Najnowsze

Najnowsze

To błąd, czy Facebook testuje nową funkcję?

Od niedawna część użytkowników widzi na swojej osi czasu dokładne statystyki dotyczące swoich postów. Chodzi o dane pokazujące nie tylko ilość "lajków" i udostępnień, ale też liczbę wyświetleń zamieszczonej przez siebie treści.

"Biznes dla Ludzi", 16.10

Zmiany w spadkach; piątek w pracy na luzie; ubezpieczenie telefonu; wyliczenie urlopu - o tym w programie "Biznes dla Ludzi".

"Maluch" w 43 uczelniach. Są żłobki dla dzieci studentów

W 43 publicznych i prywatnych szkołach wyższych od tego roku akademickiego działają żłobki dla dzieci studentów i pracowników – poinformował w piątek w Krakowie minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Placówki dofinansowane są z ministerialnego programu "Maluch".

Zembala: mapy świadczeń zdrowotnych mają być gotowe w lutym

Pracujemy intensywnie, żeby w lutym mapy świadczeń były skończone - powiedział w piątek minister zdrowia Marian Zembala na konferencji prasowej w Katowicach. Mapy zapotrzebowania zdrowotnego mają być pomocne m.in. przy kontraktowaniu świadczeń przez oddziały NFZ.

Chiny walczą z biedą. Ma zniknąć za pięć lat

Chiny to kraj sprzeczności. Żyje tu najwięcej miliarderów, ale z drugiej strony państwo musi poradzić sobie z problemem ubóstwa. W tej chwili dotkniętych nim jest 5 proc. społeczeństwa. Prezydent Xi Jinping zapowiada jednak, że już za pięć lat ubóstwo w Chinach zniknie.

Boks białych kołnierzyków. Inwestorzy odreagowują stres po pracy

Tygodnie przygotowań, imponująca oprawa, ogromna publiczność, wygląda to jak profesjonalny pojedynek bokserski. Ale wszyscy uczestnicy to amatorzy, którzy dzień spędzają zwykle nad tabelkami i kolumnami cyfr. Pracownicy funduszy hedżingowych z Hongkongu, co roku biorą udział w imprezie pod nazwą boks białych kołnierzyków i stres z pracy przy biurku wyładowują na ringu.

Na zdrowie wydajemy coraz więcej. Ale nadal jesteśmy w ogonie Europy

75 mld złotych - tyle wyniosły publiczne wydatki na zdrowie w Polsce wg ostatnich dostępnych danych, czyli w 2013 roku. To o prawie 5 mld złotych więcej niż rok wcześniej i prawie dwukrotnie więcej niż dekadę temu. Jednak na tle innych europejskich państw wciąż na ochronę zdrowia ze środków publicznych przeznaczamy niewiele pieniędzy.

Największe koncerny energetyczne: chcemy walczyć z globalnym ociepleniem

Szefowie dziesięciu największych globalnych koncernów energetycznych twierdzą, że chcą walczyć z globalnym ociepleniem i wesprzeć państwa w tych działaniach. W przyszłym miesiącu odbędzie się decydująca konferencja klimatyczna w tej sprawie w Paryżu. Firmy wezwały m.in. do zastąpienia węgla w produkcji energii gazem ziemnym. - Słuchanie ich rad jest jak radzenie się podpalacza, jak ugasić pożar - komentuje Katarzyna Guzek, rzeczniczka Greenpeace. - Transformacji musi ulec globalny sektor produkcji energii.

Gospodarka urosła wolniej, a dług był większy. GUS poprawia dane

W 2014 r. gospodarka urosła o 3,3 proc., a nie o 3,4 proc. jak szacowano wcześniej; deficyt sektora finansów publicznych wyniósł 3,3 proc. PKB, a nie 3,2 proc. - poinformował w piątek w komunikacie GUS. Jednocześnie dług publiczny sięgnął 50,4 proc., a nie 50,1 proc.

Krawczyk: problemem osób na "śmieciówkach" jest dostęp do kredytów

To nie brak stałej umowy o pracę jest problemem osób zatrudnionych na tzw. śmieciówkach, ale dostęp do kredytów - uważa szef Grupy Pracodawców w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym Jacek Krawczyk. Przyznaje, że w Polsce udział "umów niestandardowych" jest wyższy niż w większości krajów UE.

Taksówkarska wojna w Londynie. 1:0 dla Ubera

Działanie Ubera, aplikacji pozwalającej na rezerwację przejazdów samochodowych za pomocą telefonu komórkowego, jest zgodne z prawem - orzekł w piątek sąd, rozpatrujący pozew złożony przez Transport for London (TfL), operatora londyńskiej komunikacji miejskiej.

Szczyt UE. Uchodźcy nadal czekają na pomoc

Brak rozwiązania problemu uchodźców - to jedyny wniosek, jaki nasuwa mi się po zakończeniu kolejnego, czwartego już szczytu Unii Europejskiej ws. kryzysu imigracyjnego - mówił na naszej antenie w "Otwarciu Dnia" Rafał Baczyński-Sielaczek z Instytutu Spraw Publicznych.

Rosja boi się ataków terrorystycznych

Rosja boi się ataków terrorystycznych. Wszystko w związku z ostatnimi działaniami tego kraju na terytorium Syrii. W poniedziałek przywódca związanego z Al-Kaidą syryjskiego Frontu Al-Nusra zaapelował do dżihadystów na Kaukazie, aby atakowali cywilów w Rosji w odwecie za prowadzone od dwóch tygodni naloty rosyjskiej armii na Syrię.

Rośnie sprzedaż samochodów w Europie. Volkswagen również w czołówce

Wrzesień był 25. miesiącem z rzędu, w którym rosła sprzedaż samochodów w Europie - poinformowało Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów ACEA. Rejestracja nowych aut wzrosła o 9,8 proc. do 1,39 mln samochodów. Polacy kupili we wrześniu 27 tys. 255 nowych pojazdów (wzrost o 15,7 proc. rdr.)

Piłka, miłość... reprodukcja. Klub postawił na aplikację dla kibiców

Innowacyjny pomysł hiszpańskiego klubu Getafe. Choć Juan i Maria od lat kibicują tej samej drużynie, a co 2 tygodnie oglądają te same mecze na tym samym stadionie, to nigdy się nie poznali. Ale teraz do emocji związanych z piłką nożną dołączyć może też miłość. Wszystko za sprawą aplikacji "Getafinder". Materiał "Faktów z zagranicy".