Najnowsze

Najnowsze

Zalały nas trunki? Pijemy najwięcej od 15 lat

W ubiegłym roku statystyczny Polak wypił aż 9,67 litrów czystego spirytusu, z czego ponad połowa zawarta była w piwie – informuje „Rzeczpospolita”, która dotarła do powstającego w Ministerstwie Zdrowia sprawozdania z polityki antyalkoholowej w 2013 r.

Zapomnij o złocie. Oto sześć rzeczy, w które warto zainwestować

Od lat złoto uważane jest za bezpieczną inwestycję, jednak ostatnio jego cena zaczęła spadać. Dla tych, którzy nie mają zaufania do tradycyjnych rynków finansowych, serwis Business Insider przygotował alternatywne i bardziej niekonwencjonalne sposoby na odłożenie trochę grosza.

Inwestycje drogowe będą szybsze? Propozycje znaczących zmian

Osiem lat, a nie jak teraz maksymalnie sześć, mają być ważne decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji drogowych, które są niezbędne do ich realizacji - zakłada projekt noweli ustawy o zasadach przygotowania inwestycji w zakresie dróg publicznych.

Węgry chcą opodatkować internet. Użytkownicy oburzeni

Użytkownicy internetu i partie opozycji na Węgrzech sprzeciwiają się planom rządu, który od przyszłego roku chce opodatkować przesył danych w sieci. Opozycja zaapelowała w środę do rządu, by odstąpił od tego zamiaru zawartego w planie budżetu na 2015 r.

Lecą głowy za ustawę o rajach podatkowych. Dymisja w Ministerstwie Finansów

Premier Ewa Kopacz nakazała wyciągnięcie konsekwencji dyscyplinarnych wobec osób odpowiedzialnych za brak właściwej komunikacji i w konsekwencji opóźnienie publikacji tzw. "ustawy o rajach podatkowych" - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Stanowisko w związku z tą aferą stracił Jarosław Szatański, zastępca dyrektora Departamentu Podatków Dochodowych w Ministerstwie Finansów. A odpowiedzialni urzędnicy z Rządowego Centrum Legislacyjnego stracili miesięczne premie.

Strzelanina w Kanadzie. Wydanie specjalne w TVN24 Biznes i Świat

Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat w wydaniu specjalnym śledzimy wydarzenia w Kanadzie, gdzie żołnierz pełniący wartę przy pomniku wojennym w pobliżu parlamentu w Ottawie, został postrzelony przez nieznanego sprawcę. Napastnik następnie wbiegł do budynku parlamentu, gdzie oddał co najmniej 20 strzałów.

Iran: kraje muzułmańskie spiskują z Zachodem, by obniżać ceny ropy

Uzależnienie Iranu od dochodów z ropy naftowej skazuje go na łaskę największych mocarstw - powiedział w środę najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei. Z powodu spadających cen ropy administracja prezydenta Hassana Rouhaniego zmuszona jest spoglądać w kierunku alternatywnych źródeł dochodu.

Maciej Sokołowski: szczyt klimatyczny, czyli o co w tym chodzi?

To będzie trudny szczyt. Nie tylko dlatego, że to ostatni raz, gdy przewodniczy mu Herman van Rompuy, który chciałby odejść z sukcesem na koncie. Nie tylko dlatego, że to pierwszy szczyt Ewy Kopacz, która grozi, że odejdzie od stołu wetując rozwiązania. Nie tylko dlatego, że negocjacje dotyczą skomplikowanych liczb, formuł i konstrukcji, w których gubią się nawet sami dyplomaci w Brukseli. Także dlatego, że dzień przed rozpoczęciem szczytu porozumienia wciąż nie ma.

"Milion w portfelu", 22.10

W dzisiejszym odcinku przyglądamy się portfelowi Rolanda Paszkiewicza, szefa działu analiz Centralnego Domu Maklerskiego Pekao SA.

KNF: Miliony ze SKOK płyną do Luksemburga. A mogłyby poprawić sytuację kas

Komisja Nadzoru Finansowego w swoim najnowszym raporcie opisuje skomplikowaną sieć powiązań kapitałowych i personalnych w sektorze spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych (SKOK). Z dokumentu wynika, że w ubiegłym roku z kas przetransferowano 83 mln zł do spółki SKOK Holding w Luksemburgu i jej spółek zaleznych. W tym roku popłynie kolejne 70 mln zł. Te pieniądze są tam akumulowane, a mogłyby pomóc w poprawie sytuacji kas w kraju - wskazuje KNF.

Do Unii pracować przyjeżdżają głównie Ukraińcy. Najczęściej do Polski

W ubiegłym roku kraje członkowskie Unii Europejskiej wydały w sumie 2 mln 360 tys. pozwoleń na pobyt dla osób spoza UE z różnych powodów (rodzinnych, edukacyjnych, zarobkowych) - poinformował Eurostat w swoim raporcie. To o 12,5 proc. więcej niż w 2012 roku. Polska w tym czasie wydała 273,9 tys. pozwoleń, z czego 141,7 tys. z nich na pobyt w celach zarobkowych. Najwięcej polskich pozwoleń otrzymali Ukraińcy - ponad 171 tys.

USA odwróciły wzrok od Ukrainy. "Ważniejsza jest walka z ebolą i Państwem Islamskim"

Ukraina zniknęła ze stron gazet i rozmów w Stanach Zjednoczonych. Kryzys i panikę w kraju spowodował wirus ebola. Dla USA ważniejsza jest także walka z Państwem Islamskim - powiedział prof. Andrew Michta z Centrum Europejskich Analiz w Waszyngtonie. Jak dodał, administracja Baracka Obama jest coraz ostrzej krytykowana przez Republikanów, a sam prezydent ma bardzo małe poparcie wśród narodu.

Ekspert: służby wywiadowcze prześcigają się w werbowaniu szpiegów

- Ostatnie zatrzymanie podejrzanych o szpiegostwo pokazuje, że Polska w dalszym ciągu znajduje się w zainteresowaniu służb wywiadowczych. Mam nadzieję, że kontrwywiad posiada materiały na temat współpracy tych szpiegów z rosyjskim wywiadem - powiedział TVN24 Biznes i Świat dr Jarosław Kaczyński, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa wewnętrznego. Jak dodał, służby wywiadowcze na całym świecie prześcigają się w szukaniu informacji, zdobywaniu informatorów i werbowaniu szpiegów.