlinie przy współudziale KE "pakiet zimowy" - projekt porozumienia mający zapewnić bezproblemowe dostawy gazu na Ukrainę w okresie zimy. Poinformował o tym komisarz UE ds. energii Guenther Oettinger.
Jak się czyta historię w Biurze Informacji Kredytowej? Czy ojciec dziecka może dostać płatny urlop rodzicielski, gdy matka ma działalność gospodarczą? Ile wynosi odszkodowanie za spóźniony samolot? Na te pytania - wraz z ekspertami - odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi" na antenie TVN24 Biznes i Świat.
W Chinach trwa szaleństwo na punkcie najnowszych iPhone'ów. Nowe modele kultowego smartfona od Apple'a sprzedają się tam w cenie dziesięciokrotnie wyższej aniżeli w USA. Chiński rząd wciąż nie wydał zgody na dystrybucję tych urządzeń spod znaku nadgryzionego jabłka w Państwie Środka.
Polska w tym roku osiągnie 1 proc. PKB w wydatkach na badania i rozwój - powiedziała w piątek w Brukseli minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska. Poinformowała, że spotka się z ministrami skarbu i obrony, by rozmawiać o finansowaniu badań i rozwoju.
Ostatnie dni września przynoszą dalsze spadki cen paliw na stacjach - informują analitycy. To efekt coraz niższych cen ropy naftowej na globalnych rynkach.