Najnowsze

Najnowsze

Nowa usługa lotniska na Mazurach. Jest decyzja

Port lotniczy Olsztyn-Mazury będzie mógł świadczyć usługi meteo dla lotniska w Szymanach, ale też dla innych zainteresowanych - np. drogowców czy energetyków. W sobotę wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał w Olsztynie decyzję w tej sprawie.

Ekspert o przemówieniu Trumpa: mizeria intelektualna, agresywna mowa

- Mizeria intelektualna, (..), bardzo agresywna mowa, dzieląca. Pierwsze zdanie sugeruje, że na śmietnik jest wyrzucony dorobek poprzednika - tak inauguracyjnie przemówienie Donalda Trumpa komentował na antenie TVN24 BiS dr Janusz Sibora, badacz protokołu dyplomatycznego. Zdaniem eksperta, retoryka, którą przyjął Trump wskazuje, że jest prawicowym, populistycznym demagogiem. Podkreślił jednak, że obecny prezydent Stanów Zjednoczonych ma dwie twarze, czego przykładem jest podziękowanie Clintonom za obecność.

Najlepszy czas na zmianę pracy. Sprawdź, kto ma szansę na dobrą posadę

Dziewięciu na dziesięciu pracodawców planuje zwiększyć zatrudnienie - wynika z najnowszego raportu płacowego firmy Hays Poland 2017, w którym prześledzono najnowsze trendy i perspektywy na rynku pracy. Można się z niego dowiedzieć też jakich kompetencji najbardziej oczekują pracodawcy, a także które specjalizacje są najbardziej pożądane.

Co z centralnym rejestrem faktur? Morawiecki tłumaczy

MF nie wycofuje się z projektu utworzenia centralnego rejestru faktur, jednocześnie będzie analizować wprowadzenie w VAT mechanizmu tzw. split payment (podzielonej płatności) – mówi wicepremier Mateusz Morawiecki. Oba rozwiązania mają pomóc w walce z wyłudzeniami VAT.

Rząd szykuje ulgi dla firm. Za inwestycje w badania i rozwój

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wkrótce przedstawi projekt tzw. drugiej ustawy o innowacyjności, której głównym założeniem będzie podwojenie ulg podatkowych dla przedsiębiorców inwestujących w badania i rozwój – podał szef resortu Jarosław Gowin.

W jednych luksus, w drugich bieda. Ranking gmin w Polsce

Kleszczów i Radgoszcz dzieli potężna różnica - wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów. Ta przepaść wyrażona jest specjalnym wskaźnikiem bogactwa. To znaczy, że Kleszczów jest o 80 razy bogatszy od Radogoszczy, która znalazła się na ostatnim miejscu zestawienia. Ta dysproporcja w ostatnich latach się zmniejszyła, ponieważ trzy lata temu różnica ta wynosiła 100-krotność.

Giełda reaguje na zaprzysiężenie Trumpa

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się lekkimi wzrostami najważniejszych indeksów. W centrum uwagi była mowa inauguracyjna po zaprzysiężeniu Donalda Trumpa na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Złoty stabilny, dolar w dół. Inwestorzy obserwują Trumpa

Po inauguracyjnym przemówieniu nowego prezydenta USA Donalda Trumpa kurs dolara spadł w piątek w stosunku do sześciu najważniejszych walut. Inwestorzy obawiają się protekcjonizmu nowej administracji i jej polityki handlowej - podaje Reuters. Z kolei kurs polskiej waluty podczas piątkowej sesji wobec zagranicznych dewiz był stabilny - wskazują analitycy walutowi.

Nowe porządki Trumpa. Trzy ważne zmiany

Administracja nowego prezydenta Donalda Trumpa potępiła w oświadczeniu na stronie Białego Domu "antypolicyjną atmosferę" w USA i wezwała do skuteczniejszego egzekwowania prawa. Zapowiedziała także: odejście od ekologii poprzedniej administracji, wycofanie się USA z negocjacji umowy TTIP, renegocjacja NAFTA.

Inauguracyjny lunch na Kapitolu. W menu homary i krewetki

45. prezydent USA Donald Trump po zaprzysiężeniu wziął udział w uroczystym lunchu wydanym z okazji inauguracji na waszyngtońskim Kapitolu, czyli w gmachu mieszczącym Izbę Reprezentantów i Senat USA. W menu znalazły się m.in. homary ze stanu Maine.

Widmo wielomilionowego podatku wisi nad LPP

Spółce LPP grozi dodatkowy podatek w wysokości blisko 24 mln zł. To owoc kontroli, jakie w firmie przeprowadził Urząd Kontroli Skarbowej dodatkowego podatku w kwocie około 24 mln zł.

Prezydent: Polska potrzebuje przemysłu o światowych ambicjach

Polska Miedź to przemysł, który się rozwija, który ma światowe ambicje, to jest to, czego potrzebuje Polska, polska gospodarka i polskie społeczeństwo - mówił prezydent Andrzej Duda, który w piątek uczestniczył w uroczystości otwarcia nowej inwestycji w hucie Głogów (Dolnośląskie).

Dobry sezon dla polskiego cukru

Krajowa Spółka Cukrowa SA, posiadająca siedem cukrowni, skupiła ponad 5 mln ton buraków i w zakończonej kampanii cukrowniczej wyprodukowała przeszło 800 tys. ton cukru - poinformowała w piątek rzeczniczka spółki Sandra Malinowska.

Paliwo podrożało. Sprawdź, co dalej

W tym tygodniu ceny paliw na części stacji ponownie wzrosły o kilka groszy na litrze, co przełożyło się na podwyżkę średnich poziomów cen w kraju, ale najbliższe dni nie powinny przynieść większych zmian - wskazują analitycy. Podkreślają, że paliwa kosztują więcej niż przed rokiem.

Polska coraz bliżej norweskiego gazu. Ambitny plan

Studium wykonalności dla Korytarza Północnego jest gotowe i akceptowalne - powiedział w piątek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Do 2022 r. Polska chce połączyć nasz system przesyłu gazu ze złożami na szelfie norweskim Morza Północnego.

"Czy polityka zmieni Trumpa, czy Trump zmieni politykę?"

- Czy polityka zmieni Donalda Trumpa, czy Donald Trump zmieni ewidentnie politykę? - mówił w "Otwarciu Dnia" Mirosław Oczkoś ze Szkoły Głównej Handlowej o uroczystości zaprzysiężenia 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz o jego wizerunku. Oglądaj relację z tego wydarzenia w TVN24 BiS.

Więcej paliwa w paliwie. Orlen stawia na nowe technologie

PKN Orlen planuje budowę i uruchomienie w 2020 r. instalacji visbreakingu, dzięki której pogłębi przerób ropy, uzyskując większą o kilka punktów procentowych ilość paliw z baryłki surowca niż dotąd. Inwestycja jest częścią strategii spółki na lata 2017-21.