Najnowsze

Najnowsze

Oto kraj o najlepszej reputacji na świecie

Sprzyjająca polityka rodzinna, dziewicze krajobrazy, liberalne podejście rządu oraz gościnność wobec przyjezdnych sprawiły, że Szwecja została uznana za najbardziej renomowany kraj świata. Polska zajęła 27. miejsce. A to co, ludzie myślą o danym kraju wpływa na niemal wszystko - od polityki zagranicznej po inwestycje i to, czy chcą podróżować do tego miejsca a nawet zamieszkać w nim.

Morawiecki ma plan na węgiel, ale ekolodzy ostrzegają przed nową technologią

Branża energetyczna przedstawia technologię podziemnego zgazowania węgla jako przyszłość polskiej energetyki opartej na tym surowcu. Ekolodzy z Friends of the Earth przekonują w najnowszym raporcie, że ta technologia jest niebezpieczna dla środowiska i klimatu. Tymczasem wg. Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju może poprawić bezpieczeństwo energetyczne kraju.

Nowy historyczny rekord na Wall Street

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła wzrosty i nowy historyczny rekord indeksu S&P. Dobre nastroje miały źródło w lepszych od oczekiwań danych z rynku pracy w USA za lipiec. Po publikacji raportu z rynku pracy w USA wyraźnie umacniał się dolar.

Będzie większa wyprzedaż ubrań? Sieci zawalczą o klientów

LPP, właściciel marek odzieżowych Reserved, House, Cropp, Mohito, Sinsay i Tallinder, mocno traci na wartości. W kolejnych miesiącach sieć będzie musiała zmierzyć się ze wzrostem płacy minimalnej. A konkurencja nie śpi - oceniają eksperci. Polska firma musi walczyć o klientów, m.in. z hiszpańską Zarą.

Koniec handlu w niedzielę? Brakuje podpisów, będzie wielka akcja

NSZZ "Solidarność" planuje we wtorek 9 sierpnia zbiórkę podpisów pod projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Związkowcy będą agitować w centrach miast, bo nadal nie osiągnęli obowiązkowego limitu 100 tys. podpisów pod projektem. Tymczasem ustawę planują złożyć w Sejmie już za miesiąc.

"Bilans", 05.08

W dzisiejszym "Bilansie" Paweł Blajer i Robert Stanilewicz podsumowali 365 dni prezydentury Andrzeja Dudy i rozliczyli obietnice wyborcze, jakie udało się zrealizować.

"Biznes dla Ludzi", 05.08

Program Mieszkanie plus, turystyczny fundusz gwarancyjny i niskie ceny ropy znalazły się wśród tematów, podejmowanych w dzisiejszym "Biznesie dla Ludzi".

Co zmienią igrzyska w Rio. Zobacz sześć obietnic władz

Brazylia oczekuje na przyjęcie nawet pół miliona kibiców z całego świata. Organizatorom rozpoczynających się dzisiaj igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro nie udało się jednak zrealizować wielu obietnic. Dlatego turyści muszą być przygotowani na tłok na ulicach, brak miejsc w hotelach i uważać na swoje bezpieczeństwo - wylicza BBC.

Popularna wyszukiwarka torrentów zamknięta. Nikt nie wie, dlaczego

Jedna z czołowych wyszukiwarek torrentów - Torrentz.eu została zamknięta. Wcześniej zawieszono kilka domen należących do Kickass Torrent, po aresztowaniu w Polsce założyciela serwisów, znienawidzonych przez przemysł rozrywkowy. Nie wiadomo jednak, czy te dwie sprawy łączą się.

Tablety to już przeszłość? Sprzedaż rozczarowuje

Na świecie w II kwartale 2016 r. sprzedano 38,7 mln sztuk tabletów, co oznacza spadek o 12,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2015 – podało w informacji prasowej International Data Corporation (IDC). Liderem pozostaje Apple.

BIK: prawie wszyscy frankowicze łapią się na pomoc

W okresie objętym prezydenckim projektem tzw. ustawy frankowej, od lipca 2000 r. do 26 sierpnia 2011 roku, banki udzieliły ponad 953 tys. kredytów mieszkaniowych w walucie obcej. Jak oblicza Biuro Informacji Kredytowej, 95 proc. z nich spełnia warunek limitu wysokości kapitału na jednego kredytobiorcę.

