Najnowsze

Najnowsze

"FT": Zagraniczni inwestorzy wycofują kapitał z Polski

Polska przestała być "ulubieńcem rynków wschodzących." Jak podaje "Financial Times", duża część inwestorów wycofuje swój kapitał z Polski. Swoją decyzję argumentują niepewną sytuacją polityczną, która może negatywnie wpłynąć na poziom zysków odnoszonych przez ich fundusze i spółki.

Frank wystrzelił w strachu przed Brexitem

W miarę zbliżającego się referendum ws. pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, nerwy inwestorów wystawiane są na ciężką próbę. Większość z nich nie zdaje egzaminu z zachowania spokoju i na rynkach panuje awersja do ryzyka. Złoty solidnie się osłabia, głównie w parze do franka. To zła wiadomość dla frankowiczów, bo szwajcarska waluta jest najdroższa od pół roku.

Producenci broni zarobili po zamachu w Orlando

Po krwawym zamachu terrorystycznym w klubie dla osób LGBT na Florydzie producenci broni w USA liczą już zyski. Na nowojorskiej giełdzie ceny akcji takich spółek wzrosły o 7-8,5 proc. Skąd tak duże wzrosty? Tłumaczy Mateusz Walczak z TVN24 BiS.

"SZ": Nord Stream 2 powstaje po cichu, pomimo sankcji

Zamówienie na rury wydane, przetarg rozpisany. Pomimo sprzeciwu Ukrainy, krajów bałtyckich i Polski, projekt budowy gazociągu Nord Stream 2 jest po cichu krok po kroku realizowany i cieszy się przychylnością rządu Niemiec, choć Rosja jest objęta sankcjami - konstatuje we wtorek "Sueddeutsche Zeitung".

Islamskie linie lotnicze kończą działalność. Ze względów bezpieczeństwa

Rayani Air, pierwsze islamskie linie lotnicze działające w Malezji otrzymały zakaz organizowania komercyjnych lotów. Tamtejszy Departament Lotnictwa Cywilnego poinformował, że odebrał spółce licencję, ponieważ firma nie spełniała wymogów administracyjnych oraz dotyczących bezpieczeństwa pasażerów. Prawo do działalności zostało zawieszone już trzy miesiące temu.

Wenezuelczycy nie mają co jeść. Szukają pożywienia na śmietnikach

Ludzie plądrują sklepy nie chęci zysku, a z głodu. Wenezuelczycy nie mają co jeść. I coraz więcej obywateli tego kraju schyla się po nadpsute warzywa i owoce ze śmietników. Mowa nie tylko o osobach najbiedniejszych, ale i przedstawicielach klasy średniej. A to z powodu gigantycznych problemów gospodarczych.

Amerykanie giną we własnym kraju. Ofiar więcej, niż na wojnach

Amerykańskie prawo zezwala na legalne posiadanie broni, jednak nie każdy potrafi posługiwać się nią w odpowiedzialny sposób. Okazuje się, że więcej osób zginęło od broni w USA od 1963 r. niż na wojnach od 1770 r. Ulubionym narzędziem zabójców jest AR-15, na terenie kraju może być nawet 3 mln sztuk tego karabinu.

Nie daj się nabrać na fałszywe nakazy zapłaty. Nowe ostrzeżenie

Przed pismami przypominającymi sądowe nakazy zapłaty, a wysyłanymi przez firmy windykacyjne, ostrzega w poniedziałek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Jak podaje, dochodzą doń sygnały, że takie pisma wysyła Kancelaria Spraw Sądowych i Windykacyjnych w imieniu Polskiego Centrum Telemedyczego.

Morawiecki: pensje Polaków powinny rosnąć

W kolejnych miesiącach deflacja powinna się zmniejszać, ale nie wiadomo, czy przed końcem tego roku w polskiej gospodarce pojawi się inflacja - mówi wicepremier, szef Ministerstwa Rozwoju Mateusz Morawiecki. Według niego przyczyną deflacji są niskie ceny surowców i brak presji płacowej.

Wydają połowę zarobków na franki. Modzelewski: trzeba im pomóc

Propozycje, które staraliśmy się stworzyć dla Kancelarii Prezydenta mają realnie pomóc. Jeżeli będzie wiele metod, które mogą wybrać zainteresowani, to mamy szanse rozwiązać ten problem - powiedział w TVN24 BiS prof. Witold Modzelewski, członek zespołu niezależnych ekspertów, którzy pracowali nad tzw. ustawą frankową.

"Biznes dla Ludzi", 13.06

Gościem TVN24 BiS był prof. Witold Modzelewski, członek zespołu niezależnych ekspertów, którzy pracowali nad tzw. ustawą frankową.

Szydło i Ziobro biorą się za komorników. Zyska policja

- Rząd wkrótce zajmie się nowelizacją ustawy o komornikach. Jak najszybciej chcemy wprowadzić nowe przepisy w życie - zapewniła premier Beata Szydło na wspólnej konferencji z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Komorników niepokoją jednak uprawnienia, jakie dostanie policja.

Jurgiel: uwolnić ziemię rolną dla inwestorów

Nowelizacji ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym ma nowego sojusznika. Swoje propozycje zapowiedział minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Chodzi o uproszczone plany miejscowe, które pozwolą na uwolnienie części gruntów rolnych pod inwestycje.

Biuro podróży ze Śląska ogłasza upadłość

Biuro turystyczne BBJ Sport z Jastrzębia Zdroju złożyło w poniedziałek oświadczenie o niewypłacalności. Ponad 90 klientów ma zapewniony powrót z wczasów w Polsce i na Węgrzech - podał urząd marszałkowski w Katowicach.

Kapitał ucieka z giełd. Złoty traci na wartości

59 mld funtów wyparowało w ciągu trzech ostatnich sesji z londyńskiej giełdy. Inwestorzy wycofują swoje aktywa, bo boją się "trzęsienia rynków", jakie może nastąpić po ewentualnej decyzji Wielkiej Brytanii o opuszczeniu UE.

Miliardy do budżetu z nielegalnego hazardu

Projekt ustawy hazardowej został przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów. Ale zanim zajmie się nim rząd, ma być ustalona "precyzyjna definicja funkcjonowania hazardu i sposobu kontroli hazardu w internecie" - zapowiedział minister Henryk Kowalczyk.

Gazoport w Świnoujściu ma już patrona. To były prezydent

Terminal LNG w Świnoujściu będzie nosił imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego - poinformował Gaz-System. "W ten sposób zostanie uhonorowana osoba, dla której wzmocnienie pozycji kraju na mapie energetycznej Europy było jednym z głównych celów" - podkreślono.