Najnowsze

Najnowsze

"Od Brytyjczyków możemy się wiele nauczyć" Jak działa opozycja za granicą?

Od Brytyjczyków moglibyśmy się nauczyć wielu ciekawych praktyk, które niewątpliwie poprawiłyby jakość polskiej polityki. Jest tam silna opozycja, ale traktowana w sposób poważny przez stronę rządzącą - mówiła w programie "Otwarcie Dnia" Wioletta Wilk-Reguła z Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych w Łodzi. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zwracał w środę uwagę, że w brytyjskim parlamencie co piąte posiedzenie ma porządek dzienny układany przez opozycję. Dodał, że jeśli chodzi o Polskę to wprowadzenie podobnego rozwiązania dotyczyłoby Sejmu.

Jezus ma twarz syryjskiego dziecka. Przejmująca kolęda

- Mamy taki naturalny sposób myślenia o świętach, że to jest czas słodki, miły, sympatyczny (...) i tu nagle dostajemy trochę obuchem. Ta kolęda trochę stawia nas do pionu. Jeśli dzisiaj chcielibyśmy pokazać obrazek Bożego Narodzenia, to Dziecię Jezus ma twarz syryjskiego chłopca lub dziewczynki, a Święta Rodzina to są ci ludzie, którzy nie mają gdzie się schronić, bo ich dom został zbombardowany, a miasto zostało zniszczone - tak ks. Kazimierz Sowa komentował inicjatywę Caritasu, który słowa popularnej kolędy zilustrowała obrazami wojny w Syrii.

Mają bzika na punkcie światełek. Świąteczna atmosfera rodem z USA

W czasie świąt Amerykanie zapominają o takich słowach jak oszczędność, asceza, subtelność. Cieszą się świętami i to widać po ich domach, które są bogato przystrojone światełkami i innymi dekoracjami. Rachunki za prąd niektórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych sięgają nawet kilkanaście tysięcy dolarów miesięcznie. O tym fenomenie rozmawialiśmy w programie "Otwarcie Dnia" z dziennikarką Dorotą Malesą.

Mieszkańcy wracają do siebie po zamachu. "Berlin bardzo posmutniał"

O tym, jak Berlin podnosi się po poniedziałkowym zamachu w programie "Otwarcie Dnia" w TVN24BiS opowiadała Rosanna Sibora, Polka mieszkająca w Berlinie. - Berlin z całą pewnością bardzo posmutniał, to miasto trochę się zmieniło. My, jako Berlińczycy, łączymy się w żałobie z bliskimi ofiar, ale dla nas to też był zamach na nasz styl życia, na wartości, których nie damy sobie ukraść - mówiła.

Rodzinne podróże z trzylatkiem. Przez kolejne stany Ameryki

- Kiedy przemieszczam się autem, najważniejsze jest, aby rozsądnie rozplanować przerwy. Dziecko nie może jeździć zbyt długo. Nawet nie chodzi o jego nudę, ale i o jego zdrowie - opowiadała w „Pokaż nam Świat” Joanna Derengowska, która wraz ze swoim mężem Przemysławem i trzyletnim synem Przemkiem przemierzają samochodem Stany Zjednoczone, gdzie mieszkają na stałe.

Europa w obliczu terroryzmu. Debata młodych w TVN24 BiS

Czy służby są przygotowane na ataki ze strony terrorystów? Czy przyjmowanie uchodźców wpływa na częstotliwość ataków? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi szukali uczestnicy "Debaty młodych" w TVN24 BiS: Karol Jankowski z Forum Młodych PiS, Mateusz Markowski z Młodych Nowoczesnych oraz Rafał Lipski ze stowarzyszenia Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej.

E-papieros eksplodował mu w kieszeni. "To nie pierwszy taki przypadek"

Eksperci opublikowali nagranie, które pokazuje, jak bateria e-papierosa eksploduje w kieszeni mężczyzny. Do incydentu doszło w centrum handlowym w brytyjskim Leeds, zaledwie kilkanaście centymetrów od dziecięcego wózka. Jak się okazuje, to nie pierwszy taki przypadek, ale ryzyka eksplozji można łatwo uniknąć.

Chowają się w szafach i nocują nielegalnie. IKEA: nie możemy się na to zgodzić

Sieć sklepów z meblami Ikea ma problem z nastolatkami, którzy - bez wiedzy obsługi - urządzają sobie nocowanie na terenie sklepu. Poszukiwacze nocnych, nielegalnych przygód znaleźli się w wielu krajach, również w Polsce. Powtarzająca się strategia to ukrycie się w szafie i przeczekanie, aż obsługa zamknie sklep. Nie dla wszystkich dobrze się to skończyło.