Ogromne problemy polskiej sieci delikatesów. Brakuje towaru, inwestorzy uciekają

Klienci narzekający na puste półki, inwestorzy - na złe wyniki finansowe i spadający kurs akcji. Przyszłość popularnej sieci delikatesów Alma rysuje się w ciemnych barwach. Analitycy DM BOŚ zakończyli wydawanie rekomendacji dla spółki ze względu na "ryzyko związane ze zdolnością do odzyskania stabilnej rentowności".

Dolar mocno w górę. Reakcja na dobre dane z rynku pracy

Stopa bezrobocia w USA w lipcu wyniosła 4,9 proc., przybyło 255 tys. miejsc pracy - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie. Na te dane z niecierpliwieniem czekali inwestorzy, okazały się lepsze od przewidywań. Natychmiast dolar znacznie zyskał na wartości, o godzinie 15 kosztował 3,859 zł.

Aktywny urlop, czyli acroyoga w podróży

Agnieszka i Tomasz Jeziorowie swój urlop spędzają aktywnie, uprawiając acroyogę. Połączenie jogi i akrobatyki to forma ruchu dla par. Podróżnicy trenowali m.in. w Azji, gdzie zdobyli nowe umiejętności i poznali miłośników swojej pasji. Odwiedzili również daleki Meksyk i egzotyczną Malezję, gdzie również znaleźli czas na acroyogę.

Kowalczyk: założenia jednej daniny - najwcześniej w październiku

Założenia projektu dot. jednej daniny, łączącej PIT oraz składki na ZUS i NFZ, w tym nowe progi podatkowe, będą znane najwcześniej w październiku - mówi szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Nie jest zagrożone wejście tych przepisów w życie od 2018 r. - zapewnia.

Rok prezydentury Andrzeja Dudy. Sprawdzamy, co zostało z jego obietnic

- Jeżeli w pierwszym roku mojej prezydentury (...) tych dwóch zasadniczych dla mnie, obiecanych projektów nie przygotuję i nie złożę, to ustąpię z urzędu - mówił Andrzej Duda o obniżeniu wieku emerytalnego i podwyższeniu kwoty wolnej od podatku. W sobotę mija rok od zaprzysiężenia go na urząd prezydenta RP. Przypominamy o jego zobowiązaniach gospodarczych i analizujemy, które z nich udało się już zrealizować.

Już nikt nie podsłucha twoich rozmów. Dzięki temu wynalazkowi

Białoruska firma SvetlogorskKhimvolokno zaprezentowała etui antypodsłuchowe. Pomysł jest bardzo prosty - polega na włożeniu telefonu do pokrowca wykonanego z materiału węglowego i szczelne zamknięcie go. Przedstawiciele firmy zapewniają o skuteczności swojego wynalazku, który całkowicie eliminuje ryzyko podsłuchu i namierzenia właściciela komórki. - Telefon jest nie do namierzenia przez nowoczesne systemy nawigacyjne, ani przez system GPS czy GSM - mówi Aleksiej Zelazowski, zastępca szefa działu sprzedaży.

Czarnobyl wróci do życia? Są pomysły

- Rząd ukraiński planuje zamienić słabość w siłę. Zona odcięta od świata, przez katastrofę w Czarnobylu, ma rozwijać cały region - wyjaśniał Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu Biznes Alert. - Jest to wielki obszar, poprzez linie elektroenergetyczne bardzo dobrze skomunikowany z resztą Ukrainy - dodał. Zdaniem gościa TVN24 BiS, budowa paneli słonecznych na tym terenie, który jest wolny, a z powodu skażenia także i tani, może pozwolić na to, że Ukraińcy zyskają nową tanią energię, a region staje się biznesowo atrakcyjny. Na terenie Czarnobyla można już przebywać, a pierwsze rozmowy z inwestorami zagranicznymi są już prowadzone.

Smaczne mięso i pożyteczna skóra. Legwany podporą gospodarki Meksyku

W stanie Chiapas w Meksyku działa jedna największych na świecie farm legwanów zielonych. Dzięki naturalnym warunkom hodowli rodzi się tam około 25 tys. jaszczurek rocznie. Hodowla jest ważnym elementem gospodarki Meksyku. Mięso legwanów pełni istotną rolę w kuchni krajów Ameryki Łacińskiej, a skóra jest używana do produkcji butów i torebek.