Najnowsze

Najnowsze

Kaczyński zapowiadał zmiany. Minęły dwa miesiące, wycinka trwa

Już dwa miesiące czekamy na zmianę ustawy, która ma zatrzymać masową wycinkę drzew. Nowelę zapowiedział w lutym prezes PiS-u, jednak od tamtej pory przepisy nie zmieniły się. Zmianą ustawy ma się jutro zająć Senat. - Jeżeli w dalszym ciągu nie mamy nowej ustawy, jeżeli w dalszym ciągu mogą być wycinane drzewa, to coraz większe jest podejrzenie, że kto miał w tym interes - ocenia Katarzyna Lubnauer, posłanka Nowoczesnej.

Wzruszający gest tuż przed metą maratonu. "Nigdy wcześniej się nie spotkaliśmy"

Tuż przed metą maratonu w Londynie David Wyeth bardzo źle się poczuł i zapowiadało się, że nie da rady ukończyć wyścigu. Biegnący za nim Matthew Rees postanowił, że kosztem własnego czasu, pomoże nieznajomemu. - Pokonałem ostatni zakręt i już miałem zacząć sprint do mety, kiedy ujrzałem Davida. Nogi się pod nim uginały i myślałem tylko o tym, żeby mu pomóc. On musiał dotrzeć do mety - relacjonował Matthew. Materiał programu "24 Godziny".

To pozbawia rodziny radości. Niepokojące dane

Odłóżcie w końcu te telefony komórkowe - apelują dzieci do rodziców. BBC opublikowało wyniki najnowszych badań na temat roli, którą smartfony pełnią w życiu rodzinnym. Wniosek? Ta rola jest negatywna i zbyt duża. Materiał programu "24 Godziny".

Gwarantowany dochód dla najbiedniejszych. Przełomowy program

Przez najbliższe trzy lata, w trzech miastach, na czterech tysiącach gospodarstw domowych, kanadyjska prowincja Ontario będzie testować skuteczność wypłacania dochodu gwarantowanego. Do programu zostaną zakwalifikowane zarówno osoby bez pracy, jak i zarabiające niewiele.

Morawiecki: mieliśmy rację. Wicepremier mówi o szybkim rozwoju Polski

Targi w Hanowerze to ogromny sukces Polski, polskiego przemysłu, polskich przedsiębiorców. Jeden z nich powiedział mi wczoraj, że Polacy przez dwieście lat jeździli do Niemiec na roboty, a teraz po raz pierwszy przywieźli do Niemiec roboty - powiedział w programie "Jeden na Jeden" wicepremier Mateusz Morawiecki.

"Szokująca" decyzja załogi. Liniom lotniczym grozi upadek

Pracownicy Alitalii odrzucili w referendum plan naprawczy włoskich linii lotniczych, pogrążonych w głębokim kryzysie finansowym. Media podkreślają, że w tej sytuacji najbardziej realnym scenariuszem jest wprowadzenie zarządu komisarycznego albo upadek firmy.

Przedsiębiorcy nie składają broni. Chcą przekonać polityków do podwyżek dla Polaków

Chodzi o to, żeby wprowadzić taki system podatkowy i takie podatki, żeby rzeczywiście były płacone. Dzisiaj bardzo duża część podmiotów podatków nie płaci, traktuje to jako element przewagi konkurencyjnej - mówił Mariusz Pawlak, główny ekonomista Związku Przedsiębiorców i Pracodawców o pomyśle wprowadzenia podatku przychodowego. Do tej propozycji zimno odniósł się jednak rząd, który zapewnił, że nie pracuje nad zmianami podatkowymi.

Zarobią, jeżeli dobrowolnie ograniczą zużycie prądu

Małe i średnie polskie przedsiębiorstwa będą mogły zarabiać na gotowości do dobrowolnego ograniczenia poboru prądu w godzinach szczytu. Dzięki temu zmniejszy się ryzyko wystąpienia w kraju blackoutu. Powstanie pierwsza w Polsce spółka oferująca usługę Demand Side Response.

Chwalą się kolejnym rekordem i planują rozbudowę

Lotnisko w Modlinie podczas 10 lat swojej działalności obsłużyło już dziewięć milionów pasażerów. Z roku na rok z portu tego korzysta coraz więcej podróżnych, dlatego zarząd planuje rozbudowę lotniska.

Balcerowicz: Szydło szczyci się gospodarczą nieodpowiedzialnością

Jeżeli mamy wzrost głównie konsumpcji, inwestycje spadają, dług publiczny rośnie, to jest to wzrost niestabilny. Jeżeli dalej tak pójdzie, a na dodatek gdyby zdarzyły się jakieś zawirowania zewnętrzne, to Polacy będą mieli dużo nieprzyjemności z powodu nieodpowiedzialnej polityki gospodarczej PiS-u. Premier Szydło szczyci się nieodpowiedzialnością - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Leszek Balcerowicz, były minister finansów.

Pamiętasz "Słoneczny Patrol"? Ten maraton też ci się spodoba

W Los Angeles odbył się maraton w zwolnionym tempie i to z udziałem gwiazd "Słonecznego Patrolu". Trasa, jaką musieli pokonać uczestnicy, to 200 metrów. To element promocji filmu "Baywatch" opartego na kultowym serialu z lat 90. ubiegłego wieku. W jego czołówce główni bohaterowie biegli przez fale w zwolnionym tempie. Choć nie przez wodę, a po asfalcie, do powtórzenia tego wyczynu chętnych w Mieście Aniołów nie brakowało. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Gazoport w Świnoujściu będzie rozbudowany

Rozbudowa terminala LNG w Świnoujściu nie tylko poprawi bezpieczeństwo energetyczne Polski, ale zwiększy rentowność przedsięwzięcia - przewiduje ekspert rynku Piotr Maciążek. Polski terminal stanie do konkurencji na bardzo perspektywicznym rynku - będzie służył jako "stacja paliw" dla statków napędzanych LNG.

Jest projekt mapy drogowej w sprawie Brexitu

Przedstawiciele rządów 27 państw UE uzgodnili we wtorek w Brukseli projekt tekstu wytycznych do negocjacji w sprawie Brexitu, jaki na sobotnim szczycie w Brukseli mają przyjąć szefowie państw i rządów 27 krajów UE.

Ma 17 lat i stworzył w garażu skarpetkowe imperium

Ma zaledwie 17 lat, ale w swoim garażu stworzył imperium, które warte jest już milion dolarów. Brennan Agranoff jest prezesem HoopSwagg, firmy produkującej skarpetki. - Mam ich taką ilość, że nie zabraknie mi ich aż do śmierci - mówi nastolatek. Każdego dnia dostaje ponad sto nowych zamówień na skarpetki. W swojej ofercie ma ponad 500 różnych wzorów i kolorów - wymyśla je sam. Ale rekordy popularności biją skarpetki w... kozy.