Najnowsze

Najnowsze

Polska i elektryczne auta. Lista barier

Stan sieci, niska świadomość społeczna, wymóg uzyskania pozwolenia na budowę stacji ładowania - to główne bariery, na jakie wskazywali uczestnicy wysłuchania publicznego na temat elektromobilności - poinformował resort energii.

Gigant węglowy liczy zyski. Pokazuje, ile stracił

W październiku Polska Grupa Górnicza (PGG) pierwszy raz wypracowała zysk (15 mln zł); podobnego wyniku spodziewa się też w listopadzie i grudniu - poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Strata spółki w 2016 r. ma wynieść ok. 400 mln zł, wobec zakładanych 370 mln zł.

Księża mogą rozgrzeszać z aborcji. Debata Kobiet w TVN24 BiS

Papież Franciszek upoważnił wszystkich kapłanów do rozgrzeszania osób, które dokonały aborcji. Do światowej dyskusji na ten temat dołączyły we wtorek kobiety goszczące w programie Debata Kobiet w TVN24 BiS: dr Katarzyna Kasia z Kultury Liberalnej, autorka bloga hipsterkatoliczka.pl Jolanta Szymańska oraz Agata Szczęśniak z Krytyki Politycznej.

Będzie więcej gazu z polskich złóż

PGNiG podpisało umowę z Rawicz Energy z Grupy Palomar Natural Resources, która będzie dostarczać nawet 160 mln m sześc. gazu rocznie ze złoża w Wielkopolsce - poinformował we wtorek PGNiG.

Restauracja na Mount Everst. Kaprys czy znak czasu?

Znany brytyjski kucharz James Sharman zamierza otworzyć restaurację w bazie pod Mount Everestem na wysokości 5 tys. m n.p.m. - Mam mieszane uczucia - komentował to na antenie TVN24BiS Piotr Cieszewski, zdobywca Mount Everest. - Jeżeli to ma być taki jednorazowy event, który ośmieli jakieś osoby chcące otworzyć biznes w Koninie, Zabrzu czy Warszawie, to może ma to sens. Ale jeśli miałoby to spowodować, że tam za jakiś czas zobaczymy logo fast-foodu, to bym bardzo był na nie - dodał. Himalaista zwracał uwagę na to, że otwarcie restauracji w tym miejscu może być przedsięwzięciem nie tylko trudnym logistycznie, ale i niebezpiecznym.

KNF zmienia wysokość kar finansowych dla spółek

Komisja Nadzoru Finansowego zmieniła wysokości kar, nałożonych za kadencji Andrzeja Jakubiaka dwóm spółkom - Polimex-Mostostal S.A. oraz Platynowe Inwestycje S.A. - poinformowała KNF w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu.

Jak smog wpływa na zdrowie? Zbadasz to dzięki tej aplikacji

Aplikację na telefon, pozwalającą ocenić wpływ smogu i innych zanieczyszczeń powietrza na stan zdrowia, opracowali wrocławscy lekarze. Służy ona nie tylko zebraniu materiału naukowego, lecz także może pomóc w diagnozie, np. zalecić wizytę u lekarza.

Tajlandia oczami polskiej rodziny

Anna i Zuzanna Ciepielak to wolontariuszki programu AFS, które przyjęły w swoim domu na roczną wymianę Tajkę o imieniu Korapin (w Polsce nazywana polskim imieniem "Natalka"). - Informację o tym, że będziemy ją gościć dostaliśmy tuż po tym, jak kupiliśmy bilety więc skontaktowaliśmy się  mailowo i przez Skypa - przyznały podróżniczki, które z rodzicami odbyły wakacyjną podróż do tego odległego kraju. Tam polska rodzina poznała tajską kulturę, tradycję i obyczaje, które zostały im przybliżone właśnie przez rodzinę Korapin.

