Najnowsze

Najnowsze

"Epicentrum", 09.10

W programie "Epicentrum" z psycholożką Moniką Dreger oraz muzykiem Michałem Urbaniakiem - zastanawialiśmy się, ile czasu powinniśmy przeznaczać na pracę. Czy żyjemy po to, żeby pracować, a może pracujemy po to, żeby żyć? Zdaniem meksykańskiego miliardera Carlosa Slima wystarczy, abyśmy pracowali 3 dni w tygodniu. Ale - jak dodaje - na emeryturę powinniśmy przechodzić po 75. roku życia.

"Świat", 09.10

W programie "Świat" dyskutowaliśmy o tym, czy wirus Ebola oraz dżihadyści z Państwa Islamskiego całkowicie odwrócą oczy świata od konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Polska wieś to raj podatkowy? "Tylko dla wąskiej grupy rolników, reszta żyje biednie"

Rolnicy płacą swoje podatki nie od tego, ile zarobią, ale od tego, ile mają ziemi. W związku z tym polska wieś może być swoistym "rajem podatkowym". Czy tak jest w rzeczywistości? - Na wsi są bardzo duże rozpiętości dochodowe, a więc "raj podatkowy" istnieje tylko dla wąskiej grupy bogatych rolników. Ale ok. 50 proc. gospodarzy żyje biednie. Tu nie ma mowy o raju - uważa senator Marek Borowski. Zdaniem Ignacego Morawskiego, głównego ekonomisty BIZ Banku, należy wprowadzić ewidencje dochodów rolników, żeby lepiej kierować pomoc społeczną.

Emilian Kamiński: 3 dni pracy w tygodniu to nierealny pomysł. To zakłóciłoby rytm ludzi

- 11 godzin pracy dziennie to za dużo dla aktorów. Nie byliby wówczas efektywni. Z kolei trzy dni pracy to za mało dla teatru, aby mógł funkcjonować - powiedział na antenie Emilian Kamiński, dyrektor warszawskiego Teatru Kamienica. Zdaniem meksykańskiego multimilionera Carlosa Slima, tydzień pracy powinien wynosić trzy dni, ale w zamian ludzie powinni pracować po 11 godzin aż do 75. roku życia.

Nie wszyscy mogą liczyć na "prawo do bycia zapomnianym". Jakich linków Google nie usuwa?

3657 linków zostało usuniętych od 29 maja br. z wyników wyszukiwania przez Google po prośbach z Polski. Wnioskowano o usunięcie 14 586 linków. Chodzi o "prawo do bycia zapomnianym". W maju Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że koncern musi usuwać linki dotyczące danych osobowych osób prywatnych, jeśli zechce tego sam zainteresowany, a dotyczące go informacje są "nieistotne lub nieaktualne". Ale Google nie zgadza się ze wszystkimi wnioskami o usunięcie.

Szczurek o budżecie: nie jesteśmy rozrzutni, wydając pieniądze polskiego podatnika

Sejm będzie dalej pracował nad projektem przyszłorocznego budżetu. Posłowie nie poparli w piątkowym głosowaniu wniosku PiS o odrzucenie projektu budżetu w pierwszym czytaniu. Szef resortu finansów Mateusz Szczurek przedstawiając projekt, tłumaczył, że budżet na 2015 r. jest racjonalny i oszczędny, ale jednocześnie niepozbawiony wrażliwości.

Elektrownia atomowa w Polsce? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

UOKiK dał zielone światło dla budowy elektrowni atomowej w Polsce. W TVN24 Biznes i Świat sprawdzamy, czy po tej decyzji Polska faktycznie zbliżyła się do energii z atomu. Zapytamy ekspertów, jakie korzyści niesie praca przez trzy dni w tygodniu i zastanawiamy się, na co w zeszłym roku Polacy wydali swoje pensie.

10.10 Duże spadki na giełdach

Giełdy w USA w ciągu ostatnich trzech dni dwa razy spadły o 2 procent, a raz wzrosły o blisko 2 procent. Tak wielka huśtawka za oceanem wprowadza dezorientację i nerwowość na innych rynkach. W efekcie dziś w Azji i w Europie mamy same spadki. Londyn, Frankfurt i Paryż spadły najniżej w tym roku, WIG20 najniżej od dwóch miesięcy. Dzień na rynkach - relacjonował Rafał Hirsch

Jest nowa Tesla. Z dwoma silnikami

Zaledwie 3,2 sekundy będzie potrzebowała nowa wersja elektronicznego samochodu Tesli do osiągnięcia prędkości 100 km na godzinę. W czwartek wieczorem amerykański producent pokazał udoskonalony model S. Auto będzie miało dwa silniki i napęd na cztery koła.

Jan Niedziałek: najbogatszy człowiek świata proponuje 3 dni pracy. Ale to oznaczałoby… jeszcze więcej pracy

Miało być tak: mieliśmy pracować po… 3 godziny dziennie, czyli 15 godzin tygodniowo. I tyle miałoby wystarczyć do zarobienia na dostatnie, wręcz przyjemne życie! Zatem, po co byłoby harować nawet o minutę dłużej niż absolutne minimum? Tak niecałe 100 lat temu prognozował nie byle kto, bo największy ekonomista w historii świata. Do terminu ziszczenia się tej wizji zostało mało czasu i nie zapowiada się na prognostyczny sukces. Teraz śmiałą koncepcję zmian czasu pracy roztacza już nie wielki John Maynard Keynes, tylko najbogatszy człowiek świata Carlos Slim.