Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla Ludzi", 8.02

Opodatkowanie nieruchomości na wynajem, powrót turystów do Paryża, niezmienione stopy procentowe i rekordowe przyspieszenie samochodu Tesla S - to tematy, które Robert Stanilewicz poruszył w programie "Biznes dla Ludzi".

Stopy bez zmian. RPP stawia na "najlepszą strategię".

Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła bez zmian stopy procentowe - poinformował w komunikacie Narodowy Bank Polski po zakończonym w środę dwudniowym posiedzeniu RPP. - Na razie się zgadzamy wszyscy, że "wait and see" jest najlepszą strategią. Obserwujemy to, co jest - mówił Adam Glapiński, prezes banku centralnego.

Czy rząd poprze Donalda Tuska? "Debata Młodych" w TVN24 BiS

Wizyta kanclerz Angeli Merkel oraz Polska na rynku europejskim - to główne tematy "Debaty Młodych" w TVN24 BiS. Czy Unię Europejską trzeba zastąpić nowym projektem? Czy polski rząd poprze Donalda Truska na przewodniczącego Rady Europejskiej? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi szukali: Mateusz Olechowski z Partii Razem, Krystian Kotlarczyk z Forum Młodych Ludowców oraz Rafał Lipski z Inicjatywy Polska.

Atak na stronę KNF pod lupą prokuratury

Warszawska prokuratura okręgowa prowadzi postępowanie sprawdzające ws. cyberataku na system informatyczny Komisji Nadzoru Finansowe - poinformowała prokurator Magdalena Sowa.

"To nie jałmużna". Prezydent chwali 500 plus

Program 500 plus został dobrze i szybko przygotowany oraz zrealizowany - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył, że program zmniejszył skrajne ubóstwo dzieci i rodzin. Jak stwierdził program "to nie jałmużna", tylko wsparcie państwa, które należy się osobom wychowującym dzieci.

Jak uchronić dzieci przed nadwagą? Radzi Otylia Jędrzejczak

- Aktywność fizyczna nie może być tylko na lekcji WF-u - mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak radziła w TVN24 BiS, jak walczyć z problemem otyłości wśród dzieci. Podkreślała, że najlepszą drogą jest motywowanie dziecka do aktywnego spędzania czasu. Powiedziała również, że ważną rolę odgrywa przykład dawany przez rodziców i autorytety sportowe.

Kangury, koale i rafa koralowa. Polka odkrywa tajemnice antypodów

Jeżeli Polacy mówią o Australii to w zasadzie mówią o Sydney i Melbourne. Ja zapraszam do Brisbane, gdzie mieszkam od pięciu lat. To piękne miasto - zachwala Karolina Balewska, autorka bloga Moja Australia i Świat. Jak dodaje, najlepsze miesiące na odwiedziny Australii to wrzesień-listopad lub marzec-maj. Odwiedzającym poleca wynajęcie kampera. - To dom na kółkach, można wtedy zatrzymywać się, gdzie się chce. Kampera można wynająć nawet za 1 dolara dziennie - tłumaczy.

Prestiżowa praca z wysoką pensją czeka. Sprawdź listę wymagań

Do 27 lutego br. chętni mogą zgłaszać swoje kandydatury na stanowisko prezesa Totalizatora Sportowego - wynika z ogłoszenia rady nadzorczej zamieszczonego w środę na stronie internetowej spółki. Od kandydata wymagana jest m.in. znajomość sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych.

Po wizycie Merkel w Polsce. Eksperci: jest kompletnie przeceniona

- Ta wizyta jest kompletnie przeceniona (...) nic z tego nie wynika - mówi o przyjeździe kanclerz Merkel do Polski Klaus Bachmann, politolog SWPS. Zgadza się z tym dr Łukasza Pawłowski z Kultury Liberalnej. - Jeżeli czyta się wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na temat polityki niemieckiej i na temat samej kanclerz Merkel, to trudno sobie wyobrazić, by nagle w ciągu ostatnich kilku miesięcy zmienił zdanie i zapała miłością - dodaje.

