Najnowsze

Najnowsze

Rewolucja w żółwim tempie. "Bitcoiny tracą przez przestępców"

- Cały czas bitcoin jest przygotowywany do tego żeby być rewolucją. Wydawało się, że będzie to rewolucja tak szybka, jak internet w latach 90. Obecnie wiemy, że proces akceptacji nie będzie tak szybki - mówi Karol Kopańko, dziennikarz technologiczny. Rewolucja wirtualnej waluty wyraźnie wytraciła impet. Jak wskazuje Paweł Pilarczyk, redaktor naczelny portalu Pclab jedną z przyczyn jest fakt, że "z bitcoina korzystają organizacje przestępcze". - To spowodowało zły image tej waluty - dodaje.

Niedziela w sklepie. Pierwszy raz od zniesienia zakazu

Część wielkich sieci handlowych na Węgrzech otworzyła w niedzielę podwoje po raz pierwszy od wtorkowego zniesienia zakazu handlu w ostatni dzień tygodnia. Obowiązujący od ponad roku zakaz nie cieszył się poparciem społecznym.

Niska płaca i duży stres. Oto dziesięć najgorszych zawodów świata

Myślisz, że wykonujesz najgorszą i najtrudniejszą pracę na świecie? Branżowy amerykański portal CareerCast, stworzył ranking takich zawodów. Autorzy wzięli pod uwagę kilka czynników, takich jak warunki pracy, wynagrodzenie, perspektywy rozwoju. Poniżej przedstawiamy czołową dziesiątkę - z 200 opisanych w raporcie - najgorszych prac na świecie według Amerykanów.

Kierowco, uważaj gdzie tankujesz. Chrzczone paliwo nadal straszy

Na polskich stacjach benzynowych wciąż można trafić na chrzczone paliwo. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wnikliwie prześwietlił zawartość dystrybutorów. Z roku na rok jest lepiej, ale nie idealnie. Tankowanie benzyny, czy oleju z domieszką tańszych półproduktów zawsze oznacza przykrą, a przede wszystkim kosztowną niespodziankę. Materiał z programu "Fakty po południu" w TVN24.

Co ze stoczniami w Polsce? Rząd chce rozmów z Brukselę

Rząd chce przedstawić KE projekt ustawy, która ma pomóc rozbudować przemysł stoczniowy w Polsce. Jeszcze w tym miesiącu do Brukseli przyjedzie przedstawiciel ministerstwa gospodarki morskiej, by przekonywać, że propozycje w tej sprawie są zgodne z prawem UE.

"Działa jak ogromny filtr". Sztuczne drzewo oczyszcza miasto

Sztuczne drzewo ma pomóc w walce ze smogiem. W ten sposób firma technologiczna z dwumilionowego miasta w Kolumbii chce choć trochę oczyścić powietrze. - Nasze sztuczne drzewo działa jak ogromny filtr. Uzdatnia ponad 20 tys. metrów sześciennych powietrza na godzinę, to równowartość 600 kontenerów. Pochłania dwutlenek węgla, a także wirusy, czy bakterie. Tworzy się przez to powietrzne spa - mówi Juan Camilo Gomez, menadżer Ruta N. W efekcie, z czystego powietrza może korzystać nawet 60 tys. osób. A sztuczne drzewo działa w promieniu 60 metrów. To trzecia tego typu konstrukcja w Kolumbii. Materiał z programu "Świat w południe".

Kupujesz samochód? Oto siedem aut, na które stać Kowalskiego

Przeciętny Polak rocznie zarabia ponad 35 tysięcy złotych. Czy to dużo? I tak, i nie. Prawdziwa wartość roku pracy przeciętnego Kowalskiego wyraża się bowiem w sile nabywczej pieniądza. Poniżej przedstawiamy listę samochodów na każdy portfel.

"Rozsmakuj się w Europie". Polska chce zawojować Japonię

Związek Polskie Mięso w ramach unijnej kampanii „Rozsmakuj się w Europie" promował w tym tygodniu mięso na targach w Tokio. Japonia to ważny rynek, tym bardziej, że wkrótce tamtejsze władze mogą ponownie zezwolić na import wieprzowiny z Polski.

Sojusz banków z rządem. 500 plus to tylko początek

Udział banków w programie 500 plus może być początkiem dalszej współpracy z rządem przy realizowaniu e-usług dla obywateli - mówi wiceprezes Związku Banków Polskich Mieczysław Groszek. Aż 95 proc. e-wniosków o świadczenie wychowawcze złożono za pośrednictwem banków.

