Najnowsze

Najnowsze

"Świat", 23.02

- Lech Wałęsa jest kłębowiskiem wielkości i nonsensów - powiedział w programie "Świat" Jan Rokita. Zdaniem komentatora TVN24 BiŚ "dzisiaj te dokumenty są korzystne dla PiS-u", bo pozwalają tworzyć politykę historyczną, która "ma na celu przekonanie Polaków, że poprzednie 25-lecie, to 25-lecie plugawe i ludzie z nim związani nie powinni być dopuszczeni do władzy". - To może umocnić polityczną pozycję PiS - podsumował gość Jacka Stawiskiego.

Polacy bogacą się i coraz częściej fundują sobie zagraniczne wakacje

W 2014 roku w Polsce udzielono ponad 66 mln noclegów, z czego 53,5 mln turystom krajowym, a ok. 13 mln turystom zagranicznym - wynika z danych Eurostatu. W tym czasie w Polsce funkcjonowało blisko 10 tys. turystycznych obiektów noclegowych. I co ciekawe - liczba długookresowych podróży zagranicznych najbardziej wzrosła na Łotwie i w Polsce.

Najpierw zawieszona na GPW, teraz dostała karę: 200 tys. zł

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na spółkę Platynowe Inwestycje SA karę pieniężną w wysokości 200 tysięcy złotych m.in. za naruszenia ustawy o ofercie publicznej - podała KNF w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu. Spółka twierdziła, że jej wynik wyniósł ponad 200 tys. zł a w rzeczywistości była na sporym minusie.

"Biznes dla Ludzi", 23.02

Na co wydamy środki z programu 500 plus? Na jakie podwyżki mogą liczyć emeryci i renciści? Jak działa program wsparcia kredytów hipotecznych? Które kraje są najtańsze? Na te pytania odpowiedzieliśmy w programie "Biznes dla Ludzi".

Państwowa ziemia nie na sprzedaż. Rząd przyjął "konstytucję polskiej wsi"

Rząd przyjął projekt ustawy, który wprowadza pięcioletni zakaz sprzedaży państwowej ziemi i chroni przed "spekulacyjnym wykupem przez osoby krajowe i zagraniczne". Przepisy określają także, że podstawową formą użytkowania państwowej ziemi ma być wieloletnia dzierżawa. Rolnicy zwracają uwagę, że ustawa w takiej formie uniemożliwi przekazywanie gospodarstw w rodzinie, np. w formie spadku.

Plusy i minusy, czyli bilans obietnic po 100 dniach rządu

500 złotych na dziecko, obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie do 8 tys. złotych kwoty wolnej od podatku, bezpłatne leki dla osób po 75. roku życia i podniesienie minimalnej stawki godzinowej - takie m.in. były plany premier Beaty Szydło na pierwsze 100 dni rządów. Sprawdzamy, z których obietnic udało się wywiązać. Materiał programu "Świat w południe".

Widmo Brexitu krąży nad Europą

David Cameron wyklucza możliwość ewentualnej powtórki referendum ws. Brexitu. Brytyjski premier podkreślił, że czerwcowa decyzja mieszkańców Zjednoczonego Królestwa będzie w tej sprawie ostateczna. Tymczasem w brytyjskim parlamencie trwa zaogniona debata, w której opozycja zarzuca Cameronowi, że wykorzystuje referendum do własnych politycznych celów.

PARP wciąż bez szefa. Nikt się nie nadawał

Konkurs na nowego prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości nie został rozstrzygnięty; wkrótce zostanie ogłoszony nowy - powiedział PAP wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. - Nie było kandydata, który spełniałby oczekiwania Ministerstwa Rozwoju - podkreślił.

Zwolnienia i mniejszy zarobek. Banki z gorszym wynikiem

W 2015 roku sektor bankowy w Polsce uzyskał gorszy wynik finansowy niż w 2014 roku, odprowadził mniej podatku CIT oraz zmniejszył zatrudnienie - wynika z danych przedstawionych na wtorkowej konferencji Związku Banków Polskich.

Polscy przewoźnicy wrócili do Rosji. Szmit: jest jeszcze jeden problem

Polskie ciężarówki tymczasowo wróciły na rosyjskie drogi, bo strona rosyjska zobowiązała się do zmian w przepisach. Ale jest jeszcze jeden problem. - To, że rozporządzenie podpisze minister transportu Rosji nie oznacza, że wejdą one w życie. Potrzebny jest kolejny podpis ze strony rosyjskiej - powiedział w TVN24 BiŚ Jerzy Szmit, wiceminister Infrastruktury i Budownictwa. Przejściowe porozumienie obowiązywać będzie do 15 kwietnia tego roku.

Bezrobocie znów rośnie

Bezrobocie w styczniu br. wyniosło 10,3 proc. wobec 9,8 proc. w grudniu 2015 r. - poinformował we wtorek GUS. Najwyższe bezrobocie - 17 proc. - odnotowano w województwie warmińsko-mazurskim, a najniższe - 6,5 proc. - w woj. wielkopolskim.

Masz dużą lodówkę? Lepiej ją zarejestruj

Właściciele lodówek, które zawierają ponad 3 kg substancji kontrolowanych lub fluorowanych gazów cieplarnianych muszą do 14 marca zarejestrować swój sprzęt. Chodzi także o komory składowe, duże klimatyzacje, czy pompy ciepła. Jeśli tego nie zrobią mogą spotkać ich kary.