Najnowsze

Najnowsze

Przegląd prasy. Maszynistę zatrudnię. Dwa tys. wakatów

Ponad połowa maszynistów kolejowych w Polsce zbliża się do wieku emerytalnego. Przewoźnicy zgłaszają, że brak im około 2 tys. osób do kierowania pociągami. Bywa więc, że maszynistami muszą się dzielić - pisze "Gazeta Wyborcza".

25-lecie GPW. Prezydent Duda: to symbol polskiego sukcesu przemian

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest symbolem polskiego sukcesu przemian - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda na uroczystej gali z okazji 25-lecia GPW. Warszawska giełda jest sercem polskiej gospodarki - podkreślała prezes GPW Małgorzata Zaleska.

Wyspa na sprzedaż. Tak wygląda ekskluzywna samotnia

Na Wyspie Cedar w stanie Vermont można liczyć na stuprocentową prywatność. Teraz tą ekskluzywną samotnię będzie można kupić. Warunek jest jednak jeden, minimum milion dolarów w portfelu. Od takiej kwoty zacznie się bowiem przyszłotygodniowa licytacja wyspy. Materiał z programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS.

Wędliny, pieczywo, warzywa. Tony jedzenia lądują w koszu

Niemal co trzeci Polak przyznaje się, że zdarza mu się wyrzucać jedzenie, głównie z powodu przegapienia daty przydatności do spożycia lub zbyt dużych zakupów - wynika z najnowszego raportu "Nie marnuj jedzenia 2016" opracowanego przez Federację Polskich Banków Żywności.

Polacy w walce o lepszy klimat. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał w czwartek ustawę upoważniającą głowę państwa do ratyfikacji porozumienia klimatycznego ONZ. Umowa klimatyczna zobowiązuje państwa m.in. do ograniczania emisji CO2, walki ze zmianami klimatycznymi i globalnym ociepleniem.

Mieszkańcy wyspy nominowani do Nagrody Nobla. Za pomoc uchodźcom

Mieszkańcy greckiej wyspy Lesbos nominowani do pokojowej Nagrody Nobla. W niezwykłym czasie pokazali współczucie i nieśli pomoc uchodźcom. - Jeśli wygramy, to będzie to nagroda dla mnie i innych mieszkańców wyspy (...) przynajmniej odejdę z tego świata z czystym sumieniem - mówi Emilia Kamvisi, mieszkanka wyspy. W 2015 roku na Lesbos przybyło ponad 500 tys. uchodźców. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Everest w dwa miesiące. Jak zdobyć dach świata?

- Do zdobycia Mount Everest trzeba się przygotować fizycznie oraz psychicznie - podkreśla wspinacz Adam Ruciński. Jak dodaje, "wchodzimy powyżej 8 tys. m, a więc do strefy śmierci i poruszamy się non stop w warunkach nienaturalnych dla zwykłego człowieka". Gość cyklu "Pokaż nam świat" wskazuje, że wyprawa na najwyższy szczyt świata zajmuje dwa miesiące licząc także okres potrzebny na zaaklimatyzowanie się.

"Bilans", 06.10

Konsekwencje wprowadzenia jednolitego podatku oraz pomoc dla frankowiczów - to główne tematy "Bilansu", na który zapraszają Robert Stanilewicz i Paweł Blajer. W programie nie zabrakło również najnowszych informacji z rynku pracy.

Funt szoruje po dnie, brytyjski minister uspokaja Wall Street

Brytyjski minister finansów Phillip Hammond odwiedzi w czwartek Wall Street, aby przekonywać amerykańskie banki, że Wielka Brytania, pomimo Brexitu, jest nadal otwarta na biznes. Z powodu niepewności na rynkach funt szterling szoruje po dnie i jest najtańszy wobec dolara od 31 lat.

Jakie są koszty pomocy dla frankowiczów? KNF policzyła

Wyliczenia Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie prezydenckiego projektu, zakładającego zwrot spreadów frankowiczom zostały już dokonane i w najbliższym czasie zostaną przekazane do Sejmu - poinformował rzecznik KNF Łukasz Dajnowicz. Ocena komisji poprzedniego projektu przygotowanego przez prezydenta była druzgocąca.

"Biznes dla Ludzi", 06.10

W programie "Biznes dla Ludzi" Robert Stanilewicz i Paweł Blajer mówili o reformie emerytalnej oraz ograniczeniu handlu w niedziele.

Rachunek za Brexit: brytyjskie linie lotnicze tracą miliony

EasyJet ostrzega, że słabnący funt będzie kosztował linię 90 mln funtów. To rachunek, jaki brytyjski przewoźnik płaci za Brexit, którego konsekwencją jest spadający kurs funta. A to nie koniec obniżek. W dodatku na rynku trwa wojna cenowa, która także pogrąża linie lotnicze.

Sejm za porozumieniem klimatycznym. Gonimy Chiny i Indie

Sejm wyraził zgodę na ratyfikację przez prezydenta RP porozumienia klimatycznego ONZ. Umowa zobowiązuje wszystkie państwa m.in. do zmniejszenia emisji CO2, co w konsekwencji ma przyczynić się do ograniczenia globalnego ocieplenia.

Gotujemy spaghetti all'Amatriciana, czyli jak pomagać ze smakiem

Klienci na całym świecie zamawiają w restauracjach spaghetti all'Amatriciana, wspierając w ten sposób poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi, które w sierpniu nawiedziło środkowe Włochy. To efekt apelu znanego włoskiego blogera kulinarnego Paolo Company, który wezwał restauratorów we Włoszech, aby 2 euro z każdego sprzedanego talerza spaghetti all'Amatriciana przeznaczyli na rzecz pomocy ofiarom kataklizmu. Na apel odpowiedziało ponad tysiąc restauracji z całego świata, także te z Polski. To właśnie w Amatrice, miasteczku najbardziej poszkodowanym przez trzęsienie ziemi, powstał przepis na słynny sos do makaronu, na bazie podsmażonego, drobno pokrojonego mięsa, pomidorów i sera pecorino. Jak go przyrządzić pokazywali dziennikarz TVN24 BiS Jacek Pałasiński oraz słynny szef kuchni Marco Ghia.

Sejm pracuje nad ograniczeniem handlu w niedziele

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele trafi do sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny - zdecydowali w czwartek posłowie. Wcześniej izba nie poprała wniosku Nowoczesnej o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu.

Odwołany członek Rady Polityki Pieniężnej

Senat odwołał Marka Chrzanowskiego z Rady Polityki Pieniężnej. Chrzanowski, który był w RPP kandydatem popartym przez PiS, sam zrezygnował z zasiadania w radzie. Powołał się na "przyczyny osobiste".

Posłowie zajmą się kredytami frankowymi

Pierwsze czytanie prezydenckiego projektu ustawy o zasadach zwrotu niektórych należności wynikających z umów kredytu i pożyczki odbędzie się na posiedzeniu, które rozpocznie się 19 października - wynika z porządku obrad posiedzenia Sejmu.

Ubezpieczenia OC pod lupą. Urząd kwestionuje praktykę ich przedłużania

Praktyka spółki Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń dotycząca przedłużania umów ubezpieczenia komunikacyjnego OC może naruszać prawa konsumentów. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszczął postępowanie w tej sprawie, m.in. po informacjach uzyskanych od Rzecznika Finansowego. Spółka Link4 zapowiedziała, że w najbliższym czasie przedstawi swoje stanowisko.