Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla Ludzi", 29.03

Brytyjska premier Theresa May poinformowała w środę Izbę Gmin, że rząd rozpoczął procedurę wychodzenia kraju z Unii Europejskiej. Co to oznacza i jaki będzie rachunek za Brexit zastanawiali się goście programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS: Sławomir Majman, były prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, David Kennedy, brytyjski przedsiębiorca działający w Polsce oraz Kazimierz Krupa z Kancelarii Drawbrigde.

"Bilans", 29.03

Rozpoczęcie procedury wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Agaty Zamęckiej byli Przemysław Kwiecień, ekonomista oraz Rafał Hirsch, dziennikarz ekonomiczny.

Ukraińcy w cenie. "Niedługo będziemy mogli im pomachać na autostradzie"

Koszt zatrudnienia Ukraińca jest bardzo często wyższy niż koszt zatrudnienia Polaka - mówił w programie "Biznes dla Ludzi" Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. - Ale firmy często nie mają wyjścia i muszą zatrudniać sąsiadów ze Wschodu do prac, których nie chcą wykonywać Polacy - dodał. Zastrzegł jednak, że wkrótce pracownicy z Ukrainy mogą opuścić nasz kraj i przenieść się do Francji czy Niemiec.

PZU zmienia zdanie w sprawie Pekao. Transakcja przebiegnie inaczej

PZU, Polski Fundusz Rozwoju i Unicredit postanowiły uprościć strukturę nabycia akcji Banku Pekao, która polega w głównej mierze na zastąpieniu pośredniego nabycia akcji przez PZU, nabyciem bezpośrednim - poinformował ubezpieczyciel w komunikacie. Taka zmiana może przyspieszyć transakcję.

Popularna sieć modowa rozpoczyna wycofywanie się z Polski

Brytyjska sieć Marks & Spencer poinformowała na swojej stronie internetowej, że zamyka sklep w Warszawie. O wycofaniu się z polskiego rynku koncern uprzedzał już pod koniec ubiegłego roku, gdy opublikował słabe wyniki finansowe. W tym roku z polskiego rynku zniknęły już dwie modowe marki.

Banki czeka gorszy rok. Zarobią mniej

Banki zakładają istotne pogorszenie wyników finansowych w stosunku do 2016 roku, spadek wyniesie łącznie 12,3 proc. - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego w opracowaniu poświęconym planom finansowym krajowych banków komercyjnych na 2017 rok.

Węgrzy tworzą nowe ikarusy. Chcą nimi zainteresować zagranicę

Węgierski producent autobusów Ikarus rozpocznie wytwarzanie autobusów na gaz ciekły w drugiej połowie 2017 roku. Powiadomił o tym w wywiadzie dla środowego dziennika „Magyar Hirlap” właściciel spółki Gabor Szeles. Węgrzy chcą mocno ruszyć ze sprzedażą w Europie i tym samym mogą stać się konkurencją dla polskiego Solarisa.

Nie tylko Polacy. Imigranci ważną kartą w negocjacjach Brexitu

Rozpoczynające się negocjacje w sprawie Brexitu są niezwykle ważne dla imigrantów przebywających w Wielkiej Brytanii. Szacuje się, że na Wyspach mieszka i pracuje około 916 tysięcy Polaków, 233 tysięcy Rumunów, 219 tysięcy Portugalczyków, 192 tysięcy Włochów i 165 tysięcy Francuzów. Gra toczy się także o zagwarantowanie praw pracującym w Unii Europejskiej Brytyjczykom, których jest około dwa miliony.

Polski konsulat ostrzelany. "W naszym interesie nie jest pogarszanie stosunków z Ukrainą"

W nocy z wtorku na środę ostrzelana została siedziba polskiego konsulatu w Łucku, na północnym zachodzie Ukrainy. - To kolejny incydent w relacjach polsko-ukraińskich. Nie łączyłbym tego z terroryzmem. Dzisiaj na Ukrainie tak wiele osób ma broń, że mógł to zrobić ekstremalnie nastawiony Ukrainiec - mówił w programie "Otwarcie Dnia" Bogusław Pacek, generał dywizji w stanie spoczynku. Zaznaczył, że w naszym interesie nie jest pogarszanie stosunków z Ukrainą. Władze w Kijowie wyraziły oburzenie z powodu incydentu.

Pół miliarda złotych na drogi. Wkrótce nowe umowy

Kolejne umowy dotyczące dofinansowania projektów drogowych środkami unijnymi zostaną podpisane w przyszłym tygodniu. Wartość dofinansowania ma sięgnąć około 500 milionów złotych - poinformował w środę wiceminister rozwoju Witold Słowik.

Początek Brexitu. Sprawdź, jak wygląda procedura rozwodu z Unią Europejską

W środę brytyjski rząd oficjalnie składa notyfikację o zamiarze opuszczenia Unii Europejskiej. To uruchomi proces negocjacji o warunkach Brexitu. Zgodnie z Traktatem Lizbońskim Wielka Brytania powinna opuścić UE najpóźniej dwa lata po rozpoczęciu procedury, czyli 29 marca 2019 roku. Bruksela zapewnia od dawna, że jest dobrze przygotowana do rozmów.

Miller: niewiele państw traktuje poważnie Antoniego Macierewicza

Minister Macierewicz pełni swoją misję kolejne miesiące, ale nie spotkał się jeszcze oficjalnie z Sekretarzem Obrony Stanów Zjednoczonych. Ma też niewielką liczbę kontaktów z europejskimi partnerami. To pokazuje, że niewiele państw traktuje poważnie naszego szefa Ministerstwa Obrony Narodowej. On ma niewątpliwy problem z komunikacją - powiedział w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS Leszek Miller. Były premier dodał, że wśród naszych sojuszników narasta przekonanie, że polski rząd zachowuje się "nieracjonalnie i wysyła sprzeczne sygnały".

Od miodu do naczyń. Złoty czas dla "Made in England"

Brytyjscy przedsiębiorcy, którzy swojej produkcji nie przenieśli poza Wyspy liczą, że teraz ich wyroby pozwolą im jeszcze lepiej zarabiać. Bo dawniej tamtejsze produkty cieszyły się renomą z powodu wysokiej jakości i użycia najlepszych materiałów. Teraz, gdy Wielka Brytania zerwie z Unią Europejską mają nadzieję, że klienci ponownie zaufają renomie towarów sygnowanych "Made in England". Materiał z programu "24 Godziny".