Najnowsze

Najnowsze

Fotoradary nie wrócą do życia. Z dwóch powodów

- Główny Inspektorat Transportu Drogowego nie posiada środków budżetowych, które mogłyby posłużyć do sfinansowania integracji urządzeń - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" insp. Łukasz Majchrzak z ITD. Z ustaleń gazety wynika, że niedziałające dziś samorządowe rejestratory nie wrócą do życia.

Na polskie rzeki ma wrócić życie. Program wart 60 mld zł

W połowie kwietnia br. poznamy szczegóły rządowego planu rozwoju wodnych dróg śródlądowych –powiedział wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Jerzy Materna. Dodał, że realizacja planu – wg. wstępnych szacunków - w ciągu 15 lat może kosztować ok. 60 mld zł.

Polska na prostej drodze do wyludnienia. "Trzeba stąd uciekać"

Wszystkie dostępne prognozy demograficzne dla Polski wskazują, że w nadchodzących dekadach czekać nas będzie najpierw powolne, a później coraz szybsze wyludnianie się - mówi demograf prof. Piotr Szukalski. Jak dodaje, depopulacja "wywróci rynek pracy", a także spowoduje m.in. upadek niektórych firm.

Z szybkością 1223 km/h po Europie. O Hyperloopie marzą też Polacy

Z ośmiu godzin do 43 minut – o tyle może skrócić się czas podróży na trasie Budapeszt-Bratysława-Wiedeń, gdy Hyperloop stanie się rzeczywistością. Odpowiednik tego projektu tworzony przez Polaków przewiduje, że podróż z Krakowa do Gdańska skróciłaby się do 35 minut.

Tay zaskoczyła internautów. Czy igramy ze sztuczną inteligencją?

Nie boję się sztucznej inteligencji. Myślę, że to jest coś, co jest nieuniknione, ale też coś, co jest przyszłością komputerów i w ogóle technologii - powiedział w TVN24 BiS Przemysław Pająk ze Spider's Web. Podkreślił, że zagrożenie wymknięcia się spod kontroli sztucznej inteligencji istnieje, ale muszą minąć dziesiątki lat, zanim będzie ona w stanie myśleć samodzielnie.

Samorządy będą płacić za utraconą wodę

Gminy, jeśli nie będą inwestowały w zatrzymywanie wody w środowisku, zapłacą tzw. opłatę za utraconą wodę – poinformował wiceminister środowiska Mariusz Gajda. Opłaty będą wyższe, jeśli samorządy nie będą wcale inwestować w retencję.

Polska chce więcej eksportować do Azji i Afryki. Będzie wsparcie

Zależy nam, żeby udział polskiego eksportu w krajach azjatyckich i afrykańskich zwiększał się; nasze zagraniczne placówek - wydziały promocji handlu i dystrybucji (WPHI) - mogą działać lepiej. Zreformujemy je - mówi wiceminister rozwoju Radosław Domagalski-Łabędzki.

Życzenia warte fortunę. Uważaj: oszuści wysyłają SMS-y

Serdeczne życzenia mogą kosztować nas bardzo dużo. Bo oszuści wykorzystują każą okazję, by wyłudzić od nas pieniądze. Nawet przy użyciu SMS-a. Taka wiadomość może kosztować nas sporo, bo w porę niezablokowana usługa może nabić nam rachunek nawet na kilka tysięcy złotych. W święta warto mieć się na baczności. Materiał "Faktów" TVN.

System nie zadziałał, brukselska policja musiała korzysta z WhatsApp

Komisarz generalna Federalnej Policji Belgii Catherine De Bolle zażądała śledztwa w sprawie usterek systemu Astrid - specjalnej sieci komunikacyjnej stworzonej dla służb bezpieczeństwa i ratowników - podały w sobotę dwa belgijskie tytuły - „Nieuwsblad” oraz „Gazet van Antwerpen”. Do awarii sieci doszło po ataku terrorystycznym na lotnisku Zaventem.

Wprowadzona, by oszczędzać węgiel. Komu dziś opłaca się zmiana czasu?

- Właściwym czasem dla naszego rejonu geograficznego jest ten zimowy - mówi Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik. Ale dziś w nocy przestawimy zegarki zgodnie z czasem wschodnioeuropejskim, co oznacza, że pośpimy o godzinę krócej. Po co więc te zmiany? Kto za nimi stoi i kto na tym zyska? Pytaliśmy o to na antenie TVN24 BiS.