Najnowsze

Najnowsze

4You Airlines pod lupą UOKiK

UOKiK sprawdzi sprzedaż biletów lotniczych przez spółkę 4You Airlines. Urząd zbada m.in., czy przedsiębiorca prawidłowo informuje konsumentów o własnej sytuacji prawnej i charakterze świadczonych usług.

Rafał Hirsch: Polska, Donald Tusk i Unia Europejska

Polska to szósty kraj UE pod względem liczny ludności. Wyprzedzają nas Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Włochy i Hiszpania. Pozycja pierwszych trzech krajów, czyli Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii jest tak silna, że nie potrzebują one żadnych przedstawicieli na żadnych eksponowanych stanowiskach. Po prostu najważniejszymi osobami w UE, niezależnie od jej instytucjonalnej konstrukcji są zawsze liderzy tych trzech państw. Wszystkie pozostałe państwa w ramach walki o swoją pozycję w Unii walczą o różne fotele.

W których krajach podróż samolotem jest najtańsza? Polska w czołówce

10 dolarów i 20 centów - tyle średnio płacą pasażerowie w Indiach za 100-kilomterowy lot samolotem. Drożej kosztuje ich nawet przejechanie takiego dystansu pociągiem. Najwięcej na świecie, bo ponad 138 dolarów za 100 km, trzeba zapłacić w Finlandii. Ten sam dystans w Polsce pokonamy samolotem za niewiele ponad 18 dolarów.

Zysk PKO BP zgodny z oczekiwaniami

Zysk netto grupy PKO BP w drugim kwartale 2014 roku wyniósł 855,6 mln zł - wynika z obliczeń PAP na podstawie raportu półrocznego. Zysk banku okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 846,3 mln zł.

01.09 Mocno zielone odbicie, choć w przemyśle fatalnie

Pierwsze powakacyjne notowanie na warszawskim parkiecie upłynęło pod znakiem wzrostów. I to pomimo serii gorszych danych o kondycji przemysłu - pierwszych od momentu wprowadzenia przez Rosję sankcji. Atmosferę na rynkach podgrzewa spór analityków o wysokość stóp procentowych. A Wall Street ma wolne. Dzień na rynkach - relacjonował Radosław Fellner.

Resort finansów: będzie mniej biurokracji przy poborze akcyzy

Ograniczenie biurokracji związanej z poborem akcyzy to jeden z celów planowanej przez resort finansów zmiany w ustawie o podatku akcyzowym. MF postanowiło, że zmniejszając biurokrację można jednocześnie objąć akcyzą papierosy nabijane w automatach.

Barclays wychodzi z Hiszpanii. Sprzedaje oddziały

Za 633 mln funtów Barclays Bank sprzedał CaixaBank swoich 270 hiszpańskich oddziałów wraz z 555 tys. klientów. Decyzja brytyjskiego banku to element realizowanego programu oszczędnościowego, który zakłada redukcję 19 tys. etatów.

Słabsze nastroje w Chinach. Koniunktura najgorsza od miesięcy

Gorsze nastroje panują wśród chińskich przedsiębiorstw. W sierpniu pierwszy raz od siedmiu miesięcy indeks PMI określający koniunkturę w sektorze produkcji spadł do 51,1 punktów. W lipcu wynosił 51,7. Wartość wskaźnika PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie w sektorze.

Unikniesz luksusu - dostaniesz pieniądze. Tak Ikea uczy oszczędności

Ikea chce nauczyć Szwedów oszczędzania. I to w dość nietypowy sposób, bo za pomocą gry na przeglądarkę internetową. Jej zasady są banalnie proste: im dłużej kierowana przez nas świnka skarbonka unika luksusowych sklepów, tym więcej punktów zdobywamy. Najlepsi mogą liczyć na nagrodę w wysokości 14,6 tys. dolarów.

Polska w strefie euro? "Tusk będzie naciskał na polski rząd"

Premier Donald Tusk, jako przyszły szef Rady Europejskiej, zrozumie w Brukseli, że pozostawanie Polski poza strefą euro jest mniej korzystne niż uczestnictwo w niej - uważa wiceprezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową dr Bohdan Wyżnikiewicz. Podobnie uważa Ryszard Petru ekonomista, według którego Donald Tusk stanie się euroentuzjastą.

Chcesz się ubezpieczyć na wypadek wojny? Sprawdziliśmy, czy to możliwe

Czy w przypadku wojny ubezpieczenie pokryje koszty zniszczeń twojego domu? Czy jeśli zostaniesz ranny w wyniku ataku rakietowego obcych wojsk możesz liczyć na odszkodowanie? Zapytaliśmy o to największych polskich ubezpieczycieli. Ich odpowiedzi nie pozostawiają jednak złudzeń: szkód wojennych zwykłe polisy nie pokrywają. Na szczęście, są jednak pewne wyjątki.

A to Europa właśnie, czyli 10 największych unijnych absurdów

Od 1 września Unia Europejska zakazuje produkowania odkurzaczy, które mają moc silnika wyższą niż 1600 W. Według Brukseli ma to zapobiegać zużyciu energii i pomagać w walce ze zmianami klimatu. Dyrektywa wzbudza spore kontrowersje, ale nie szokuje. Bo do absurdalnych rozporządzeń ustanawianych przez unijne tęgie głowy zdążyliśmy się już chyba przyzwyczaić.

"Dotychczasowe sankcje poważnie osłabiają Rosję i są bardzo dotkliwe"

Nowe sankcje mogą dotyczyć nie tylko sektora finansowego, ale i energetycznego czy zbrojeniowego. Nowym elementem może być odłączenie Rosji od współpracy w sprawach nuklearnych - uważa Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PO. Jak dodał, "mogą to być także środki, które utrudnią życie zwykłym Rosjanom, jak ograniczenia w dokonywaniu transakcji kartami płatniczymi".