Najnowsze

Najnowsze

Bieńkowska po aferze Volkswagena: będzie ostrzejsza kontrola

Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Elżbieta Bieńkowska zapowiedziała w czwartek na łamach niemieckiego dziennika "Sueddeutsche Zeitung" ostrzejszą kontrolę ze strony Komisji Europejskiej systemów dopuszczania samochodów do ruchu w poszczególnych państwach.

Otworzy drzwi, zapamięta hasło. Wszczep sobie chipa

Pozwalają na zapisywanie haseł i przeglądanie stron, a nawet otwieranie drzwi. W przyszłości będzie można nimi zapłacić zbliżeniowo lub przesłać informacje o położeniu geograficznym. Mowa o chipach, które można wszczepić pod skórę. Urządzenie jest praktycznie niewyczuwalne, ma wielkość ziarnka ryżu, a wstrzykuje się je specjalną strzykawką w dowolne miejsce na ciele. Na świecie jest już 10 tys. osób z wszczepionym mikroprocesorem.

Most energetyczny Polska - Litwa gotowy

PSE przekazały w środę do eksploatacji linię 400 kV Ełk Bis – granica RP. To ostatni po stronie polskiej element mostu elektroenergetycznego Polska-Litwa, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej - podał operator polskiego systemu elektroenergetycznego.

"Świat", 04.11

Dowody wskazują, że prawdopodobną przyczyną katastrofy rosyjskiego airbusa w Egipcie była bomba podłożona przez Państwo Islamskie. - Nasuwa się przypuszczenie, że ktoś chciał Rosję odstraszyć. Ale Putin jest zbyt twardym graczem, żeby miało to zmieniać wielkie polityczne plany - ocenił Marek Ostrowski, komentator TVN24 Biznes i Świat. Zdaniem Bogusława Sonika, posła PO, katastrofa będzie nakręcała wolę odwetu i walki. - Chęć pokazania, że trzeba zniszczyć ten terroryzm - dodał gość programu "Świat".

Chiny łamią obietnice i spalają więcej węgla

Dane dotyczące poziomu spalania węgla opublikowano w nowym chińskim roczniku statystycznym. Z przedstawionych tam danych wynika, że od 2000 roku wszelkie informacje na ten temat były niedoszacowane. Tylko w 2013 roku Chiny spaliły 4,2 mld ton tego surowca, znacznie więcej niż inne państwa.

Internetowi piraci piorą brudne pieniądze

Coraz częściej naruszanie praw autorskich w internecie np. przez pirackie serwisy filmowe, wiąże się z praniem brudnych pieniędzy przez fikcyjne spółki - mówił Jarosław Mojsiejuk prezes Stowarzyszenia Sygnał podczas środowego Copycamp w Warszawie.

"Podatek bankowy wstrzyma rozwój kraju"

Szef ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz apeluje o rozwagę ws. podatku bankowego, tak by nie obrócił się on przeciwko bezpieczeństwu polskich instytucji finansowych: "Możliwości udzielania kredytów firmom przez sektor bankowy w Polsce są obecnie jednymi z najniższych w UE".

"Politycy zmierzają do emerytury obywatelskiej"

Jedynie zakaz reklamy Otwartych Funduszy Emerytalnych jest niezgodny z konstytucją. Pozostałe zaskarżone zapisy wprowadzono zgodnie z prawem - orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny. - Politycy zmierzają do czegoś znacznie gorszego, czyli do tzw. emerytury obywatelskiej - mówił w TVN24 Biznes i Świat prof. Jerzy Stępień.

"Biznes dla ludzi", 04.11

W wydaniu specjalnym programu "Biznes dla ludzi" wraz z ekspertami analizowaliśmy wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. reformy OFE.

"Grecja powinna dalej zaciskać pasa"

Komisarz Unii Europejskiej do spraw walutowych Pierre Moscovici wezwał w środę Grecję do dalszej konsekwentnej realizacji uzgodnionego z międzynarodowymi kredytodawcami programu oszczędności i reform.

Polacy mają coraz większe mieszkania

Na koniec grudnia 2014 r. w Polsce było 14 mln mieszkań. Średnia wielkość mieszkania wynosiła 73,4 m kw. Zdecydowana większość - 99,1 proc. z nich miało łazienkę - wynika z danych opublikowanych przez GUS.

Związkowcy odwołani z Rady Nadzorczej PKP. "To bezprawie"

Leszek Miętek i Zenon Kozendra odwołani przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKP z rady nadzorczej spółki twierdzą, że zostali odwołalni bezprawnie. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wyjaśnia, że przyczyną odwołania była "utrata zaufania".

PGNiG: związkowcy chcą protestować. Poszło o 5 tys. zł

Większość pracowników Grupy Kapitałowej PGNiG, którzy wzięli udział w referendum opowiedziało się za akcją protestacyjną, w tym strajkiem - poinformowała w środę spółka. Związkowcy nie zgodzili się na nagrodę roczną w wysokości 5 tys. zł.

PKP zmienia statut. W radzie nadzorczej spółki mogą zasiąść szeregowi pracownicy

Na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy PKP, które odbyło się 2 listopada 2015 roku doszło do zmiany statutu spółki - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Resort tłumaczy, że ta zmiana poszerza krąg kandydatów na stanowisko członka rady nadzorczej spółki dając możliwość zasiadania na tym stanowisku szeregowym pracownikom, a nie tylko tym, którzy mają poparcie dużych struktur związkowych.