Najnowsze

Najnowsze

30 lat po Czarnobylu. Grozi nam powtórka katastrofy?

To największa katastrofa w historii energetyki jądrowej, i jedna z największych katastrof przemysłowych XX wieku. Od wybuchu reaktora jądrowego w Czarnobylu mija właśnie 30 lat. Czy świat odrobił tamtą lekcję i dziś jesteśmy bezpieczni?

Klasa o profilu call center? "To może być dobry początek kariery"

Jesteśmy o krok od rewolucji na rynku pracy. A wszystko przez pomysł, dzięki któremu w szkołach pojawić miałyby się klasy o profilu "pracownik call center". - Dla niektórych ludzi może to być dobry początek kariery - ocenia w TVN24 BiS Milena Bogucka, uczestniczka Akademii Liderów Rynku Kapitałowego. Choć sama teraz pracuje w innej branży, to taki start jej zdaniem daje dobre doświadczenie na przyszłość.

Czytanie, pisanie, programowanie. To podstawowe umiejętności niedalekiej przyszłość

- Nauka pisania, czytania i programowania, już wkrótce będą trzema podstawowymi umiejętnościami, które będziemy musieli posiąść - mówi w TVN24 BiS Kamila Sidor, założycielka Geek Girls Carrots. Jej zdaniem, "osoby, które za parę lat nie będą znały prostego programowania będą się czuły jak osoby, które teraz nie umieją korzystać z internetu". - Nowe technologie na co dzień nam pomagają i przyspieszają procesy, które dotychczas trwały bardzo długo - dodaje Amanda Waliszewska, programistka, organizatorka Geek Girls Carrots. I jak przekonują, kodowania może nauczyć się niemal każdy.

Obama ponownie ostrzegł przed Brexitem

W udzielonym na zakończenie wizyty w Wielkiej Brytanii wywiadzie dla BBC prezydent USA Barack Obama ponownie ostrzegł Brytyjczyków przed wyjściem ich kraju z UE oświadczając, że wynegocjowanie odrębnego dwustronnego układu handlowego z USA może zająć 5, a nawet 10 lat.

Budować czy nie? Ostry spór o polską elektrownię atomową

Dyskusja o elektrowni atomowej wywołała gorącą dyskusję na antenie TVN24 BiS. - Powinniśmy budować elektrownie atomową, ale w Polsce jej nie będzie z powodu indolencji władz, każdej po kolei - uważa prof. Łukasz A. Turski z Centrum Fizyki Teoretycznej, Centrum Nauki Kopernik. Przeciwne zdanie na ten temat ma Iwo Łoś, ekspert ds. energetyki w Greenpeace. - Polski nie stać na budowę elektrowni atomowej. Powinniśmy budować bezpieczeństwo energetyczne oparte na odnawialnych źródłach energii - mówił Iwo Łoś.

Barack Obama podpadł Brytyjczykom. Bo skrytykował Brexit

Aż 53 proc. Brytyjczyków uważa, że piątkowa wypowiedź amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy ws. ewentualnego wyjścia W. Brytanii z UE była niewłaściwa - wskazuje opublikowany w sobotę sondaż firmy badawczej YouGov. Przeciwnego zdania jest 36 proc. ankietowanych.

Mieszkanie dla młodych. Był tłum chętnych, a teraz lista jest pusta

Nie ma już osób na liście oczekujących na dopłatę ze środków programu Mieszkanie dla Młodych na 2016 r., choć początkowo na liście rezerwowej było 1700 wniosków - poinformował Bogusław Białowąs, przedstawiciel BGK. Wyjaśnił, że chętni negocjują harmonogram wpłat z deweloperami, by skorzystać z MdM w kolejnych latach.

Efekt uboczny Rodziny 500 plus. Przybywa rodziców chcących odzyskać dzieci

W ostatnich tygodniach do biura Rzecznika Praw Dziecka trafia więcej próśb o interwencję w sprawie odzyskania dzieci z pieczy zastępczej - informuje RPD Marek Michalak. Podkreśla jednak, że w takich sprawach decyzje wydają sądy, a nie ma sygnałów, by częściej niż wcześniej uwzględniały takie wnioski.

Ksiądz Stryczek: pracodawcy w duchu katomarksizmu są wyzyskiwaczami

Jeżeli ktoś stara się i stara, ale mu nie wychodzi, to nie jest winny cały świat, tylko widocznie ten człowiek jakoś niewłaściwie się stara - mówił w programie "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS ksiądz Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia Wiosna i pomysłodawca akcji "Szlachetna Paczka". Trzeba podejmować wyzwania i wygrywać - dodał.

