Najnowsze

Najnowsze

"Milion w portfelu", 09.10

W programie "Milion w portfelu" analizujemy portfel inwestycyjny i wycenę przedstawioną przez Roberta Nejmana z AgioFunds TFI.

"Połączenia gazowe Polska-Litwa będzie korzystne dla naszego kraju"

Umowa dotycząca budowy połączenia gazowego między Polską i Litwą będzie korzystna dla naszego kraju - powiedziała w piątek dziennikarzom premier Ewa Kopacz. Dodała, że o szczegółach porozumienia będzie jeszcze rozmawiała z ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim.

Masz pomysł na biznes? Unia pożyczy ci na jego realizację

129 mln euro z UE na lata 2014-2020 trafi na pożyczki dla start-upów. To pięć razy więcej niż w poprzedniej perspektywie finansowej UE. Chodzi o środki z Funduszu Pożyczkowego Innowacji, który w 2016 r. uruchomi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Dokumenty w TVN24 Biznes i Świat

W weekend w TVN24 Biznes i Świat podróż przez świat z serią dokumentów. Odwiedzimy Rio de Janerio. Będziemy też na Kremlu. Przyjrzymy się również machinie żywieniowej w Stanach Zjednoczonych i sprawdzimy, jak wygląda przepych w Abu Dhabi.

Koniec z Bankowym Tytułem Egzekucyjnym. Konsument w silniejszej pozycji

Limity kosztów sądowych w sprawach o roszczenia bankowe (maksymalnie tysiąc zł) będą dotyczyć nie tylko relacji banków z konsumentami, ale też innych transakcji międzybankowych - za takim rozwiązaniem opowiedział się w piątek Sejm, odrzucając poprawkę Senatu do ustawy likwidującej BTE.

Pomoc dla kredytobiorców. Nie tylko dla bezrobotnych

Prawo do pomocy będą mieli nie tylko ci kredytobiorcy, którzy są bezrobotni, ale także ci o najniższych dochodach na członka rodziny - taką m.in. poprawkę Senatu do ustawy o wsparciu dla kredytobiorców zaakceptował w piątek Sejm.

Blatter i Platini w ogniu skandalu

Zarzuty korupcyjne i zawieszeni prezydent FIFY Joseph Blatter oraz szef UEFA Michel Platini. Czy kłopoty piłkarskiej organizacji spowodują wycofanie się strategicznych sponsorów?

Dostęp do "martwych kont" będzie łatwiejszy

Ułatwienie spadkobiercom dostępu do rachunków bankowych osób zmarłych - to cel ustawy, do której poprawki Senatu zaakceptował w piątek Sejm. Jedna z nich zakłada, że ustawa wejdzie w życie 1 lipca 2016 roku, a nie 1 stycznia tego roku.

NATO wzmacnia wschodnią flankę

NATO wzmacnia wschodnią flankę. Sojusz zamierza utworzyć dwie jednostki integracyjnych sił na Węgrzech i Słowacji. To wynik coraz większej nonszalancji Rosji, która pod pretekstem atakowania pozycji Państwa Islamskiego, bombarduje przeciwników Asada.

Niemcy wciąż dużo płacą za OZE. Mimo reformy

W Niemczech instaluje się coraz mniej paneli fotowoltaicznych - to m.in. wynik reformy tamtejszego wsparcia dla odnawialnych źródeł energii. Jak wynika z analizy Ośrodka Studiów Wschodnich, reforma nie przyniosła skutku - nie spada opłata za OZE dla odbiorców indywidualnych.

Ropa najdroższa od lipca. "Kluczowy poziom"

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są blisko 50 dolarów za baryłkę. Na rynkach spekuluje się, że wyższy popyt wpłynie na zmniejszenie obecnej nadpodaży surowca.

Amerykańskie giełdy na plusie. Ale rynki boją się o globalną gospodarkę

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi wzrostami głównych indeksów. Wydarzeniem dnia była publikacja "minutes" z wrześniowego posiedzenia Fed, z którego wynika, że USA są bliskie stanu, który uzasadniać może podwyżkę stóp procentowych, ale zmartwieniem jest tempo rozwoju globalnej gospodarki.

Więcej koszy w naszych domach

Wraca pomysł, by w całym kraju obowiązywały podobne zasady segregowania śmieci. Określałby je minister środowiska w rozporządzeniu, pisze "Rzeczpospolita". Dziś to gminy decydują, jak mamy dzielić to co wyrzucamy.

"Świat", 08.10

Zachód popełnił kolosalne błędy w świecie arabskim. Teraz Libia jest upadłym państwem. Amerykanie poruszają się w świecie arabskim, jak słoń w składzie porcelany - powiedział w programie "Świat" Tadeusz Iwiński, z SLD. Dyskutował z nim Paweł Poncyljusz.

Kto straci, a kto zyska dzięki imigrantom?

Niemiecki ekonomista Hans-Werner Sinn uważa, że Niemcy będą mogły poradzić sobie ze skutkami napływu imigrantów tylko wtedy, gdy wdrożą radykalne reformy społeczne. Konieczne będzie jego zdaniem m.in. wydłużenie wieku emerytalnego.

Obietnice pod lupą ekspertów. Co dla przedsiębiorców?

Kandydaci dwoją się, troją i obiecują. Tylko w czwartek w wyborczym kalendarzu było prawie 40 spotkań, konferencji, wizyt. Barbara Nowacka objeżdżając województwo śląskie przyznała, że nie widzi sprzeczności między działaniami związkowców oraz samych górników i na 17 października zapowiedziała konferencję. Przekonywała, że Zjednoczona Lewica ma pomysł na Śląsk. Tymczasem, Prawo i Sprawiedliwość robi ukłon w stronę przedsiębiorców. Wiceszefowa partii Beata Szydło obiecała stworzenie think tanku Narodowego Forum Przedsiębiorczości. Gośćmi programu byli prof. Elżbieta Mączyńska z SGH oraz dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan.

UE uwalnia usługi bankowe. Zamiast karty zapłacimy aplikacją

PE poparł przepisy, które umożliwiają niezależnym od banków operatorom oferowanie usług płatniczych, które teraz realizujemy zwykle przez karty kredytowe. Dzięki autoryzowanemu dostępowi będą oni mogli dokonywać płatności bezpośrednio z naszego konta. Bankowcy są przeciwni zmianom, bo mogą stracić część zysków.