Najnowsze

Najnowsze

We Francji głośno o zerwanych negocjacjach ws. Caracali

Francuskie media szeroko komentują decyzję o zakończeniu negocjacji offsetowych z Airbusem Helicopters. Wskazują, że polski rząd być może będzie musiał zapłacić kilkaset milionów złotych kary za zerwanie kontraktu ws. Caracali. Jednocześnie próbują tłumaczyć tę decyzję tym, że Polacy chcą wybierać takie kontrakty, które gwarantują miejsca pracy i pieniądze nad Wisłą. W tej sprawie nadal nie ma stanowiska francuskiego rządu. Relacja Anny Kowalskiej, korespondentki TVN24 BiS.

"Ich używanie jest ryzykowne". Gen. Skrzypczak ostrzega ws. śmigłowców

- Nie jest to dobra decyzja. Wojsko oczekuje od dawna śmigłowców wielozadaniowych - mówi o przerwanych negocjacjach ws. Caracali gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca sił lądowych. - Te, którymi dysponujemy, zużyły się w Afganistanie (...) używanie ich jest ryzykowne - dodaje gość TVN24 BiS. Jego zdaniem, sytuację mógłby zmienić natychmiastowy zakup nowych śmigłowców z wolnej ręki.

Operator zwróci nienależne opłaty za internet i telewizję

Operator telekomunikacyjny Inea zobowiązał się do zaoferowania konsumentom zwrotu nienależnie naliczonych opłat - informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Aktualni klienci mają miesiąc na zgłoszenie się do spółki po bezprawnie pobrane opłaty, natomiast byli abonenci - trzy miesiące.

Kary ws. Caracali? Morawiecki: byliśmy fair

- Nie sądzę, by groziły nam kary w związku z zakończeniem negocjacji umowy offsetowej z Airbus Helicopters ws. kontraktu na zakup śmigłowców Caracal – powiedział w środę wicepremier, minister rozwoju i minister finansów Mateusz Morawiecki.

Sito dla przyszłych szefów państwowych spółek. W radzie nawet 12 ekspertów

Kilkanaście osób ma wchodzić w skład grupy, która będzie decydować o wyborze przyszłych zarządów w państwowych spółkach. Minister Henryk Kowalczyk mówił w TVN24 BiS, że decyzje mają być związane tylko z kompetencjami kandydatów, niezależnie od ich poglądów politycznych. Osobami decyzyjnymi mają być "specjaliści i autorytety naukowe".

Auto z drugiej ręki. Sprawdź, na co uważać przy zakupie

77 proc. zakupowanych samochodów w Polsce pochodzi z rynku wtórnego. Zanim jednak podejmiemy decyzję o zakupie, warto zwrócić uwagę na kilka detali. O tym, w jaki sposób dokonać właściwego wyboru mówił na antenie TVN24 BiS Bartłomiej Dziech z TVN Turbo.

Jesteś tym, co jesz. Dieta a ryzyko chorób

Coraz szybsze tempo życia nie sprzyja w przestrzeganiu zdrowej diety. Może mieć to poważne konsekwencje dla organizmu. Do tego częste spożywanie niezdrowych posiłków prowadzi do szeregu groźnych chorób. W TVN24 BiS mówiły, o tym Aneta Łańcuchowska, dietetyk, oraz Elżbieta Kasztelaniec, mikrobiolog.

Solo przez Azję, czyli kobieca podróż rowerem

Ewa Świderska zdecydowała się na wyjątkową podróż po świecie. Wyruszyła samotnie rowerem, na który jak sama mówi, przeniosła część swojego życia. Zaczynała od zwiedzania Polski, później wyruszyła w głąb Europy, a następnie Azji. Podróżniczka przyznaje, że podczas rowerowych wypraw trzeba być przygotowanym na różne warunki. Dziennie pokonywała około 70 km.

Kiedy budżet na przyszły rok? Znamy termin

Sejm zamierza uchwalić ustawę budżetową na 2017 rok 16 grudnia - wynika z harmonogramu prac Komisji Finansów Publicznych i innych komisji sejmowych nad rządowym projektem ustawy budżetowej na rok 2017.

Bank Światowy obniża prognozę wzrostu PKB Polski

Bank Światowy obniżył prognozę wzrostu PKB Polski w 2016 r. do 3,2 proc. z 3,7 proc, a w 2017 r. do 3,4 proc. z 3,5 proc. wcześniej. Jednocześnie Bank Światowy prognozuje, że deficyt sektora finansów publicznych w 2016 r. wyniesie 2,1 proc. PKB, a w 2017 r. wzrośnie do 2,9 proc. PKB. To kolejne złe informacje dla polskiej gospodarki. We wtorek Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozę dynamiki polskiego PKB w 2016 roku do 3,1 proc. z 3,5 proc. wcześniej oraz w 2017 roku do 3,4 proc. z 3,7 proc.

