Najnowsze

Najnowsze

Szczypta Europy w Baku. Polski podróżnik zdradza tajemnice perły Kaukazu

To jest fascynujące, jak zmaterializowano tam wyobrażenie Europy - mówił o Baku Marcin Kasprzak, podróżnik i redaktor naczelny magazynu "Logo". Jak dodał gość cyklu "Pokaż nam Świat" w TVN24 BiS w stolicy Azerbejdżanu możemy znaleźć zarówno elementy Wenecji, londyńskie taksówki jak i futurystyczne wieżowce Zahy Hadid. - Nie bez powodu Baku jest nazywane Dubajem Kaukazu - podkreśla.

To dobry czas, by iść po podwyżkę

Odsetek firm planujących wzrost zatrudnienia w najbliższym kwartale wzrósł do 16,1 proc. wobec 14,6 proc. w badaniu z lipca 2016 r. - wynika z badania firmy Work Service. Wzrost pensji w ciągu najbliższych miesięcy planuje 28,8 proc. przedsiębiorstw wobec 9,4 proc. sprzed pół roku.

Środa Popielcowa w wersji "drive-thru". Nie trzeba wychodzić z samochodu

Pewien kościół w Irlandii zaproponował niecodzienny sposób na tradycyjne posypanie głowy w Środę Popielcową. Wierni mogą podjechać pod kościół swoim samochodem, a ksiądz posypie im głowę bez wychodzenia z auta. To rozwiązanie rodem z restauracji typu fast-food. Czy to nie krok za daleko? Na to pytanie, w programie "Otwarcie Dnia", odpowiadał dominikanin Paweł Gużyński.

Rząd zajmie się zakazem handlu w niedziele. "Za 2-3 tygodnie"

Rząd jest za ograniczeniem handlu w niedziele, ale na pewno nie poprze karania więzieniem tych, którzy naruszaliby ten zakaz - zapewnił rzecznik rządu Rafał Bochenek. Dodał, że w ciągu 2-3 tygodni rząd powinien zająć stanowisko wobec obywatelskiego projektu w tej sprawie.

Kalisz: rząd sprowadza nas na europejskie peryferie

- Biję się w piersi. Bo do 2005 roku zrobiliśmy bardzo dużo: konstytucja, reforma Balcerowicza, NATO, wejście do Unii Europejskiej. Ale zabrakło nam jednego - wejścia do strefy euro. Jesteśmy poza strefą euro, a wszystko wskazuje na to, że kraje "pierwszej prędkości" to będą kraje mające walutę euro - powiedział w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS Ryszard Kalisz. Jak dodał były szef MSWiA, zarówno NBP jak i rząd "sprowadzają nas z europejskiego centrum na peryferie".

Ukraińcy chcą przyłączyć się do Polaków w walce z Gazpromem

Ukraińska spółka Naftohaz poinformowała w środę, że zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości UE z wnioskiem o włączenie jej do postępowania w sprawie decyzji Komisji Europejskiej o rozszerzeniu dostępu rosyjskiego Gazpromu do gazociągu OPAL. Naftohaz zamierza się przyłączyć do zaskarżającego tę decyzję pozwu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Kolejny kraj zalegalizował małżeństwa jednopłciowe

Małżeństwa jednopłciowe dozwolone w Finlandii. Nowe prawo pozwala też takim parom na adopcję dzieci. Decyzja wcale nie była oczywista. Pierwotnie zapadła już trzy lata temu, ale z powodu protestu niektórych środowisk, ostatecznie została zatwierdzona w lutym. Duchowni mają mieszane uczucia. Materiał programu "24 Godziny".

Tureccy studenci zapełniają parki. Ale to nie wagary

Po nieudanej próbie wojskowego zamachu stanu w Turcji rozpoczęto tam czystki w wielu publicznych instytucjach, w tym na uczelniach. Efekt? Kadra została pozbawiona wartościowych naukowców, a studenci znakomitych nauczycieli. Jak więc sobie z tym radzą? Dalej spotykają się z tymi samymi profesorami na wykładach, ale już nie na uniwersytetach, tylko w parkach. Materiał programu "24 Godziny".

