Najnowsze

Najnowsze

"Świat", 01.09

- Sytuacja jest nadzwyczajna, czegoś takiego w Europie nie było. Rząd zgodził się na przyjęcie 2 tys. uchodźców. Mam nadzieję, że to minimalna kwota. Temat nie może być zamknięty przez urzędników, którzy mówią: nie mamy już miejsca i dwa tysiące to więcej niż nasze możliwości - mówił Marcin Święcicki z PO. - Piłeczka jest po stronie rządu. Uważamy, że solidarność europejska wymaga od nas tego, aby podzielić się tym problemem, bo być może w przyszłości my również będziemy potrzebowali takiej pomocy - powiedziała Paulina Piechna-Więckiewicz z SLD.

Świat się zmienia, a wraz z nim Google. Wyszukiwarka ma nowe logo

"Dawno, dawno temu Google było miejscem, które odwiedzaliście z jednego urządzenia - komputera PC. Dzisiaj korzystacie z produktów Google z użyciem wielu platform, aplikacji i urządzeń - czasami wszystkich tego samego dnia" - tak technologiczny koncern ogłosił zmianę swojego logo. To największa zmiana w logo Google'a od 1999 r., gdy firma postanowiła zrezygnować z wykrzyknika na końcu nazwy.

"Biznes dla ludzi", 01.09

W programie sprawdziliśmy, jak przygotować swój biznes do wyprzedaży. Podpowiedzieliśmy, jak zaprezentować się w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Wyjaśniliśmy również, co zrobić, gdy biuro podróży ogłasza upadłość.

Radom dostał skrzydeł. Wystartował pierwszy rejsowy samolot

Pierwszy rejsowy samolot wystartował we wtorek z lotniska w Radomiu. Liniami Air Baltic polecieli do Rygi pierwsi pasażerowie. Byli wśród nich przedstawiciele władz Radomia, którzy w Rydze spotkają się m.in. z przedstawicielami tamtejszego magistratu i ambasady.

Agencja Turystyczna Zawadzkie niewypłacalna. Za granicą około 150 osób

Kolejny touroperator w ciągu ostatnich dni znalazł się w kłopotach. Agencja Turystyczna Zawadzkie działająca w Opolu, poinformowała na swojej stronie internetowej, że od dziś "w związku z utratą płynności finansowej zmuszona jest do zaprzestania realizowania jak i dalszej sprzedaży oferty turystycznej". Opolski urząd marszałkowski rozpoczął starania o zapewnienie klientom biura bezpiecznego powrotu do kraju.

"Zachód żąda od Ukrainy więcej niż od Rosji"

Dramatyczne wydarzenia na Ukrainie podczas głosowania nad wstępem do decentralizacji kraju rodzą pytanie, czy obecna władza ma w społeczeństwie dostateczną legitymizację. W "Otwarciu Dnia" z Patrycjuszem Wyżgą rozmawiali na ten temat były minister obrony narodowej Bogdan Klich oraz Michał Broniatowski, współzałożyciel ukraińskiej telewizji Espreso TV i redaktor naczelny "Forbesa". - Można odnieść wrażenie, że Zachód żąda od Ukrainy więcej niż od Rosji, co może przyczyniać się do radykalizacji nastrojów - mówił Bogdan Klich. Zdaniem Broniatowskiego prezydent Poroszenko doszedł do władzy obiecując pokój i teraz robi wszystko, aby obietnicy dotrzymać.

Arktyczny wyścig nabiera rozpędu. Rosja się rozpycha

Barack Obama ostrzega - na walkę ze zmianami klimatycznymi jest już prawie za późno. Amerykański prezydent jest z wizytą na Alasce, gdzie bierze między innymi udział w konferencji dotyczącej Arktyki. Globalne ocieplenie to jednak nie tylko wyzwanie klimatyczne, ale także geopolityczne. Kiedy topnieje arktyczny lód, coraz łatwiej dostać się do bogatych zasobów naturalnych tego regionu. To tworzy nowe pole do rywalizacji. Bo większy kawałek arktycznego tortu chce dostać między innymi Rosja.

Cyberszpiedzy z Chin i Rosji. USA rozważają sankcje

Stany Zjednoczone rozważają nałożenie sankcji na podmioty z Chiny i Rosję w związku z dokonanymi przez nich cyberatakami, które dotknęły USA w ostatnim czasie - zdradziło kilku amerykańskich urzędników w rozmowie z Reutersem.

"Suszą objętych jest ponad 1 mln hektarów"

Straty związane z suszą z pewnością będą dużo większe niż możliwości pomocowe państwa - podkreślił w "Otwarciu dnia" minister rolnictwa Marek Sawicki. Dodał, że "w tej chwili suszą objętych jest ponad 1 mln hektarów".

Globalna zadyszka. Ciążą gospodarki wschodzące

Globalny wzrost gospodarczy będzie słabszy niż prognozowano ze względu na zbyt wolne ożywienie w krajach rozwiniętych i spowolnienie wschodzących gospodarek - powiedziała we wtorek szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde.

Bezrobocie wciąż spada. Także według Eurostatu

Wyrównana sezonowo stopa bezrobocia w Polsce - według metodologii Eurostatu - w lipcu wyniosła 7,6 proc. względem 7,7 proc. w czerwcu - podał we wtorek Eurostat. Według metodologii GUS stopa bezrobocia w lipcu wyniosła 10,1 proc.

W PKP Cargo coraz goręcej. Związkowcy z rady nadzorczej naruszyli prawo?

Sytuacja w PKP Cargo jest coraz bardziej napięta. Już blisko dwa miesiące związki zawodowe są w sporze zbiorowym ze spółką. Chodzi o podwyżki. Końca konfliktu nie widać, a dwóm członkom rady nadzorczej PKP Cargo ze związków zawodowych spółka ma zarzucać nawet nielojalność i działanie na szkodę firmy - pisze "Gazeta Wyborcza".

Kolejne słabe dane z chińskiej gospodarki. Giełdy znów w dół

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin wyraźnie w dół. W sierpniu wyniósł 49,7 pkt., w porównaniu do 50,0 pkt. miesiąc wcześniej - podano w wyliczeniach biura statystycznego i Federacji Logistyki. To najniższy poziom tego wskaźnika od sierpnia 2012 r.

Co czwarta rodzina bierze pożyczkę na wyprawkę szkolną

Wysłanie dzieci do szkoły to dla 40 proc. rodziców duży lub bardzo duży wydatek. By kupić wszystkie potrzebne przybory i podręczniki połowa z nich musi mocno zacisnąć pasa, a 25 proc. decyduje się na pożyczkę - wynika z badania Krajowego Rejestru Długów.

Ropa trysnęła. Wzrosty cen najwyższe od 25 lat

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku zaliczyły w ciągu poprzednich trzech sesji największy wzrost od 25 lat. Wczoraj wręcz wystrzeliły. Przyczyną był sygnał, że OPEC może zmienić politykę dotyczącą limitów wydobycia. W efekcie, baryłka ropy West Texas Intermediate na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku zwyżkowała do ponad 49 dol. za baryłkę.