Duży przewoźnik odwołuje loty. Polacy też to odczują

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa podały we wtorek, że w związku z zaplanowanym na środę strajkiem pilotów odwołały ponad jedną trzecią lotów zaplanowanych na ten dzień. Dotyczy to również rejsów do i z Polski. W obecnym sporze płacowym będzie to już ich 14. akcja strajkowa od kwietnia 2014 r.

Muzyka pomaga w pracy. Zobacz, co dodaje energii

Muzyka pomaga budować atmosferę, lepiej nam się pracuje przy stole operacyjnym, kiedy leci w tle - przyznaje dr Marek Szczyt, chirurg plastyk. Zdaniem piosenkarza Rafała Brzozowskiego odpowiednie tempo muzyki i sposób zagrania utworu może nam dodać energii. To, że muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale pomaga też w pracy zwiększając wydajność pokazały ostatnie badania, przeprowadzone na grupie blisko 200 osób. Każdej z nich wielokrotnie puszczano utwory muzyczne. Badani, którzy słuchali muzyki wykazywali większe zaangażowanie w pracy i skupienie niż ci, którzy nie słuchali muzyki w ogóle.

"Tego dnia padną niejedne drzwi". Ameryka czeka na "Czarny Piątek"

To jest sport kontaktowy, a najlepsze oferty nazywają się "doorbusters", ponieważ już nie jedne drzwi padły tego dnia - mówiła o "Czarnym Piątku" Dorota Malesa, reporterka Dzień Dobry TVN. Stylistka Magda Jagnicka zwróciła z kolei uwagę, że dzień wyprzedaży w USA generuje największy dzienny ruch w handlu.

Drastyczne podwyżki cen OC. Opozycja żąda interwencji premier Szydło

Premier Beata Szydło powinna natychmiast zająć się lawinowo rosnącymi cenami polis OC - twierdzą politycy Platformy Obywatelskiej. Argumentują, że dochodzi do naruszenia interesu konsumentów. - W takiej sytuacji UOKiK i rząd, któremu urząd bezpośrednio podlega, mają obowiązek wszcząć postępowanie w trybie ustawowym - mówił we wtorek Sławomir Nitras z PO. Zasugerował też, że na rynku towarzystw ubezpieczeniowych panuje zmowa cenowa.

Uwaga na wirusy na Facebooku. Kradną, wymuszają, "zabijają"

Szyfrują dane, instalują złośliwe oprogramowanie, żądają okupu, a nawet... uśmiercają. Wirus, który w poniedziałek zaatakował użytkowników Facebooka nie był pierwszym. Na co musimy uważać korzystając z największego serwisu społecznościowego świata?

Męczące rodzicielstwo księcia Williama. Czy ma prawo narzekać?

Na księcia Williama spadła fala krytyki po tym, jak udzielił wypowiedzi, w której żalił się na trudy ojcostwa. Brytyjczycy wytykają księciu, że jemu i jego żonie, w wychowaniu 3-letniego Jerzego i rocznej Karoliny, pomagają przecież nianie, kucharki i sprzątaczki. Goście Poranka w TVN24 BiS bronili jednak następcy tronu. - Dziecko jest dużym wyzwaniem, niezależnie od tego, w jakiej sytuacji społeczno-ekonomicznej się znajdujemy. Pojawienie się dziecka to ogromna zmiana na płaszczyźnie emocjonalnej, szczególnie dla młodego rodzica - mówiła psycholog Daria Abramowicz. Jak dodawał Paweł Stempniak, ojciec dwójki dzieci i autor bloga geektata.pl, ojcowie starają się teraz coraz bardziej angażować w wychowanie dzieci i traktują to jako bardzo ważne wydarzenie w swoim życiu.

