Najnowsze

Najnowsze

Patowa sytuacja na GPW. Niedźwiedzie w okopach, woły dość bezradne

Wiele wskazuje na to, że na warszawskiej giełdzie chwilowo mamy patową sytuację. Ani niedźwiedzie, cierpiące tej zimy na chroniczną bezsenność, ani nadzwyczaj łagodne byki, przypominające od kilkunastu tygodni raczej woły, od piątku nie są wstanie przejąć inicjatywy i ustawić rynku. Sytuację komentuje analityk tvn24bis.pl Jakub Tomaszewski.

Cipras zapowiada, że Grecja nie odstąpi od reform

W pierwszą rocznicę zwycięstwa w wyborach parlamentarnych i przejęcia władzy przez Syrizę premier Grecji Aleksis Cipras zapowiedział, że jego rząd nie odstąpi od reform, w tym także systemu emerytalnego. "Musimy iść do przodu" - podkreślił Cipras.

Przegląd prasy: Deficyt spadnie dopiero za dwa lata

O finansowych planach rządu, sposobach na ściągnięcie do kasy państwa uciekających miliardów z podatków i ryzykach dla budżetu - mówi w wywiadzie dla "Pulsu Biznesu" wiceminister finansów Leszek Skiba.

Już nie tylko KE ma Warszawę na oku. "USA przyglądają się wydarzeniom w Polsce"

- Stany Zjednoczone przyglądają się wydarzeniom w Polsce - powiedział w niedzielę Michael Froman, amerykański przedstawiciel ds. handlu w Polsce, jak informuje Reuters. Gość był pytany m.in. o to, czy Waszyngton jest zaniepokojony wszczęciem unijnej procedury praworządności w Polsce oraz decyzją agencji S&P o obniżeniu ratingu w Polsce.

Rosnieft, VTB i Sbierbank do prywatyzacji? Kasa pustoszeje, Kreml szuka ratunku

Rosyjscy urzędnicy widzą szansę na ratunek finansów państwa w nowej fali prywatyzacji. Liczą na to, że pozwoli ona załatać dziurę budżetową, którą wydrążyły m.in. niskie ceny ropy, jak czytamy w "The Moscow Times". Jest to okazja do nabycia udziałów kilku rosyjskich gigantów, takich jak naftowy potentat Rosnieft czy banki - VTB i Sbierbank.

Historyczna śnieżyca w USA. "Zaskakuje skala zjawiska"

USA sparaliżowane przez zimę. - To [burza śnieżna] nie jest nic nowego dla Amerykanów, natomiast . Mieszkańcy USA doświadczają burz śnieżnych, zwanych nor’easterami (układy niskiego ciśnienia przemieszczający się w kierunku północno-wschodnim) każdego roku. Od późnej jesieni do wiosny - tłumaczyła Joanna Remiszewska-Michalak, fizyk atmosfery. Zauważyła również, że w tym regionie rejestruje się mniej opadów ogółem, jednak większą ilość tych ekstremalnych, co wynika ze zmian klimatycznych.

Fiskus znów może zwlekać z decyzją, a podatnik musi płacić odsetki

Nawet jeśli urząd skarbowy się myli, to w czasie gdy podatnik odwołuje się od jego decyzji i tak rosną odsetki od zaległości. Przepis, który miał być zaporą przed opieszałością urzędników, właśnie został zmieniony. Zmiany w Ordynacji podatkowej tłumaczy Agnieszka Kobas, doradczyni podatkowa z kancelarii Tax Matters.

Jan Niedziałek o "polowaniu na frajera", czyli wychowaniu do życia w kapitalizmie

Uczymy dzieci jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Tłumaczymy, żeby nie piły alkoholu (a nawet nie objadały się drożdżówkami) i aby pamiętały o wyłączeniu kuchenki przed wyjściem na angielski. Krótko mówiąc przygotowujemy na pułapki i zagrożenia, jakie czyhają dookoła. Dlaczego by zatem nie wprowadzić przygotowania do życia w systemie wolnorynkowym? Pisze Jan Niedziałek z TVN24 BiŚ.

Rubel szuka dna. A Rosjanie najtańszych produktów

Rubel szuka dna, ale chyba jeszcze go nie znalazł. Rosjanie coraz uważniej przyglądają się swoim portfelom, bo z każdym dniem mogą kupić coraz mniej. Nie omija to także finansowej elity - oligarchowie też muszą rezygnować z ulubionych marek. - Nasi klienci to ludzie o wysokim statusie. Nie pójdą teraz do zwykłego centrum handlowego. Wrócą do nas. Może tylko po jedną torebkę, jedną parę butów, ale oni wrócą - przekonuje Larysa Jakunina, sprzedawczyni jednego z luksusowych butików. Import europejskich produktów jest coraz droższy przez słabnącego rubla. Rosyjska waluta traci na wartości z powodu malejących cen ropy oraz skutecznych sankcji z Zachodu. "Ludzie czują się opuszczeni przez Rosję" - mówią mieszkańcy kraju a rząd planuje cięcia w budżecie i mówi się o podniesieniu podatków. Materiał "Faktów z Zagranicy".

Brexit ryzykowny, ale możliwy

Czterech na pięciu Brytyjczyków uważa, że tzw. Brexit, czyli wyjście W. Brytanii z Unii Europejskiej, byłby dla ich kraju ryzykowny - wynika z sondażu ORB przeprowadzonego dla dziennika "The Independent". 52 proc. uważa, że Wielka Brytania powinna pozostać w UE.

"Białe monstrum" paraliżuje Stany Zjednoczone

Najostrzejsza od 1922 roku zima paraliżuje Stany Zjednoczone. Miejscami pokrywa śnieżna wynosi ponad pół metra, a synoptycy wciąż przewidują dalsze opady. Skutkiem są nie tylko ogromne, śnieżne zaspy, ale także m.in.: zamknięte metro oraz odwołane loty. Stan wyjątkowy ogłoszono już 11 stanach, a na trasie jednego z nich - Kentucky pojawił się 50-kilometrowy korek, w którym utknęło 50 osób. Śnieżyca została obwołana przez Amerykanów mianem "białego monstrum". Meteorologiczny kataklizm zbiera także ludzkie żniwo - wypadki drogowe i zamarznięcia przynoszą kolejne ofiary śmiertelne. Z Waszyngtonu Marcin Wrona.

500 zł na dziecko dopiero w wakacje? Chcą tego samorządy

Samorządy chcą przesunięcia terminu wprowadzenia w życie programu Rodzina 500 plus. To do nich będzie należało przyjmowanie wniosków, ich weryfikacja oraz wypłata świadczeń rodzinom. Zdaniem przedstawicieli gmin brakuje odpowiedniej infrastruktury, kadr oraz środków, dlatego vacatio legis powinno zostać wydłużone do trzech miesięcy. Wiązałoby się to z opóźnieniem startu programu. Materiał programu "Polska i Świat".