Najnowsze

Najnowsze

Rząd chce monopolu w hazardzie. Bruksela może powiedzieć "nie"

Obawiam się, że Bruksela negatywnie odniesie się do projektu wprowadzenia monopolu państwowego na gry na automatach. Może też zakwestionować możliwość blokowania stron internetowych oferujących nielegalny hazard - mówi ekonomista z SGH dr Artur Bartoszewicz.

Nadzieja dla łysych: włosy z drukarki 3D

Bioprinting, czyli drukowanie mieszków włosowych za pomocą drukarki 3D, to technologia przyszłości, na którą czeka wiele osób borykających się z łysiną. A nad nią pracują właśnie dwie francuskie firmy - kosmetyczna L'Oreal oraz biotechnologiczna Poietis.

Brexit przyjdzie na wiosnę. "Pierwszy etap odzyskiwania niepodległości"

Brytyjska premier Theresa May wykluczyła w rozmowie z gazetą "Sunday Times" zorganizowanie przedterminowych wyborów parlamentarnych przed 2020 r., a także zapowiedziała rozpoczęcie na wiosnę procedury wyjścia kraju z UE. W rozmowie z BBC, May doprecyzowała, że stanie się to przed końcem marca 2017 roku. - To pierwszy etap odzyskiwania niepodległości - zadeklarowała.

Motoryzacyjne cacka w Paryżu. Zobacz auta przyszłości

Samochody elektryczne, SUV-y i crossovery dominują wśród premier tegorocznych targów motoryzacyjnych w stolicy Francji. Przyjazne dla środowiska pojazdy w Paryżu zaprezentowały m.in. Mercedes-Benz, Opel, Renault, Toyota i Volkswagen. Nie zabrakło oczywiście również futurystycznych aut koncepcyjnych. Targi potrwają do 16 października.

Szef Nissana: nasze inwestycje w Wielkiej Brytanii są zagrożone. Winny Brexit

Niepewność związana z Brexitem i ewentualne cło mogłoby zaszkodzić inwestycjom w największej fabryce w Wielkiej Brytanii - ostrzegł Carlos Ghosn, szef Nissana. Do tego głosu dołączyło się zrzeszenie brytyjskich producentów i sprzedawców podkreślając, że rząd będzie musiał zrekompensować ewentualne nowe obciążenia, które poniesie sektor.

Futurystyczny samochód: zasili energią inne auta, a nawet domy

Samochód napędzany ogniwami paliwowymi może w przyszłości stanowić ważny element bezpieczeństwa energetycznego i służyć jako źródło prądu dla innych pojazdów, a także dla domów i biur - przekonuje przedstawiciel Toyoty Takeo Moriai. Prototyp takiego samochodu został pokazany wczoraj w Paryżu podczas Motor Show.

Surowsze kary dla piratów drogowych. "Czy polskie więzienia są na to gotowe?"

Piratów drogowych trzeba karać, ale jeśli powsadzamy wszystkich do więzień, to może wyjść na to, że w ciągu trzech lat od wprowadzenia tych przepisów przybędzie nam 25 tys. osadzonych. Czy jesteśmy na to gotowi? Mieliśmy już taką sytuację, że trzeba było morderców wypuszczać z więzień, bo trafiali tam pijani rowerzyści - mówi Jakub Bielak z TVN Turbo. Skomentował w ten sposób projekt zmiany przepisów przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Projekt przewiduje zaostrzenie sankcji karnych m.in. za spowodowanie po pijanemu kolizji, niestosowanie się do zakazu prowadzenia aut czy ucieczkę przed policją. Dziś za np. spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego przepisy przewidują karę od 9 miesięcy do 8 lat więzienia. Resort uznaje tę sankcję za "rażąco niewspółmierną" do czynu - szczególnie wobec sprawców, którzy zbiegli z miejsca wypadku - i chce podniesienia dolnej granicy zagrożenia karą do 2 lat więzienia. W 2015 r. na 112 wyroków dotyczących takich osób, wymierzono 26 kar w zawieszeniu. Kolejnym zapisem proponowanym przez resort jest wydłużenie czasu, po jakim przedawniają się wykroczenia - z dwóch do trzech lat. Ponadto kierowca, który będzie prowadził auto pomimo odebranego wcześniej prawa jazdy, usłyszy sądowy zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 10 lat. Jeśli go złamie, może trafić nawet na pięć lat do więzienia.

Amerykanin chciał porozmawiać w londyńskim metrze. Został wyszydzony

"Nie chce nam się z Tobą gadać" - tak można streścić reakcję londyńczyków na pomysł pewnego Amerykanina. Jonathan Dunn zaczął rozdawać w metrze za darmo znaczki zachęcające ludzi do prowadzenia towarzyskich pogawędek w czasie podróży. Uznał, że warto ożywić międzyludzkie kontakty. Pasażerowie metra jednak pomysł zignorowali, a nawet reagowali negatywnie. O porażce - wydawałoby się pozytywnej akcji - w programie "24 Godziny" opowiadał Michał Sznajder.

Crossover i SUV z jednym śladem

Podczas gdy nawet niezbyt interesujący się motoryzacją wiedzą, co to Crossover i SUV, nie każdy potrafi powiedzieć, czym wyróżnia się segment Adventure wśród motocykli. A łączy on w sobie cechy właśnie tych dwóch typów aut. Testowaliśmy dwa jednoślady – przedstawicieli tej grupy.

