Najnowsze

Najnowsze

Drakońska kara dla duńskiego studenta. Był kierowcą Ubera

Kierowca Ubera w Danii został skazany w postępowaniu odwoławczym za naruszenia prawa obowiązującego taksówkarzy. Musi zapłacić 6 tys. koron kary. Odnoszący sukcesy Uber musi na całym świecie stawiać czoła protestom i pozwom sądowym - przypomina agencja Reuters.

"Bilans", 18.11

Konstytucja dla biznesu i związany z nią pakiet ułatwień dla przedsiębiorców zdominował dzisiejszy program "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Biznes dla Ludzi", 18.11

Likwidacja OFE, wzrost upadłości konsumenckich, zwolnienia w Volkswagenie - te tematy w programie "Biznes dla Ludzi" poruszył Robert Stanilewicz.

Takiego widoku się nie spodziewał. Wyprzedziła go własna laweta

Niecodzienna sytuacja przytrafiła się kierowcy ze Szczecina. Na trasie szybkiego ruchu S3 w pewnym momencie odczepiła się mu laweta, na której przewoził samochód. Pan Grzegorz przeżył chwilę grozy. A wszystkiemu winien był hak, który się po prostu wyczepił - ocenił kierowca w rozmowie z Łukaszem Biśkiniewiczem w programie "Raport" TVN Turbo.

Nowa strategia giganta. IKEA rusza ze sprzedażą w sieci

Klienci sieci IKEA z Wrocławia i okolic jako pierwsi w Polsce mają możliwość zrobienia zakupów w sieci. Szwedzka firma podała, że na początku przyszłego roku sprzedaż mebli przez internet obejmie cały kraj. To element nowej strategii meblowego giganta, która zakłada także rozwój sklepów stacjonarnych.

Ważna deklaracja szwajcarskiego banku. "Mamy jeszcze pewne pole manewru"

Bank centralny Szwajcarii (SNB) nie osiągnął jeszcze "dna", jeśli chodzi o obniżki stóp procentowych - poinformowała Andrea Maechler, członkini rady szwajcarskiego banku centralnego. To dobra wiadomość dla zadłużonych we franku, bo kolejne obniżki stóp procentowych mogłyby przyczynić się do osłabienia szwajcarskiej waluty.

Jak zostać gwiazdą w sieci? Debata Młodych w TVN24 BiS

Musimy robić coś oryginalnego, musimy to robić konsekwentnie i musimy być w tym szczerzy - taki przepis na sukces w sieci prezentuje Rafał Masny, współzałożyciel kanału lifestylowego Abstrachuje.tv. W podobnym tonie wypowiada się założycielka LifeTube Barbara Sołtysińska. - Twórcy, którzy odnoszą sukces, na pierwszym miejscu stawiają misję, mają swój pomysł i są autentyczni w tym, co robią - podkreśla. Z kolei Arlena Witt, nauczycielka językowa z kanału "Po Cudzemu" zwraca uwagę, że ważne jest robienie takich filmów, jakie samemu chciałoby się oglądać.

Wiceprezes Google chwali Polaków. "Wspólnie pracujemy nad rozwiązaniami w chmurze"

- W Polsce jesteście w świetnym momencie, aby tworzyć nowy rozdział gospodarki cyfrowej. I macie nasze pełne wsparcie – mówił w piątek na Kongresie 590 w podrzeszowskiej Jasionce wiceprezes Google Nicklas Lundblad. Zaznaczył, że w Google pracuje blisko 100 inżynierów z Polski. Według niego dzisiaj za dużo uwagi poświęce jest danym, liczbom i wykresom, a mniej uczeniu się i obserwowaniu tego, co się dzieje.

Zachód chce utrzymać sankcje wobec Rosji. Wspólne stanowisko

Sankcje nałożone na Rosję za aneksję Krymu i wsparcie udzielane przez Kreml separatystom w Donbasie powinny obowiązywać do czasu pełnej realizacji porozumienia z Mińska - uzgodnili w piątek prezydent USA Barack Obama i przywódcy pięciu krajów UE w Berlinie.

Autogaz najdroższy od prawie dwóch lat. A to nie koniec podwyżek

Jak wynika z analiz BM Reflex, obecnie cena autogazu jest najwyższa od początku 2015 roku. Za litr tego paliwa trzeba zapłacić od 2 do nawet 2,4 zł, w zależności od stacji. Analitycy zaznaczają, że tam, gdzie jeszcze nie doszło do wzrostu cen, w przyszłym tygodniu odnotujemy duży skok.

W sprawie OFE rząd trzyma się "zdecydowanie" wersji z kongresu PiS

- Trzymamy się wcześniejszych ustaleń; myślę, że są kwestie techniczne, organizacyjne, ale jak pan prezes Jarosław Kaczyński powiedział na kongresie na początku lipca, tej wersji się trzymamy zdecydowanie - powiedział w piątek wicepremier Mateusz Morawiecki pytany o zmiany w systemie emerytalnym.

