Najnowsze

Najnowsze

Czy kobieca solidarność jest mitem? Debata kobiet w TVN24BiS

Nominacja Hillary Clinton w wyborach na prezydenta w USA była historyczna. Nigdy wcześniej żadna kobieta nie miała szansy na objęcie najwyższego urzędu w Stanach Zjednoczonych. Mimo to, nie wszystkie kobiety zdecydowały się oddać jej swój głos. 53 proc. białych kobiet głosowało na Trumpa nie zważając na seksistowskie uwagi i zarzuty dotyczące molestowania. O kobiecej solidarności i udzielaniu wzajemnego wsparcia w studiu TVN24BiS rozmawiały: Hanna Bakuła, malarka i pisarka, Katarzyna Kądzielska z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i Inicjatywy Feministycznej, a także Kinga Nowakowska, mentorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet oraz członkini zarządu Capital Park.

Galopujące zmiany w prognozach. Morawiecki: wzrost PKB taki, jak zapisano w budżecie

Na razie prognoza wzrostu PKB, taka, jaka jest zapisana w budżecie - na ten rok 3,4 proc., a na przyszły - 3,6 proc. - zostaje niezmieniona - uspokajał w czwartek Mateusz Morawiecki komentując ostatnie rozczarowujące dane z polskiej gospodarki. Obawy jednak pozostają, bo rzeczywistość raz za razem weryfikowała prognozy ministra rozwoju i finansów.

Niebotycznie drogie kamienie sprzedane na aukcji w Genewie

Aż 20 mln dolarów anonimowy kupiec zapłacił za 17-karatowy brylant, wystawiony na aukcji w Genewie. Wartość szacowana tego różowego kamienia szacowana była między 12 a 15 mln dolarów. Podczas aukcji wystawiono wiele innych rzadkich kamieni, w tym niebieski diament. Kolorowe diamenty są uznawane za rzadkie skarby, stąd ich wysoka cena. Podczas akcji zebrano ponad 139 mln dolarów.

Bruksela pozywa Polskę za biurokrację. Twierdzi, że to utrudnia ruch na drogach

Komisja Europejska skierowała do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawę przeciwko Polsce w związku z niezgodnym z unijnymi regułami systemem zezwoleń na przemieszczanie się po drogach określonymi samochodami ciężarowymi. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa "ze zdziwieniem" przyjęło tę wiadomość - podał resort w oświadczeniu. Dodaje, że było w stałym kontakcie z Komisją i przekazywało szczegółowe wyjaśnienia w tej sprawie.

Zmagania z otyłością. Te nawyki pomogą ci utrzymać sylwetkę

Otyłość jest obecnie jednym z najpoważniejszych problemów cywilizacyjnych. Bagaż dodatkowych kilogramów często jest przyczyną wielu chorób i schorzeń, zagrażających życiu. Małgorzata Ohme, psycholog oraz Urszula Somow, dietetyczka, na antenie TVN24 BiS przekonywały, w jaki sposób kształtować u siebie właściwą postawę i nawyki, które pozwolą utrzymać prawidłową sylwetkę.

Świat zapłonął świąteczną gorączką. "Młodzi nie chcą kleić pierożków"

Jeżeli chodzi o święta Bożego Narodzenia to nie podoba mi się jeden trend. Otóż młodzi uważają, że święta należą do starych. I to starzy mają kleić pierożki. To młodzi powinni robić święta, a przychodzą do nich starsi wyperfumowani państwo. To by miało sens - mówi dziennikarka i malarka Katarzyna Lengren. Jak się okazuje wiele osób zamiast klejenia pierogów i gotowania barszczu woli w ogóle odejść od wigilijnego stołu. - Polacy bardzo chętnie wyjeżdżają na jarmarki świąteczne, organizowane w wielu miastach Europy, szczególnie dotyczy to naszych najbliższych sąsiadów. Coraz większą popularnością cieszą się też wyjazdy do ciepłych krajów lub na narty - podkreśla Kacper Daszke z fly.pl.