Przegląd prasy: Fala kontroli zaleje firmy

Inspektorzy pracy prowadzą zmasowane kontrole związane z płacą minimalną. Do końca roku sprawdzą ponad 20 tys. firm. Ostrzegają przed wysokimi karami - informuje "Puls Biznesu".

Słuchawki i rower mogą prowadzić do niebezpieczeństwa. Poseł interweniuje

Złe wieści dla miłośników słuchania muzyki, ale tylko tych, którzy robią to na rowerze. Być może wkrótce jazda ze słuchawkami na uszach zostanie zakazana. Tego chce poseł PiS ze Szczecina Artur Szałabawka, który uznał, że słuchawki i rower to niebezpieczne połączenie. Wystosował więc interpelację do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w której prosi o działania mające na celu zniechęcenie rowerzystów i rolkarzy do słuchania muzyki podczas jazdy.

Sąd ogłosił upadłość kolejnej SKOK. Sprawdź, jak odzyskać pieniądze

Poznański sąd rejonowy wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości Wielkopolskiej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Poznaniu - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego w komunikacie. Kasa miała blisko 90 tys. członków, wierzyciele mają teraz czas na zgłoszenie swoich roszczeń.

Czy roboty zabiorą pracę ludziom? Debata Młodych w TVN24 BiS

Czy roboty to szansa, czy zagrożenie? Czy w przyszłości maszyny mogą zabrać pracę ludziom? Na te pytania odpowiadali goście "Debaty Młodych" w TVN24 BiS: Mateusz Rojewski (Forum Młodych PiS), Kamil Błasiak (Forum Młodych "Lewiatan") oraz Jakub Kreft (prezes Koła Naukowego Robomatic na Politechnice Warszawskiej).

"Bilans", 1.03

Tańsze warzywa z importu, zakaz handlu w niedziele i wycinka drzew to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Biznes dla Ludzi", 1.03

Czy importowane warzywa będą tańsze? Jak firmy omijają minimalną stawkę godzinową? Ile niedziel w miesiącu będzie wolnych od handlu? O ile wzrosła minimalna emerytura? Na te pytania, w programie "Biznes dla Ludzi", odpowiadali Paweł Blajer i Robert Stanilewicz.

Specustawa ma przyspieszyć budowę mieszkań

Przyspieszenie budowy mieszkań dla rodzin o średnich dochodach - taki ma być skutek zaprezentowanego w środę poselskiego projektu tzw. specustawy o wspieraniu rozwoju budownictwa mieszkaniowego oraz inwestycji towarzyszących.

Czekają nas nowe podwyżki cen energii? Polska w "bardzo trudnej sytuacji"

Podchodzimy bardzo krytycznie do nowych ustaleń, które proponuje Unia Europejska w sprawie emisji dwutlenku węgla; są one niebezpieczne dla polskiego przemysłu energetycznego, hutniczego i górnictwa – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. Platforma Obywatelska zaapelowała do rządu, aby skupił się na szukaniu nowych źródeł energii i przestrzegła przed "drenażem kieszeni Polaków" oraz wzrostem cen energii.

Chiny są już liderem na światowym rynku sztuki

Od bardzo dawna zastanawiamy się, czy Chiny staną się wkrótce największą gospodarką świata. Na razie wiemy na pewno, że Chińczycy są numerem 1 na rynku sztuki. Ich udział w rynku stanowi już prawie 40 proc. Potwierdzają to dane publikowane przez domy aukcyjne. W ubiegłym roku na sztukę wydano na całym świecie ponad 12,5 mld dolarów, czyli ponad 50 mld zł.

Breivik kontra Norwegia. Debata Kobiet w TVN24 BiS

Warunki, w jakich karę więzienia odbywa Anders Breivik, nie są nieludzkim i poniżającym traktowaniem - orzekł w środę sąd apelacyjny w mieście Skien, zmieniając wcześniejszy wyrok, korzystny dla sprawcy ataków terrorystycznych z 22 lipca 2011 roku. Na ten temat w "Debacie Kobiet" w TVN24 BiS dyskutowały: radca prawny Katarzyna Piekarska, prawnik Monika Wiśniewska i psycholog Monika Dreger.