"Uznałem, że lepiej to zakończyć". Szałamacha o kulisach swojej dymisji

Paweł Szałamacha zdradził kulisy swojej rezygnacji ze stanowiska ministra finansów. - Tydzień temu zaczęło się to krystalizować, kiedy pojawiła się dyskusja o rekonstrukcji rządu. Szereg było rozmów, sygnałów i tak dalej. Uznałem za wskazane, żeby oczyścić pole decyzji pani premier i zrealizować to, co stanowiło część programu PiS sprzed roku - mówił Paweł Szałamacha, gość Konrada Piaseckiego w programie "Piaskiem po oczach".

Słodka popularność George'a i Charlotte. Dyktują dziecięcą modę

George i Charlotte, dzieci książęcej pary w Wielkiej Brytanii, robią furorę w mediach. Podczas zagranicznych podróży Williama i Kate cieszą się większą popularnością, niż najważniejsze osoby w państwie. Brytyjczycy chcą ubierać swoje pociechy dokładnie tak samo, jak robi się to na królewskim dworze.

"Bilans", 30.09

Prace w Komitecie Ekonomicznym Rady Ministrów i gospodarcze plany wicepremiera Mateusza Morawieckiego to tematy poruszane w dzisiejszym "Bilansie".

"Biznes dla Ludzi", 30.09

Ceny paliw na stacjach benzynowych, utrzymująca się deflacja i dobre dane z rynku pracy to tematy poruszane w dzisiejszym "Biznesie dla Ludzi".

Na stacjach zapłacisz więcej. Wzrosło ryzyko podwyżek

Ostatni tydzień września kończymy niewielkimi obniżkami cen benzyn i diesla na stacjach, odpowiednio o 3 i 2 gr/l, a na nielicznych stacjach olej napędowy można było ponownie kupić po 3,99 zł/l - informuje BM Reflex. Jednocześnie ostrzegając przed możliwymi wzrostami w przyszłym tygodniu. Największe ryzyko podwyżek jest na stacjach z najniższymi cenami.

Deutsche Bank ofiarą "pewnych sił i spekulacji". Prezes pisze do podwładnych, akcje wystrzeliły

Po negatywnych informacjach dotyczących stabilności i notowań Deutsche Banku, prezes John Cryan wysłał do pracowników list, w którym stara się ich uspokoić i poświadczyć, że sytuacja jest pod kontrolą. "Jesteśmy i pozostaniemy silnym Deutsche Bankiem" - przekonuje. Akcje banku zaczęły pod koniec dnia odrabiać straty po drastycznych spadkach wartości. To reakcja na doniesieniu o porozumieniu w sprawie kary na amerykańskim rynku.

Święto w Paryżu. To robi furorę na targach moto

Miłośnicy motoryzacji z całego świata już od 1 października przez 16 dni będą mogli podziwiać setki nowych modeli aut, zaprezentowanych przez producentów podczas paryskich targów. W tym roku panuje moda na ekologię - królują auta elektryczne, bezemisyjne, które nie szkodzą środowisku. Furorę robi Volkswagen ID, który nie wymaga obecności kierowcy. Każdy znajdzie coś dla siebie: można wsiąść zarówno do popularnych pojazdów, jak i samochodów drogich i luksusowych.

Pierwsze centrum Facebooka w Europie. Zobacz, co kryje w środku

Pierwszy zbudowany poza Stanami Zjednoczonymi kompleks należący do Facebooka mieści się w Luleå, nieopodal koła podbiegunowego. Wykorzystuje energię w całości pochodzącą ze źródeł ekologicznych. Wrażenie robią imponujące rozmiary kompleksu. Budynki zajmują łączną powierzchnię ponad 8 hektarów - to niecałe 12 boisk do piłki nożnej. Po korytarzach pracownicy poruszają się na skuterach.

Ratunek dla frankowiczów jest coraz bliżej. "Bardzo nam zależy"

Liczymy, że projekt przewidujący zwrot spreadów posiadaczom kredytów frankowych, odnoszonych do walut, jeszcze w październiku zostanie włączony do porządku obrad Sejmu. Bardzo nam na tym zależy - powiedział Przemysław Bryksa z Kancelarii Prezydenta. Zapewnił, że prezydent w tej chwili nie dokonuje żadnych korekt w swoim projekcie.

Niemcy inwestują miliony w Zimnej Wódce

210 osób znalazło pracę w nowej fabryce komponentów dla motoryzacji niemieckiej firmy Mubea, wybudowanej w gminie Ujazd na Opolszczyźnie. Docelowo zatrudnienie wzrośnie do 500 osób, a wartość inwestycji sięgnie 49 mln euro.

Bridget Jones a przeciętna Brytyjka. Zobacz, czym się różnią

Wiele Brytyjek porównuje się do bohaterki kultowych komedii z serii "Bridget Jones". Okazuje się, że o ile nie różnią się zbytnio wyglądem, o tyle styl życia obywatelek Wielkiej Brytanii znacznie odbiega od prezentowanego na dużym ekranie. Największe dysproporcje dotyczą wieku zakładania rodziny oraz urodzenia pierwszego dziecka.