Demencja Św. Mikołaja. Niezwykła kampania w walce z Alzheimerem

Coraz więcej osób zmaga się z chorobą Alzheimera. Aby zachęcić do pomocy chorym, brytyjska fundacja zorganizowała niezwykłą kampanię, w której ukazuje postać Świętego Mikołaja, walczącego z demencją. O tym, w jaki sposób wspierać osoby potrzebujące opowiadał Piotr Ślifirczyk, neurolog, kierownik zespołu poradni w Narodowym Instytucie Geriatrii Reumatologii i Rehabilitacji (NIGRiR) im. prof. Eleonory Reicher.

Krewetki od Łukaszenki. "Eksportowaliśmy je jeszcze w czasach ZSRR"

Białoruś eksportowała krewetki jeszcze w czasach Związku Radzieckiego – oświadczył Alaksandr Łukaszenka na spotkaniu z rosyjskimi dziennikarzami. W ten sposób prezydent Białorusi odniósł się do zarzutów, że jego kraj, po wprowadzeniu rosyjskich sankcji wobec państw Unii Europejskiej, nie mając dostępu do morza, dostarcza do Rosji owoce morza.

Ekskluzywny Menel ocenia styl najważniejszych osób na świecie

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dotyczy to w sposób szczególny polityków, biznesmenów i celebrytów. Ludzie często oceniają ich pod kątem ubioru i prezentowanego stylu. Na antenie TVN24 BiS Kamil Pawelski, Ekskluzywny Menel oceniał styl najważniejszych osób na świecie, jak Barack Obama. O poszukiwaniu trendów i nowych inspiracji, a także korzystaniu pomocy ze stylitów mówił także Krzysztof Łoszewski, specjalista ds. mody.

"Jeśli nie podoba ci się pogoda, poczekaj pięć minut". Podróżniczka, która pokochała Australię

Jeżeli chcemy się zakochać w Australii to powinniśmy pojechać na zachodnie wybrzeże. Tam zobaczymy prawdziwą, najpiękniejszą, jedyną w swoim rodzaju przyrodę. Tam nikt nie jeździ, jest tylko jedna duże miasto, reszta to wioski - mówiła w TVN 24 BiS podróżniczka Julia Raczko. Gość cyklu "Pokaż nam świat" zwracała też uwagę, że w Melbourne, na południu kraju, można doświadczyć dość niezwykłego zjawiska, jakim są cztery pory roku występujące w ciągu jednego dnia. - Pogoda tam się zmienia jak w kalejdoskopie. Popularne jest tam powiedzenie: "Jeśli nie podoba ci się pogoda, poczekaj pięć minut" - dodaje Julia Raczko.

Robisz zakupy w internecie? O tym musisz pamiętać

14 dni od otrzymania towaru - tyle jest czasu na zwrot, gdy kupuje się w sklepie internetowym. Jeśli klient się rozmyśli, przedsiębiorca powinien oddać koszty towaru oraz przesyłki - wskazał UOKiK przy okazji prowadzenia jednego z postępowań. Urząd nałożył karę na sklep internetowy, który nie przestrzegał tych przepisów.

Następca Concorde'a nadlatuje. Ale czeka go wiele wyzwań

Z Londynu do Nowego Jorku w zaledwie 3,5 godziny - to zapowiadane osiągi nowego samolotu ponaddźwiękowego, który ma być następcą legendarnego Concorde'a. Sponsorem inwestycji jest ekscentryczny miliarder Richard Branson, który zapowiedział, że chce mieć w swojej flocie 10 takich samolotów. - To jest dobry pomysł, ale problem leży w technologii i oswojeniu się załóg w pilotowaniu samolotu naddźwiękowego - mówi ekspert lotniczy Grzegorz Brychczyński. Pilot liniowy Jakub Benke nie ma wątpliwości, że loty ponaddźwiękowy powrócą. - Myślę jednak, że jeszcze długo nie będzie to dominująca forma transportu lotniczego - dodał zwracając uwagę m.in. na wysokie koszty paliwa i duży hałas.