Nie możesz przyjść do pracy? Zobacz, w jakie wymówki uwierzy szef

- Szefie, dziś nie przyjdę – tak zwykle zaczyna się rozmowa pracownika, który nie może przyjść do pracy. Jednak nie w każde usprawiedliwienie nieobecności przełożeni są skłonni uwierzyć. Jak się okazuje, najczęściej są w stanie pogodzić się z brakiem pracownika, który informuje o grypie - tak wynika z badań, przeprowadzonych właśnie w Wielkiej Brytanii. Z kolei pracownicy wiedzą, że nawet jeśli prawdziwym powodem ich niedyspozycji jest np. depresja, to wolą nieobecność w pracy tłumaczyć w sposób, w który szef może w większym stopniu uwierzyć. O szczegółach w programie "24 godziny" opowiadał Michał Sznajder.

Wymyślili koło na nowo. Nadjeżdża transportowa rewolucja

Naukowcy z Izraela wymyślili koło na nowo. Ich odkrycie może doprowadzić do rewolucji w transporcie. Pomysł jest prosty, bo pozwala przenieść elementy zawieszenia do wewnątrz koła. Wprawdzie o takim rozwiązaniu myślano od dawna, ale dopiero teraz koncepcja doczekała się realizacji. Materiał programu "24 godziny".

Wall Street na historycznych maksimach

Indeksy na Wall Street zakończyły poniedziałkową sesję wzrostami i kolejnymi historycznymi maksimami notowań. W tym tygodniu rynki czekają na środę, kiedy to Fed opublikuje minutki z listopadowego posiedzenia, a w USA i Europie inwestorzy poznają istotne dane makro.

Słabe sygnały z gospodarki. "Potwierdziły się obawy"

Początek czwartego kwartału tego roku okazał się niezbyt dobry dla polskiej gospodarki - tak ekonomiści oceniają poniedziałkowe dane Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące m.in. sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej w październiku br.

Mleko drenuje kieszeń. Podrożało najbardziej

Mleko jest produktem, które najbardziej podrożało w ostatnim miesiącu. W październiku w porównaniu do września więcej płacono też za żyto, pszenżyto i owies. Najbardziej spadły zaś ceny kukurydzy.

Prof. Bugaj: podniesienie podatków będzie dla PiS "sytuacją przymusową"

Niefortunny - tak pomysł wprowadzenia jednolitego podatku ocenił w programie "Fakty po Faktach" prof. Ryszard Bugaj. Jednocześnie przyznał, że rozumie motywację PiS-u. - Chodzi o to, żeby coś zakamuflować - ocenił ekonomista i były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Trzeba troszeczkę ulżyć tym, co są na dole i troszeczkę dociążyć tych, co są na górze - dodał ekonomista. Przyznał, że jest zwolennikiem obniżenia wieku emerytalnego i podwyżki kwoty wolnej, jednak "pod pewnymi warunkami". Zdaniem prof. Bugaja konsekwencją polityki obecnego rządu będzie przymusowe podniesienie podatków.

"Bilans", 21.11

W programie "Bilans" Robert Stanilewicz mówił o niepokojących danych dotyczących polskiej gospodarki - niższej produkcji w październiku oraz gorszych prognoza. Wspomniał o ostrzeżeniach agencji Moody's, która wskazuje na koszty obniżenia wieku emerytalnego, a także analizował "Konstytucję dla Biznesu". Wraz ze swoimi gośćmi dyskutował o planach podatkowych obecnego rządu.

"Biznes dla Ludzi", 21.11

W programie "Biznes dla Ludzi" Robert Stanilewicz oraz Paweł Blajer dyskutowali nad założeniami "Konstytucji dla Biznesu" autorstwa wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Odnieśli się także do najnowszych komentarzy rządu na temat kształtu reformy podatkowej.

Niższe rachunki za energię? KE przygotowuje zmiany

KE przygotowuje zmiany dot. kształtu rynku energii elektrycznej w UE. Ma być więcej współpracy między krajami, swobodniejszy przepływ prądu ponad granicami, a także zachęty cenowe, by wspierać źródła odnawialne. Na niektórych rozwiązaniach Polska może stracić.