Mularczyk: Polskę i Niemcy dzieli bardzo wiele

W ciągu ostatniego roku relacje z Niemcami nie były najcieplejsze. Są sprawy, które bardzo mocno dzielą oba kraje - mówił w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS Arkadiusz Mularczyk. Poseł PiS mówiąc o tych tematach wymienił m.in. "kontrowersyjny i szkodzący Europie Środkowo-Wschodniej" projekt Nord Stream 2, gazociąg OPAL, politykę imigracyjną czy kwestię traktowania polskiej mniejszości w Niemczech.

Mocny spadek cen ropy w USA. Bo rosną zapasy

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku mocno spadają, o 1,8 proc. Zapasy surowca w USA wzrosły w ub. tygodniu o ponad 14 mln baryłek, a oczekiwano wzrostu zaledwie o 2,5 mln b - podają maklerzy.

Firmy szkolą na wypadek zamachu. "Nie można się do tego przygotować"

Kraje zachodnie coraz częściej padają ofiarami ataków terrorystycznych. Stąd też wielu zwykłych ludzi próbuje dowiedzieć się, jak zachować się w sytuacji zagrożenia. W Niemczech coraz bardziej popularne są kursy, podczas których obywatele uczą się, jak zwiększyć swoje szanse na przeżycie, gdy w okolicy pojawi się zamachowiec. Takie szkolenia często organizowane są np. przez samorządy – jak ten, w Dachsenhausen w Nadrenii-Palatynacie. Materiał z programu "24 Godziny".

Adam czy Mohammed? Imię ma znaczenie dla pracodawcy

Dziennikarze BBC przeprowadzili eksperyment, chcąc sprawdzić, na ile rynek pracy jest tolerancyjny. Rozesłali dwa niemal identyczne zestawy aplikacji - kandydatów różniło jedynie pochodzenie. Jeden z nich miał na imię Adam, drugi Mohammed. Potencjalni pracodawcy do pierwszego z nich odezwali się 12 razy, natomiast do drugiego zaledwie 4 razy. Inne podobne badania przeprowadzone w USA także wykazały, że osoby o imionach brzmiących arabsko, latynosko czy afrykańsko dużo częściej musiały się liczyć z odrzuceniem ofert niż te, które noszą imiona z kręgu kultury białych chrześcijan. Czy tzw. rekrutacja "name-blind" (z utajnionym imieniem i nazwiskiem) mogłaby rozwiązać ten problem? Omawiał to w programie „24 Godziny” Michał Sznajder.

Robot-barista zrobi ci kawę. Ale jednej rzeczy mu brakuje

W jednym z centrów handlowych w San Franscico pojawił się robot, którego obawiają się właściciele kawiarni. - Stworzyłem go, bo za dużo naczekałem się w kawiarniach - mówi Henry Hu, twórca maszyny. Robot korzysta ze świeżo palonej kawy z lokalnych palarni i organicznego mleka. Specjały oferowane przez maszynę są średnio ok. 1 dolara tańsze niż standardowo. Wielu dostrzega wyższość maszyn nad ludźmi. Jest jednak coś, czego mu brakuje. - Jest fantastyczny, ale przydałaby mu się ładna buźka - stwierdziła jedna z degustatorek.

Przegląd prasy. Metrem z Chorzowa do Rijadu

Polska fabryka Alstomu rozpoczęła dostawy do Arabii Saudyjskiej. Producent liczy, że ten eksportowy kontrakt przybliży go do "Luxtorpedy" wicepremiera Morawieckiemu - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Sting z prestiżową nagrodą od króla

Brytyjski piosenkarz Sting został laureatem prestiżowej szwedzkiej nagrody Polar Music Prize za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki. Nagroda jest przyznawana dorocznie przez Szwedzką Królewską Akademię Muzyczną i wręczana w sierpniu w Sztokholmie przez króla Szwecji Karola XVI Gustawa. Laureat otrzymuje milion szwedzkich koron. Materiał programu "24 Godziny".