Problemy z 500 plus. Ustawa dopiero weszła w życie, a już jest jej nowelizacja

Pieniądze uzyskanie w ramach programu Rodzina 500 plus mogą wpływać na wysokość innych świadczeń. - Niektóre sądy już zaczęły obniżać alimenty - mówiła w TVN24 prawniczka Magdalena Matusiak-Frącczak. - Kiedy jednocześnie daje się dodatkowe środki, ale zabiera się alimenty, to w zasadzie cel ustawy nie jest spełniony - oceniła. I tłumaczyła, jakie zmiany należałoby w niej wprowadzić.

Polacy podbijają Ukrainę. Balcerowicz w rządzie, Balczun szefem kolei

Historia zatoczyła koło. Leszek Balcerowicz na początku lat 90. miał doradcę z Zachodu - Jeffrey'a Sachsa. Teraz sam stał się "doradcą z Zachodu". Były wicepremier został nominowany przez prezydenta Petra Poroszenkę na szefa doradców ds. reform na Ukrainie. Inny Polak - Wojciech Balczun - otrzymał wysokie stanowisko u naszych sąsiadów i pokieruje kolejami państwowymi. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Dość wymówek i manipulacji koncernów! Płomienne przemówienie Leonardo di Caprio

- Po 21 latach debat i konferencji nadszedł czas, żeby zadeklarować: żadnych wymówek i kolejnych rozmów, żadnych kolejnych dziesięcioletnich badań. Nie pozwólmy na to, aby koncerny paliwowe manipulowały światową nauką i polityką, które wpływają na naszą przyszłość. Jesteście ostatnią nadzieją Ziemi - mówił na forum ONZ Leonardo di Caprio, aktor i hollywoodzki gwiazdor.

Kobiety i Afroamerykanie na banknotach. Rewolucja, która budzi kontrowersje

Portret Harriet Tubman, czarnoskórej abolicjonistki, wcześniej niewolnicy, będzie figurował na nowym banknocie 20-dolarowym. Zastąpi na nim siódmego prezydenta USA Andrew Jacksona. A to nie koniec rewolucji na banknotach. Także Abrahama Lincolna zastąpi Eleanor Roosevelt. I nie wszyscy Amerykanie są zachwyceni tymi zmianami.

Zawiła droga ku elektrowni atomowej. Wyprzedzili nas Białorusini

Polacy od lat zastanawiają się, czy budować elektrownie atomowe, czy też nie. W 1972 roku zdecydowano, że elektrownia powstanie w Kartoszynie. Dziesięć lat później zdecydowano, że nie w Kartoszynie, a w Żarnowcu. Kolejne siedem lat później zatrzymano budowę w Żarnowcu, sześć lat temu zdecydowano, że budowa jednak ma ruszyć, a elektrownia powstanie do 2020 roku. I co? I nic. A w tym czasie Białorusini robili swoje i ich elektrownia jądrowa już wkrótce zacznie działać.

Nie wypełniliście jeszcze PIT-a? To ostatnia szansa

Aby ułatwić podatnikom rozliczenie z fiskusem, w przyszły czwartek i piątek urzędy skarbowe będą pracować dłużej, uruchomiony zostanie też specjalny dyżur telefoniczny, można także zadawać pytania online. Ministerstwo Finansów namawia do rozliczeń przez internet.

Czysta energia, czysty zysk. Pierwsza wyspa samowystarczalna energetycznie

Porozumienie klimatyczne podpisane, świat zwiera szeregi, aby zredukować emisje dwutlenku węgla. A tymczasem najlepszym przykładem jak to zrobić jest Samso. Jeszcze niedawno całkowicie uzależnione od importu paliw kopalnych. Niewielka duńska wyspa może pochwalić się wyjątkowym sukcesem. Do zera zredukowała bowiem emisję gazów cieplarnianych. Mieszkańcy dokonali tego używając starych, sprawdzonych sposobów. Energię pozyskują wyłącznie ze słońca, biomasy i wiatru. I to dzięki małym elektrowniom postawionym przez samych rolników. I szukają nowych, niekonwencjonalnych źródeł energii. Materiał z programu "Świat o czwartej" w TVN24 BiS.

Volkswagen z rekordową stratą. Pogrążyła go afera spalinowa

Największy niemiecki producent samochodów Volkswagen zamknął rok 2015 rekordową stratą w wysokości 1,4 mld euro - poinformowały w piątek władze koncernu w Wolfsburgu. Główną przyczyną złego wyniku są koszty związane z tzw. skandalem spalinowym.

Unijne sankcje na raje podatkowe. Jest pierwszy krok

Ministrowie finansów państw UE poparli na nieformalnym posiedzeniu w Amsterdamie utworzenie wspólnej listy tzw. rajów podatkowych, czyli krajów, których jurysdykcje nie przekazują informacji o transferowanych do nich dochodach obywateli państw trzecich.