Najnowsze

Najnowsze

30.10 Nagłe umocnienie rubla, nikt nie wie co się stało

Rubel w ciągu kilku chwil umocnił się do dolara i do euro o blisko 3 procent. Inwestorzy gubią się w domysłach, bank centralny w Moskwie milczy, faktem jest, że rubel przestał się osłabiać. Fed wczoraj wieczorem zakończył trwający od ponad dwóch lat program skupu obligacji z rynku. W efekcie podrożały dolar, a złoto i srebro tanieją o kilka procent. Na giełdach raczej spadki. Dzień na rynkach - relacjonował Rafał Hirsch

NIK prześwietli Pocztę Polską

Najwyższa Izba Kontroli rozpoczęła kontrolę dostępności usług pocztowych. Izba sprawdzi jak Poczta Polska wykonuje zadania operatora wyznaczonego do świadczenia powszechnych usług pocztowych.

Raport: Europa skazana na rosyjski gaz

Europa nie może liczyć na znaczące uniezależnienie się od dostaw rosyjskiego gazu przynajmniej do połowy przyszłej dekady – wynika z najnowszego raportu Oxford Institute for Energy Studies (OIES).

Mull w TVN24 BiŚ: efekty sankcji nałożonych na Rosję już są

- Myślę, że efekty sankcji już są. Od początku roku wartość kapitału, który wyleciał z Rosji, wynosi ponad 80 mld dolarów. Cała sytuacja np. z cenami ropy naftowej, które spadają, to też bardzo niekorzystna sytuacja dla Rosji. Mają też najniższą wartość rubla od lat. To wszystko wynik sankcji - powiedział w rozmowie z Jolantą Pieńkowską w programie "Świat" Stephen Mull, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Rozmowy gazowe bez porozumienia. Ale będą kontynuowane

Prowadzone od środy w Brukseli trójstronne rozmowy w sprawie warunków dostaw gazu dla Ukrainy nie doprowadziły do porozumienia. Negocjacje mają zostać wznowione w czwartek wieczorem - poinformowała w czwartek rano agencja AFP.

We Włoszech mandaty i podatki płacą w naturze

Grzywny i zaległe podatki płacone w naturze - ten nowy zwyczaj upowszechnia się w dobie kryzysu we Włoszech. Media poinformowały o fryzjerze z północy kraju, który karę wystawioną przez straż miejską zapłacił farbami do włosów i wodą utlenioną.

Co szósty pracujący Polak na śmieciówce

1,6 mln osób zatrudnionych jest w Polsce na tzw. umowach śmieciowych - twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna". Nie mają zagwarantowanej płacy minimalnej, prawa do urlopu i limitów czasu pracy.

Lekkie spadki na Wall Street po decyzji Fed

Środowa sesja na giełdach w USA przyniosła niewielkie spadki. Wydarzeniem dnia było posiedzenie Rezerwy Federalnej, podczas którego amerykańscy bankierzy centralni zgodnie z oczekiwaniami zdecydowali o zakończenie programu luzowania ilościowego.

"Świat", 29.10

Dżihad, ebola, a może polityka wewnętrzna? Na czym swoją uwagę skupia Ameryka i gdzie na liście priorytetów jest Ukraina? O tym w programie "Świat" rozmawialiśmy z ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce - Stephenem Mullem.

"Epicentrum", 29.10

W belgijskim Wawr postanowili spróbować żyć inaczej - bez prawdziwych pieniędzy. W mieście za towary i usługi można "płacić" innymi przedmiotami, pomocą lub wymyśloną przez mieszkańców walutą. W programie "Epicentrum" zapytaliśmy, czy możliwe jest życie bez pieniędzy? Z kolei Wal-Mart przeprasza za kostiumy z serii "fat girl". Nazwa serii na stronie internetowej sieci sklepów tak oburzyła internautów, że została zlikwidowana. Czy mamy jeszcze dystans do samych siebie, czy poczucie humoru, to cecha którą zatraciliśmy?

Ukraina i Rosja rozmawiają o gazie. Szansa na porozumienie to 50 proc.