W sklepach już jest drożej. Najnowsze dane

Polska w październiku wyszła z deflacji - podał w czwartek Eurostat. Ceny liczone według HICP w Polsce w październiku w ujęciu rocznym wzrosły o 0,1 proc. wobec spadku o 0,2 proc. miesiąc wcześniej.

Popularny serwis z problemami. Przez działania służb

Rosyjska służba nadzoru w sferze łączności Roskomnadzor poinformowała w czwartek, że wysłała dostawcom internetu nakaz zablokowania serwisu LinkedIn. Tłumaczy, że w ten sposób wprowadza w życie decyzję sądu mającą na celu ochronę danych osobowych użytkowników.

Kolejowa spółka pierwszy raz w historii na plusie

W tym roku spółka Przewozy Regionalne będzie miała ok. 50 mln zł zysku - powiedział prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Mamiński. W ubiegłym roku przewoźnik miał 88 mln zł straty. - Pierwszy raz w historii spółka będzie na plusie - dodał.

Auto na minuty. Wynajem samochodów zapukał do Polski

System wypożyczania aut staje się coraz popularniejszy w wielu krajach Europy. Najbardziej rozwinął się w Niemczech, a także we Francji czy Wielkiej Brytanii. W polskich miastach carsharing jest wprowadzany stopniowo - działa już w Krakowie, w Warszawie ma ruszyć w przyszłym roku. Materiał z programu "Poranek w TVN24 BiS".

Zapasy ropy rosną. Ważne rozmowy Rosji i OPEC

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku powiększają spadki. Zapasy surowca w USA rosną, a OPEC będzie w czwartek rozmawiać z Rosją podczas nieformalnego spotkania w Dausze. Wezmą w nim udział ministrowie ropy Iraku i Iranu - dwóch krajów, które mogą pogrzebać szanse na porozumienie o zmniejszeniu produkcji ropy - podają maklerzy.

Wspólny bilet na pociąg i autobus? Nowy projekt

Przewozy Regionalne prowadzą rozmowy z przewoźnikami autobusowymi w sprawie utworzenia biletu zintegrowanego. Spółka chce także oferować innym przewoźnikom usługi utrzymania i naprawy taboru - powiedział prezes PR Krzysztof Mamiński.

Polska broni pracowników delegowanych. Spór o dyrektywę

Planowana przez Komisję Europejską zmiana unijnej dyrektywy ws. pracowników delegowanych uderzy w polskie firmy. Nie ma zgody ze strony naszego państwa na obecny kształt dyrektywy - mówi wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Clinton wygrała, ale przegrała. "Czas odejść od tego systemu"

Hillary Clinton zdobyła w wyborach prezydenckich w USA ponad 1 mln 161 tys. głosów więcej niż Donald Trump, ale to Republikanin będzie kolejnym gospodarzem Białego Domu. Dlaczego? Wszystko przez skomplikowany i często krytykowany za anachronizm system wyborczy w Stanach Zjednoczonych, gdzie liczą się głosy elektorskie, przyznawane za zwycięstwa w poszczególnych stanach. O szczegółach systemu stworzonego ponad 200 lat temu w początkach państwa amerykańskiego, opowiadał w programie "24 Godziny" Michał Sznajder.

Przegląd prasy. Polacy jeżdżą do lekarza za granicę

Polacy znaleźli się w pierwszej szóstce krajów, których mieszkańcy są zainteresowani leczeniem za granicą. Wysoka jest też liczba wyjazdów: 4,8 tys. chorych z Polski kurowało się za granicą i chciało zwrotu kosztów od NFZ - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".