Przepis na przebój muzyczny. Istnieje?

Muzycy Krzysztof „Kasa” Kasowski oraz Piotr Kupicha lider zespołu Feel - goście „Otwarcia dnia” dyskutowali nad tym, czy istnieje przepis na stworzenie utworów, które zapadają w pamięć i stają się hitem. Obaj przyznali, że trudno szukać sprawdzonego sposobu, choć warto próbować i pisać „nośne piosenki” i „nośne refreny”, które publiczność będzie mogla zapamiętać. - Ja nagrałem ze 100 piosenek, z czego ludzie znają trzy czy cztery - przyznał „Kasa”. - To co to jest za biznes? - zastanawiał się piosenkarz.

Medytacja na szlaku. Podróż śladami św. Jakuba

Dominik Fórmanowicz dwukrotnie wybrał się w podróż po Europie śladami św. Jakuba. Szlak Camino de Santiago to słynna, 800-kilometrowa trasa, którą podążają osoby różnego pochodzenia i wyznania. Medytacyjny charakter wędrówki pozwala na wyciszenie i zawiązywanie z innymi podróżnikami przyjaźni, które często trwają przez długie lata.

Koniec z narzekaniem. Niepełnosprawni motywują do działania

"Koniec z narzekaniem" to hasło przewodnie kampanii, prowadzonej przez osoby niepełnosprawne. Starają się one pokazać innym, że mimo swoich fizycznych słabości mogą być szczęśliwi, zachęcając do optymistycznego podejścia do życia. Łukasz Krasoń, mówca motywacyjny oraz Tomasz Biduś, koordynator projektu Avalon Extreme przekonują do pokonywania własnych barier i wytrwałości w realizacji celu.

Czy warto szczepić dzieci? Debata kobiet w TVN24 BiS

Jak wygląda system ochrony zdrowia na świecie? Czy warto szczepić dzieci? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi szukały uczestniczki "Debaty kobiet" w TVN24 BiS: dr hab. n. med. Bożena Walewska-Zielecka, zastępca dyrektora medycznego ds. klinicznych Medicover, Justyna Socha z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach - STOP NOP oraz Anna Kalczyńska-Maciejowska, dziennikarka "Dzień dobry TVN", mama trójki dzieci.

"Nienaturalna górka" i przedsiębiorcy. Ważny polityk PiS tłumaczy spowolnienie

- Startowaliśmy z pewnej nienaturalnej górki, jeżeli chodzi o wzrost PKB. W tym roku perspektywa unijna się skończyła, nowa się jeszcze nie zaczęła, stąd pewne problemy z inwestowaniem przez samorządy - mówił w Radiu Zet Jacek Sasin. Jego zdaniem do spowolnienia wzrostu przyczynili się też przedsiębiorcy. - Są tacy przedsiębiorcy, którzy dzisiaj pewnie stracili dogodne warunki, jakie stwarzał poprzedni rząd - wskazywał szef sejmowej komisji finansów publicznych.

Same mięśnie, zero tłuszczu. Mistrzyni zdradza tajniki fitnessu

- Im więcej w tym siedzę, to tym bardziej mi zależy, żeby wyglądać jak najlepiej - mówiła w TVN24 BiS Katarzyna Dudek, mistrzyni świata w fitnessie sylwetkowym. Jej zdaniem, w społeczeństwie rośnie liczba zainteresowanych zdrowym stylem życia. - Coraz więcej ludzi trenuje, coraz więcej zaczyna się interesować naszym sportem - wskazywała Katarzyna Dudek.

Być jak Mick Jagger, czyli moda na późne ojcostwo

Coraz więcej mężczyzn - również znanych celebrytów - decyduje się na dziecko w podeszłym wieku. Tak jak w ostatnim czasie 73-letni Mick Jagger. Często dotyczy to też tych panów, którzy mają ustabilizowaną sytuację finansową, ale jednocześnie dbają o swoją kondycję fizyczną. Justyna Święcicka, psycholog mówiła o wadach i zaletach późnego ojcostwa.

Polska wyda miliardy na górnictwo. Zielone światło z Brukseli

Komisja Europejska zatwierdziła przeznaczenie przez polski rząd prawie 8 mld zł publicznych pieniędzy na zamykanie nierentownych kopalń. Bruksela nie kończy jednak analizowania programu naprawczego i dalej może częściowo go zakwestionować. Urzędnicy sprawdzają, czy wsparcie wykonywane za pośrednictwem spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa było realizowane na zasadach rynkowych.

Niższy wiek, niższa emerytura. Sprawdź, ile stracisz

Przegłosowany przez Sejm prezydencki projekt ustawy, obniżający wiek emerytalny, nie tylko pozwala na wcześniejszą rezygnację z pracy. Zgodnie z rządowymi obliczeniami ci, którzy się na to zdecydują, muszą liczyć się z mniejszymi wpływami do swoich portfeli - nawet do 2 tysięcy złotych miesięcznie.