Przedłużają się rozmowy w sprawie warunków dostaw gazu dla Ukrainy, które rozpoczęły się w środę po południu w Brukseli z udziałem przedstawicieli Komisji Europejskiej, Rosji i Ukrainy. Konferencja prasowa mająca się odbyć po zakończeniu spotkania została odwołana. Przed spotkaniem unijny komisarz ds. energii Guenther Oettinger mówił, że ma nadzieję na porozumienie.

"Biznes dla ludzi", 29.10

W programie "Biznes dla ludzi" wyjaśniliśmy jak nie dać się kieszonkowcom, a także jak wypromować swoją osobę jednocześnie nie chwaląc się, oraz w jak najtańszy sposób podzielić spadek.

OPEC uspokaja rynki. "Nie ma powodów do paniki"

Produkcja ropy przez OPEC prawdopodobnie nie zmieni się wiele w 2015 roku. Nie ma też powodów do paniki w kwestii spadku cen tego surowca - powiedział sekretarz generalny OPEC Abdullah al-Badri. Dodał, że eksporterzy nie spieszą się do obniżenia wydajności produkcji.

Jak nie dać się kieszonkowcom? Wyjaśniliśmy w "Biznesie dla ludzi"

Wystarczy kilka sekund żeby stracić telefon, portfel czy klucze. Dla kieszonkowca tłok w autobusie, czy tramwaju może być świetną okazją, by pozbawić nas drogocennych przedmiotów. - Nie jesteśmy w stanie rozpoznać kieszonkowca – mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat podinsp. dr Rafał Kubicki.

Stephen Mull u Pieńkowskiej. Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

O priorytetach amerykańskiej polityki zagranicznej w programie "Świat" będzie mówił ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. A w programie "Epicentrum" będziemy rozmawiali o tym, czy można żyć bez pieniędzy. W studio: wokalistka Małgorzata Ostrowska i psycholog Joanna Heidtman.

Szkocja chce weta. W przypadku Brexitu

Wicepremier Szkocji Nicola Sturgeon uważa, że Szkocja powinna mieć prawo weta w przypadku, gdyby Brytyjczycy zwykłą większością głosów zdecydowali w referendum o wyjściu z Unii Europejskiej (tzw. Brexit od słów "Britain" i "exit").

Zanim wyrzucisz - podpisz. "Opakowania po lekach czy prezerwatywach mają być podpisane"

Ministerstwo Środowiska chce, by opakowania w śmieciarkach były trwale oznakowane w sposób umożliwiający identyfikację "imienia i nazwiska oraz adresu zamieszkania lub nazwy i adresu siedziby wytwórcy odpadów" - zauważa Fundacja Panoptykon. Chodzi o będący w konsultacjach społecznych projekt Rozporządzenia Ministra Środowiska z 8 września tego roku "w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów, w tym dla środków transportu i sposobu transportowania oraz oznakowania środków transportu".

Biznes naciska na Berlin. Sankcje biją w niemiecki eksport

Niemiecki eksport do Rosji spadł w sierpniu w porównaniu z tym samym miesiącem 2013 r. o 26,3 proc. do 2,3 mld euro - podał w środę Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden. Wśród największych odbiorców niemieckich towarów Rosja spadła z 11. na 13. miejsce.

Złoty stabilny. "Wrażliwy na wahania euro i dolara"

Złoty był w środę stabilny, ale późnym wieczorem, po decyzji amerykańskiej Rezerwy Federalnej, na rynku walutowym niewykluczone są zmiany kursów. Około godziny 17. euro kosztowało 4,22 zł, a dolara wyceniano na 3,30 zł.

Szwajcarska decyzja o rezerwach w złocie. Co oznacza dla kredytobiorców w Polsce?

30 listopada Szwajcarzy w referendum zdecydują, czy chcą, aby pokrycie franka szwajcarskiego w złocie sięgnęło 20 proc. - Jeśli Szwajcarzy powiedzą tak, to będzie to proces na lata, a być może nawet na dłużej. Pytanie brzmi, nie to czy zostaną zwiększone rezerwy w złocie, tylko co się stanie w strefie euro - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat, ekonomista Marek Zuber.

USA szukają technologii. Do zastosowania CO2

USA szukają komercyjnie opłacalnych zastosowań wychwytu CO2 ze spalania węgla, bo uważają, że to niezbędny element generalnego obniżania emisji gazów cieplarnianych - powiedział szef Biura Energii Kopalnej (OFE) Departamentu Energii Christopher A. Smith.