Najnowsze

Najnowsze

Chuck Norris odwiedza Izrael. "Ochrony już nie potrzebujemy"

- Możemy podziękować ochronie, już nie jest nam potrzebna - żartował premier Izraela Benjamin Netanjahu, którego odwiedził aktor, mistrz sztuk walki i bohater absurdalnych żartów na temat tego, jak wielkim jest twardzielem, czyli Chuck Norris we własnej osobie. Aktor swoją wizytą potwierdził, że niezmiennie popiera zarówno Izrael, jak i samego Netanjahu. Norris jest właśnie na wycieczce w tym kraju ze swoją żoną. To kolejna jego wyprawa do Izraela - gdzie nakręcił już trzy filmy. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Coraz bardziej zmęczeni, coraz mniej aktywni. Praca odbiera nam siły w łóżku

To w pracy najczęściej zdradzamy, przez pracę jesteśmy tak zmęczeni, że tracimy ochotę na seks i poświęcamy mu coraz mniej czasu - wynika z raportu "Seksualność Polaków 2017". Eksperci podkreślają, że nasze zainteresowanie seksem i satysfakcja z niego ma ścisły związek z pracą zawodową i tempem życia. Materiał programu "Polska i Świat".

Energia droższa o 20 procent? Firmy z regionu podnoszą alarm

Wysokoemisyjne firmy i energetyka z naszej części Europy chcą, by PE rozmiękczył niekorzystne dla nich zapisy reformy unijnego systemu pozwoleń na emisje CO2 - ETS. Przekonują, że dla biedniejszych krajów UE koszty transformacji będą zbyt wysokie.

Na Wall Street znów historyczne maksima. Trump umacnia dolara

Indeksy na nowojorskich giełdach po raz kolejny wyznaczyły ostatnio historyczne maksima. W centrum uwagi znajdują się wyniki spółek i sygnały docierające z banków centralnych. Zapowiedzi nowych regulacji podatkowych Donalda Trumpa sprzyjały notowaniom dolara.

Opodatkowanie elektrowni wiatrowych budzi kontrowersje. Branża chce zmian

Samorządowcy podczas czwartkowego posiedzenia połączonych komisji sejmowych infrastruktury i samorządu terytorialnego przekonywali, że są rozbieżności w sposobie interpretacji naliczania podatku od wiatraków. Według Ministerstwa Finansów, obecne przepisy są jasne, zmiany mogą być w nowelizacji ustawy.

Górnicy bez porozumienia. Są zatrzymani po awanturze przed holdingiem

Związki zawodowe działające w Katowickiego Holdingu Węglowym oceniły przedstawiony im projekt porozumienia w sprawie połączenia holdingu z Polską Grupą Górniczą jako niekorzystny dla załogi firmy i uznały dokument za "nie do przyjęcia". Po burdach przed siedzibą KHW policja zatrzymała 9 osób.

Ocena polskiej dyplomacji. Debata Młodych w TVN24 BiS

Witold Waszczykowski przedstawił w czwartek zadania polskiej polityki zagranicznej na 2017 r. oraz podsumował wydarzenia roku ubiegłego. - Polska polityka zagraniczna jest obywatelska, solidarna i odpowiedzialna; priorytetami w 2017 r. będą m.in. bezpieczeństwo i "naprawa UE" - mówił szef polskiej dyplomacji. O plusach i minusach tego wystąpienia dyskutowali w Debacie Młodych w TVN24 BiS: Michalina Kobla (Inicjatywa Polska), Katarzyna Cyganik (Polska Razem), Mateusz Rojewski (Forum Młodych PiS) oraz Jan Krukowski (Młodzi Nowocześni).

"Biznes dla Ludzi", 9.02

W programie "Biznes dla Ludzi" Robert Stanilewicz wraz ze swoimi gośćmi - Wojciechem Warskim z Business Center Club oraz Kazimierzem Krupą z kancelarii Drawbridge dyskutował nad stawkami, jakie oferowane są urzędnikom. Była także mowa o nowych rozwiązaniach dla frankowiczów, luce w programie Rodzina 500 plus, a także wydatkach Kataru na inwestycje w związku z Mundialem.

Dostawał "tylko" 7 tys. zł, więc odszedł. Ile powinni zarabiać urzędnicy?

- Dobre zarobki ministrów mają stanowić o tym, że pokusa dorabiania sobie na boku nieuczciwymi metodami jest mniejsza - mówił w programie "Bilans" w TVN24 BiS Wojciech Warski z Business Center Club. - Możemy wziąć dyletanta z poczuciem misji, ale on nas wsadzi na taką minę, że zapłacimy za to wszyscy wielokrotnie więcej - podkreślał z kolei Kazimierz Krupa z kancelarii Drawbridge. Goście TVN24 BiS komentowali odejście Piotra Warczyńskiego z resortu zdrowia. Wiceminister tłumaczył, że zrezygnował z funkcji ze względu na niskie wynagrodzenie.

Wertykalne lasy w miastach. Zobacz innowacyjny sposób na walkę ze smogiem

W Chinach rozpoczęła się budowa ekologicznych wieżowców. Zaprojektował je włoski architekt Stefano Boeri. Na budynkach zostanie zasadzonych ponad 3,5 tys. drzew i krzewów. To wystarczy, by pochłaniać 25 ton dwutlenku węgla rocznie i produkować w tym czasie prawie 22 tony tlenu (60 kg dziennie). Podobny budynek, autorstwa tego samego projektanta, powstał już w centrum Mediolanu.