Emerytalna reforma Morawieckiego zyskała zielone światło. Tak zmienią OFE

Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zarekomendował przyjęcie zmian w systemie emerytalnym, dokument został również przyjęty przez Stały Komitet RM. Proponuje się, by 25 proc. środków zgromadzonych w OFE trafiło do Funduszu Rezerwy Demograficznej, a reszta ma zostać przekazana do zarządzania przez fundusze inwestycyjne - poinformował resort finansów.

Osiągnęli cel, ale kontynuują zbiórkę dla rodziny polskiego kierowcy. "You are a HERO"

Zbiórka zainicjowana przez brytyjskiego kierowcę ciężarówki na portalu crowdfundingowym gofundme.com przekroczyła swój cel. David Duncan dla rodziny Łukasza Urbana, zabitego w zamachu na jarmarku świątecznym w Berlinie, planował zebrać 50 tys. funtów. Internauci byli tak hojni, że kwota ta już została przekroczona. Zbiórka dalej trwa, a darczyńcy wpłacają pieniądze.

Ile w rzeczywistości palą? Ten raport rzuca nowe światło na europejskie auta

Rekordowa różnica między deklarowanym a rzeczywistym średnim zużyciem paliwa wynosi 54 proc. a dla całego rynku to aż 42 proc. - alarmuje w raporcie Europejska Federacja na rzecz Transportu i Środowiska (T&E). Druga strona podkreśla, że "studium T&E z technicznego punktu widzenia nie jest reprezentatywne" i zaznacza, że samochody spełniają warunki stawiane przez prawo.

Szybciej do Białegostoku. Ważny odcinek S8 jest już gotowy

Na Podlasiu oddano do użytku fragment ekspresówki S8, od obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina. - Cieszę się, że przed świętami Bożego Narodzenia możemy udostępnić kierowcom kolejny fragment drogi S8. Już w najbliższych latach Warszawę i Białystok w całości połączy droga ekspresowa - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Goldman z potężną grzywną. Za ingerencje i manipulacje

Goldman Sachs ma zapłacić 120 mln dolarów w ramach kary nałożonej na bank przez amerykańskie władze federalne za celowe działanie dla własnych korzyści. To już trzeci przypadek ukarania banków za nieuczciwe transakcje związane ze wskaźnikiem ISDAfix. Wcześniej Komisja nakazała zapłacenie kary bankom Barclays i Citibank.

Europa po zamachu w Berlinie. Debata kobiet w TVN24 BiS

Czy atak zmieni politykę migracyjną w Europie? Karolina Wigura z Kultury Liberalnej, komentatorka TVN24 BiS, adw. Agata Rewerska, założycielka Szkoły Prawa Procesowego Ad Exemplum oraz Barbara Labuda z Kongresu Kobiet wzięły udział w "Debacie kobiet".

Ten program "może zmienić życie naszego kraju". Kaczyński wbija łopatę

- Mieszkanie jest warunkiem wolności, ktoś kto nie ma mieszkania własnego lub wynajętego za niewielkie pieniądze nie jest człowiekiem wolnym - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji na temat programu Mieszkanie plus w Białej Podlaskiej. - Program tanich mieszkań może zmienić życie naszego kraju na wiele dekad przed nami - wtórował wicepremier Mateusz Morawiecki.

Kadrowe zmiany w lotniczych urzędach. Premier powołała nowych prezesów

Prezes Rady Ministrów Beata Szydło powołała Piotra Samsona na prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Samson od lipca br. był pełniącym obowiązki prezesa ULC. Szefowa rządu również w czwartek powołała Janusza Niedzielę na stanowisko Prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Eksperci: podatki w Polsce wymagają zmiany

Likwidacja PIT dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą i zastąpienie go podatkiem zryczałtowanym lub formą opodatkowania zbliżoną w konstrukcji prawnej do karty podatkowej - to jeden z postulatów zespołu ekspertów z Akademii Leona Koźmińskiego, który prowadził badania nad systemem podatków dochodowych w Polsce.

Trump chce ciąć wydatki na obronność. "Zaoszczędzimy ogromną kwotę"

Donald Trump chce ciąć wydatki na programy obronne. W tej sprawie prezydent elekt spotkał się w środę z przedstawicielami amerykańskich koncernów zbrojeniowych. - Te rozmowy przypominają taniec, przesuwamy się w różne strony, ale obniżymy koszty - zapewnił po zakończonych rozmowach prezydent-elekt.