Najnowsze

Najnowsze

Rząd chce przerwania prac nad nowelizacją prawa energetycznego

Rząd uważa, że należy przerwać prace legislacyjne nad poselskim projektem nowelizacji Prawa energetycznego, który poszerza grono mikroproducentów energii i ma ułatwić im działanie. Analogiczne przepisy znalazły się w ustawie o OZE - głosi stanowisko rządu.

"Konsolidacja polskiej elektroenergetyki jest właściwym krokiem"

Europejski rynek energii będzie się integrował i dobrze, by polskie podmioty miały na nim silną pozycję. Propozycja konsolidacji polskiej elektroenergetyki jest właściwym krokiem w tym kierunku - uważa ekspert ds. energetyki Instytutu Sobieskiego Robert Zajdler.

Na Wall Street znowu mocne wzrosty. Drożeje też ropa

Po słabym styczniu druga już sesja na Wall Street w lutym zakończyła się solidnymi wzrostami. Analitycy wskazują, że rosnące ceny ropy uspokajają nastroje na giełdach. Nastrojów nie popsuły słabsze od oczekiwań dane o zamówieniach w przemyśle.

Bezrobotny jak magister

Z ubiegłorocznej poprawy na rynku pracy najmniej skorzystali Polacy z wyższym wykształceniem – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Zadyma przed JSW, policja użyła broni

Setki osób, w tym wiele bardzo agresywnych, zgromadziła wieczorna demonstracja wokół siedziby JSW w Jastrzębiu-Zdroju. Policja użyła broni gładkolufowej i gazu. Jedna osoba została ranna, a dziesięć osób zostało zatrzymanych. W nocy z wtorku na środę odbyły się negocjacje, w których uczestniczyli m.in. mediator, przedstawiciele związków zawodowych i zarządu spółki. Strony powrócą do rozmów dzisiaj o godz. 13.00.

"Świat", 3.02

Kraje Zachodu powinny dać Ukrainie możliwość skutecznie się bronić. Nie powinna zostać osamotniona - mówił prof. Leszek Balcerowicz w programie “Świat” w TVN24 Biznes i Świat. - Ukraina powinna też dostać wsparcie finansowe uzależnione od zdecydowanych reform - dodał.

Premier Grecji z wizytą w Rzymie. "Trojka nas zniszczyła"

Premier Grecji Aleksis Cipras powiedział we wtorek w Rzymie po rozmowie z szefem włoskiego rządu Matteo Renzim, że w Unii Europejskiej „spójność społeczna i wzrost muszą zastąpić politykę strachu i niepewności". Mówił o "niszczycielskiej" polityce trojki.

"Biznes dla Ludzi", 03.02

Podatek za dom, od czego zależy i jak się go liczy? Co zrobić, gdy rano zły stan zdrowia nie pozwala nam pójść do pracy? Zmiany w reklamacjach od zakupów zrealizowanych w internecie? Jak i kiedy firma może najrozsądniej wprowadzić promocje - o tym mówiliśmy w programie “Biznes dla Ludzi” w TVN24 Biznes i Świat.

Propozycja KNF dla “frankowiczów” uderza w banki. Czerwono na giełdzie

Szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak wyłożył podczas dzisiejszego posiedzenia sejmowej Komisji Finansów, na czym miałby polegać plan przewalutowania kredytów we frankach szwajcarskich. Jego zdaniem wdrożenie jego pomysłu w życie przyniesie bankom 25 mld złotych strat. Na te słowa natychmiast spadkami na giełdzie zareagowały akcje banków.

Propozycja KNF dla “frankowiczów”. Analitycy: “To sensowny kierunek”

Ta propozycja bardzo mi się podoba. Eliminuje problem ogromnego kosztu, który musiałyby ponieść banki, bo rozkłada je w czasie i rocznie obniżyć dochody banków o około 7 proc. - ocenia Paweł Majtkowski, analityk finansowy centrum finansów Aviva. - Koncepcja przewalutowania jest, jak najbardziej słuszna. Myślę, że kierunek wskazany przez szefa KNF jest sensowny - uważa Andrzej Stefaniak, diler walutowy DMK.

Ropa drożeje. Przez strajki w USA?

Ceny ropy skoczyły we wtorek o ponad 3 proc., czyli o 1,5-2 dol. na baryłce. Zdaniem analityków, to reakcja rynku na spekulacje o możliwości ograniczenia produkcji w USA. Po godz. 13 ropa Brent zbliżała się do 57 dol., a amerykańska WTI - przekraczała 51 dol.

Jest szansa na przewalutowanie kredytów. Zobacz, co proponuje KNF

- Pomysł, by zadłużeni we frankach mogli przewalutować swoje kredyty po kursie z dnia ich zaciągnięcia, "wciąż jest na stole" - powiedział szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak w Sejmie. - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaproponuje bankom, aby posiadacze kredytów we frankach mogli je przewalutować i zmienić warunki ich spłaty. - Kosztowałoby to sektor bankowy około 1,2 mld złotych rocznie - powiedział we wtorek szef KNF.

Kopacz o płacy minimalnej w Niemczech: będę bronić polskich firm

Niemieckie przepisy ws. płacy minimalnej postawiły nasze firmy transportowe w trudnej sytuacji - powiedziała we wtorek premier Ewa Kopacz. Zadeklarowała, że zawsze będzie bronić polskich przedsiębiorców i miejsc pracy. - Naszym celem jest to, aby wewnętrzna regulacja Niemiec nie miała negatywnego wpływu na rozwój polskiej gospodarki - mówiła Maria Wasiak, minister infrastruktury i rozwoju.