Najnowsze

Najnowsze

Harry Potter na Broadway'u. "Z sukcesem byłbym ostrożny"

Harry Potter w 2018 roku trafi na deski nowojorskiego Broadway'u. Zdaniem Wojciecha Kępczyńskiego, dyrektora Teatru Roma, "to jest taki tytuł, gdzie sukces jest murowany". Sceptyczny w swoich prognozach był natomiast Łukasz Zagrobelny. - Z sukcesem byłbym ostrożny, bo nie brakuje przykładów fantastycznych tytułów, które rokowały, że staną się evergreenami musicalowymi, a tak się nie stało - wskazywał aktor musicalowy. Jak mówił, było tak w przypadku m.in. Spidermana. - Najdroższe przedstawienie w historii musicalu i spektakularna klapa - zwracał uwagę gość programu "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS.

Życie po Fidelu Castro. "Kubańczycy nie myślą o rewoltach"

- Na razie nie można mówić o żadnej nowej rewolucji - mówił Endy Gęsina-Torres, dziennikarz TVN. Jego zdaniem społeczeństwo jest podporządkowane wojsku, służbie bezpieczeństwa. - Dopóki żadna zmiana nie będzie się opłacać tej grupie, żadnych zmian na Kubie nie będzie - wskazywał. Zdaniem Adama Kwaśnego z Towarzystwa Przyjaciół Kuby, "Kubańczycy chcą się spokojnie bogacić, myślą o przyszłości, ale na pewno nie o rewoltach".

"Bilans", 05.12

Wyniki referendum we Włoszech to temat, który zdominował program "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Pawła Blajera byli Przemysław Kwiecień, główny ekonomista Domu Maklerskiego XTB oraz Kazimierz Krupa z Kancelarii Drawbrigde.

Polska przeciwna limitowi wykluczającemu węgiel z rynku mocy

Polska zaprotestowała w poniedziałek w Brukseli przeciw zaproponowanemu przez Komisję Europejską limitowi emisji CO2 dla wspieranych z publicznych pieniędzy wytwórców energii elektrycznej, mających działać w ramach planowanego w Polsce rynku mocy.

Te dwa kraje miały ożywić euroland. Propozycja odrzucona

Ministrowie finansów państw strefy euro odrzucili w poniedziałek propozycje KE, by państwa unijne, które mają takie możliwości, czyli w praktyce Niemcy i Holandia, zwiększyły swe wydatki budżetowe w celu wsparcia ożywienia gospodarczego w całym eurolandzie.

Ambasador Włoch o referendum: to zwycięstwo całej opozycji

- Jest to zwycięstwo całej opozycji - mówił o wynikach referendum konstytucyjnego w programie "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS Alessandro De Pedys, ambasador Włoch w Polsce. Jego zdaniem, po tym jak dymisję złoży premier Matteo Renziego może zostać powołany rząd przejściowy do wiosny 2017 roku.

Z Nowego Sącza do Bari. Polski Impuls II we Włoszech

We Włoszech rozpoczął się proces homologacji pięciu elektrycznych pociągów Impuls II, jakie nowosądecka firma Newag wyprodukowała na zamówienie przewoźnika z Bari. Według przedstawicieli firmy będzie to pierwszy polski pociąg elektryczny użytkowany w zachodniej Europie.

"Biznes dla Ludzi", 05.12

Obietnice prezydenta Andrzeja Dudy dotyczące frankowiczów oraz kwoty wolnej - to tematy, o których w programie "Biznes dla Ludzi" mówił Paweł Blajer. Nie zabrakło także informacji na temat inwestycji lotniczej na Dolnym Śląsku.

W Londynie ważą się losy Brexitu. Sędziowie obradują

W brytyjskim Sądzie Najwyższym rozpoczęła się w poniedziałek zaplanowana na cztery dni rozprawa dotycząca procedury uruchamiającej Brexit. Rząd Theresy May liczy na wyrok, który pozwoli mu na samodzielne zainicjowanie procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Ten bank chce porzucić SMS-y. Przełom w internetowych przelewach

Rewolucja w bankowości mobilnej. mBank jako pierwszy w Polsce wprowadza możliwość potwierdzenia transakcji w aplikacji mobilnej. Na początek z rozwiązania skorzystają chętni klienci w ramach akcji pilotażowej. Jak wskazuje bank, to alternatywa dla popularnych dziś haseł SMS-owych i kodów jednorazowych.

Ważna inwestycja na Śląsku. Powstaną trzy odcinki S1

Premier Beata Szydło w poniedziałek spotkała się w Bielsku-Białej z samorządowcami z regionu. Szefowej rządu towarzyszy minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, który skierował do realizacji śląskie odcinki drogi ekspresowej S1. Chodzi o trzy fragmenty: Podwarpie - Dąbrowa Górnicza, Kosztowy - Bielsko-Biała oraz obejście Węgierskiej Górki na Żywiecczyźnie.

Laos to "kraj dla ludzi z plecakiem"

- Warto tam jechać dla tych niesamowitych, ciepłych, uśmiechniętych i otwartych ludzi - tak Tomasz Górecki podróżnik i fotograf polecał podróż do Laosu. Jego zdaniem jest to "kraj dla ludzi z plecakiem, którzy niekoniecznie chcą nocować w pięknym hotelu", ale też taki, który bywa niebezpieczny. Podczas programu "Pokaż nam Świat" opowiadał o swoich przygodach.

Polacy kupują więcej nowych samochodów. Branża w świetnych nastrojach

W listopadzie zarejestrowano 42 tys. 165 samochodów osobowych i dostawczych, czyli o 19,36 proc. więcej rdr i o 14,33 proc. więcej mdm - podał instytut Samar na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Branża motoryzacyjna spodziewa się wzrostu produkcji w najbliższych miesiącach.

Tata z wózkiem, mama w pracy? Debata kobiet w TVN24 BiS

Czy tradycyjny model rodziny ciągle istnieje? Jak na świecie wygląda podział ról w rodzinie? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi szukały uczestniczki "Debaty kobiet" w TVN24 BiS: Agnieszka Kukier, doradca małżeński i rodziny, Barbara Nowacka ze Stowarzyszenia Inicjatywa Polska oraz Paulina Wawrzyńczyk, Grupa Edukatorów Seksualnych "Ponton".

Jubileusz zdobywcy Oscarów. Czym wyróżnia się praca z Woody'm Allenem?

Zdobywca 137 nagród filmowych, w tym czterech statuetek Oscara - to niesamowity dorobek Woody'ego Allena. Amerykański scenarzysta i reżyser na początku grudnia obchodził 81. urodzin. O tym czym się wyróżnia się praca z Woody'm Allenem w programie "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS mówił Phillip Lenkovsky, aktor z filmów wybitnego reżysera.

Polska spółka składa skargę na Rosję. Poszło o Gazprom

Spółka Supply&Trading GmbH, należąca do gazowego giganta PGNiG, złożyła do Trybunału Sprawiedliwości UE pozew ws. wyłączenia gazociągu Opal spod wymogów trzeciego pakietu energetycznego - poinformował w poniedziałek na konferencji prezes PGNiG Piotr Woźniak.