Lokalne spożywczaki zagrożone. Gigant e-handlu wchodzi na rynek

Amazon to bezdyskusyjny lider sprzedaży internetowej. Ale istnieje segment wart w Stanach Zjednoczonych bilion dolarów, w którym firma notuje mizerne wyniki. To branża spożywcza. Stąd firma zapowiada ofensywę i rozszerzenie działalności Amazon Fresh. Według prognoz jedzenie i napoje sprzedane przez internet w 2016 roku warte będą 33 mld dolarów. To zaledwie 4 proc. całej sprzedaży tych produktów. Jednak do 2021 roku kwota ta wzrośnie dwukrotnie. Jest zatem o co walczyć.

Polacy szykują się na podbój Europy

Nagrody Festiwalu Młodych Badaczy "Odkrycia" rozdane. Spośród kilkudziesięciu uczniowskich projektów badawczych z całego kraju jury wybrało ten Anny Lewandowskiej z II LO. im. Stefana Batorego w Warszawie. Uczennica otrzymała pierwszą nagrodę za badania nad wpływem napojów na powstawanie i przebieg erozji egzogennych szkliwa. Festiwal Młodych Badaczy "Odkrycia" gromadzi najlepsze projekty badawcze młodych naukowców. Spośród finalistów wyłoniono też reprezentację Polski na Międzynarodowy Finał Konkursu Młodych Naukowców UE, który odbędzie się we wrześniu w Brukseli.

MF: W 2015 r. 690 tys. zł zwrotu VAT-u w MdM za materiały budowlane

W całym 2015 r. w ramach programu MdM wnioskodawcy otrzymali łącznie 690 tys. zł zwrotu podatku VAT za materiały budowlane - poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Finansów. Do urzędów skarbowych napłynęło 272 wniosków, a pozytywną decyzją o zwrocie VAT wydano w 129 przypadkach.

Królestwo na 28 metrach kwadratowych. "Mission impossible"

Każdy, kto po raz pierwszy urządza swoje mieszkanie, ma pełną listę życzeń - zestaw kina domowego, siłownię, dużą kuchnię, wannę, dużą przestrzeń oraz inteligentne gadżety. Para Amerykanów, która poszukiwała dla siebie mieszkania w Hong Kongu, zdołała "upchnąć" to wszystko na 28,7 metrach kw.

Królestwo bubli przeniosło się do Europy. Oto czarna lista

Blisko jedna czwarta produktów znajdujących się na czarnej liście Rapex (zawiera listę produktów niespożywczych stwarzających zagrożenie) została wyprodukowana w Niemczech - podaje Deutsche Welle. Wątpliwości zgłoszono w sprawie 227 niemieckich produktów. Dla porównania, na liście znajduje się 19 polskich towarów.

"Biznes dla Ludzi", 15.04

W "Biznesie dla Ludzi" Paweł Blajer radzi co zrobić, gdy biuro podróży nie spełni naszych oczekiwań. Przedstawi także ostatni raport paliwowy, zdradzi, które marki samochodów są przez Polaków kupowane najchętniej. Wyjaśni, w jaki sposób małżonkowie mogą ubezpieczyć siebie nawzajem w ZUS. Skupi się na podatnikach, którzy nie do końca właściwie rozliczyli się z Fiskusem i podsumuje efekty ustawy o obrocie ziemią.

Wyjść czy zostać? Rusza kampania przed referendum ws. Brexitu

W piątek oficjalnie rozpoczęła się kampania wyborcza przed referendum, które zdecyduje o przyszłości Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Na dziesięć tygodni przed dniem, w którym Brytyjczycy pójdą do urn, wynik głosowania wciąż pozostaje niewiadomą.

Minister transportu rezygnuje po zarzutach w sprawie lotnisk

Minister transportu Belgii Jacqueline Galant podała się do dymisji w piątek po oskarżeniach opozycji, że kłamała, twierdząc, iż nie otrzymała poufnego raportu KE z 2015 roku wskazującego na "poważne braki" w sferze bezpieczeństwa na lotniskach w Belgii.

GDDKiA ogłosiła przetarg na koncepcję programową dla S19

Rzeszowski oddział GDDKiA ogłosił w piątek przetarg na wykonanie koncepcji programowej dla budowy ponad 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 od węzła Rzeszów Południe (Kielanówka) do Babicy. Termin składania ofert mija 27 maja br.