Policjanci, winda i muzyka. To nagranie podbija świat

Policja z Nowej Zelandii pokazała dość oryginalny sposób na podróżowanie windą. Wspólna zabawa trwa tylko przez chwilę, do momentu wjazdu na odpowiednie piętro. Nagranie wykonane ukrytą kamerą odtworzono już 250 tysięcy razy w ciągu pierwszej doby od momentu, kiedy pojawiło się w sieci.

Prezes LOT: więcej połączeń i pasażerów oraz nowe lotnisko

Więcej lotów do Ameryki Północnej, nowe połączenia, strategicznie ważny nowy port lotniczy w Polsce i 5,5 mln pasażerów w 2016 r. – tak o planach LOT mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej w Toronto przebywający w Kanadzie prezes LOT Rafał Milczarski.

W cieniu gwiazd. Jak skutecznie ochronić VIP-a?

- Osoba ochraniana musi dać się ochraniać – tak sprawę rabunku dokonanego na Kim Kardashian w Paryżu komentuje płk Andrzej Kruczyński, były żołnierz GROM, obecnie szef Centrali Szkoleń AT. W jego ocenie zachowanie celebrytki, która samotnie wróciła do słabo pilnowanego hotelu mogło sprowokować do napadu. Zdaniem gościa Michała Sznajdera i Kamili Kalińczak w programie "24 Godziny", przestępcy wykazali się wielkim profesjonalizmem i skutecznością, a Kim Kardashian dobrze zrobiła, że nie usiłowała się w takiej sytuacji bronić – bo życie jest ważniejsze od majątku.

Po debacie "tych drugich". Zobacz listę obowiązków amerykańskiego wiceprezydenta

Ich głównym zadaniem jest sprawdzanie, jak się czuje prezydent. Tak o swojej roli mówią wiceprezydenci USA. Ale choć bycia "tym drugim" - nie lubią - to z powagą wypełniają obowiązki, jeśli się ich podejmą. W nocy z wtorku na środę - odbyło się pierwsze starcie przedwyborcze kandydatów na wiceprezydenta USA. Uczestnicy debaty to Tim Kaine - kandydat demokratów i Mike Pence - republikanin. O niewdzięcznej roli wiceprezydenta USA w programie "24 Godziny" mówił Michał Sznajder.

Potężna inwestycja Grupy Azoty. Ma kosztować 2 mld zł

Nowa instalacja propylenu powstanie w Zakładach Chemicznych w Policach. We wtorek list intencyjny dotyczący inwestycji podpisali prezes Grupy Azoty i prezes polickich zakładów. W uroczystości podpisania listu uczestniczył prezydent Andrzej Duda.

Trump i kłopoty z podatkami. Spryt vs. egoizm

67 proc. ankietowanych Amerykanów uważa, że uchylanie się przez Donalda Trumpa przed płaceniem podatków świadczy o jego egoizmie, a 61 proc., że wskazuje to na brak patriotyzmu – wynika z sondażu Reuters/Ipsos opublikowanego we wtorek.

Spadki na Wall Street. Możliwe podwyżki stóp

Główne indeksy na nowojorskich giełdach poruszały się wokół poziomów z poniedziałkowego zamknięcia, ale w drugiej części dnia zeszły pod kreskę i sesje zakończyły na minusach. W centrum uwagi znajdują się wypowiedzi członków Fed na temat stóp procentowych.

Zakaz niedzielnego handlu w Sejmie. Opozycja wytyka braki w projekcie

We wtorek odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy przewidującej ograniczenie handlu w niedziele. Według PiS projekt godzi interes handlowców, konsumentów i pracowników handlu i usług. Opozycja wytykała niedoróbki w projekcie, m.in. brak rzetelnej oceny skutków, sankcji czy katalogu odstępstw. Pojawiła się także propozycja przeprowadzenia referendum w sprawie tego, czy handl w niedziele powinien zostać ograniczony.

Dominikana, jakiej nie znamy. Zobacz, dlaczego warto ją odwiedzić

- Przygoda z tym niezwykłym miejscem zrodziła się za czasów szkolnych, kiedy po raz pierwszy usłyszałem zespół Aventura - mówi o powodach wyjazdu na Dominikanę Łukasz Wilma. Gość cyklu "Pokaż nam świat" przy okazji tej podróży zrealizował swoje marzenie: zatańczył bachatę.

Nowe smartfony od Google'a czyli konkurencja dla iPhone'a

Google zaprezentowało w środę dwa modele smartfonów - Pixel i Pixel XL. Po raz pierwszy smartfony zostały w pełni stworzone przez giganta z Mountain View, bez współpracy z innymi producentami. Wcześniej koncern firmował serię telefonów pod marką "Nexus".

Rosja zwiększa budżet wojskowy kosztem najbiedniejszych

Wydatki Rosji na cele wojskowe mają wzrosnąć o 679 mld rubli (10 mld dolarów), podczas gdy nakłady budżetowe na świadczenia socjalne spadają o 375 mld rubli (6 mld dolarów) - poinformował we wtorek portal Gazeta.ru, powołując się na źródło rządowe.