Najnowsze

Najnowsze

Superżaglowiec jak pół Titanica. Oligarcha zapłacił fortunę

Największy żaglowy jacht na świecie zbudowany w niemieckiej stoczni w Kilonii, właśnie wyruszył na testy. Rosyjski oligarcha Andriej Mielniczenko zapłacił za niego 450 milionów dolarów. Jednostka ma aż 144 metry długości - to ponad połowa długości słynnego Titanica. Oczywiście żaglowiec jest pełen luksusu i najnowszych technologii. A prezentuje się tak, że na pierwszy rzut oka nie wygląda na żaglowiec. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Chińczycy ulepszyli ryż

Na coś takiego Chińczycy czekali od dawna. W końcu osiągnęli sukces. Opracowali wszystko-odporny ryż. A przynajmniej odporny na grzyba. Co roku, z jego powodu, Chińczycy tracą setki ton ryżu. Teraz wszystko wskazuje, że zbiory da się uratować. Materiał programu „24 Godziny”.

Uratowała odtrąconego przez rodzinę chłopca. Nowe zdjęcia

Rok temu duńska wolontariuszka w Nigerii przygarnęła odtrąconego chłopca. Anja Ringgren Loven postanowiła adoptować malca, który przez rodzinę został odtrącony, jako rzekomy sprawca złych czarów. Po roku dziecko o imieniu Hope, czyli "Nadzieja" idzie do przedszkola. Poruszającą historię opowiadał w programie "24 Godziny" Michał Sznajder.

Lekkie spadki na Wall Street. Rynek czeka na decyzje Trumpa

Amerykańskie giełdy rozpoczęły tydzień od lekkich spadków. Zdaniem analityków obietnice Donalda Trumpa dotyczące pobudzającego wzrost luzowania fiskalnego, które wspierały powyborczą hossę, wyczerpały swój potencjał, a rynek czeka na konkrety planu gospodarczego nowego prezydenta USA.

Spór o przyjmowanie uchodźców. Debata Młodych w TVN24 BiS

Czy Polska powinna przyjmować imigrantów? Jaki jest stosunek Polaków do uchodźców? Na te pytania w Debacie Młodych w TVN24 BiS odpowiadali: Natalia Polubiec (Młodzi Demokraci), Katarzyna Cyganik (Polska Razem), Emil Sawicki (Forum Młodych Ludowców) oraz karol Jankowski (Forum Młodych PiS).

"Biznes dla Ludzi", 6.02

Super Bowl i wielkie pieniądze, tanie loty do USA, aktywność zawodowa Polek to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zapraszają Agata Zamęcka i Robert Stanilewicz.

Długi sklepów to już prawie miliard złotych. "Szczególnie trudno jest małym"

Zaległości firm z sektora handlu detalicznego wobec kontrahentów i banków wynoszą już prawie miliard złotych - wynika z danych dotyczących zaległości powyżej 60 dni. Branży pomaga zwiększający popyt konsumentów, m.in. dzięki programowi Rodzina 500 plus, jednak wpływ ten niwelowany jest podwyżkami płacy minimalnej - podaje raport Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor oraz Biura Informacji Kredytowej.

"Bilans", 6.02

Tanie loty z Europy do USA, bezpieczeństwo energetyczne Polski oraz stanowisko prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczące przedsiębiorców to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

ZUS wstrzymuje popularny program. Wnioski zawieszone do odwołania

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymuje do odwołania przyjmowanie wniosków o dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo w pracy - podał ZUS w komunikacie. Decyzja wynika z bardzo dużego zainteresowania wsparciem. Z tego programu mikrofirmy mogły uzyskać nawet 90 proc. dofinansowania projektu, a duże przedsiębiorstwa - do 500 tys. zł.

Siemoniak: rok Macierewicza zły dla polskiej armii

Prezydent USA Donald Trump i sekretarz generalny Paktu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg w trakcie niedzielnej rozmowy telefonicznej "potwierdzili ważność Sojuszu w niespokojnych czasach". Co to oznacza dla Polski i jaka jest siła naszej armii? W programie "Otwarcie Dnia" zapytaliśmy o to Tomasza Siemoniaka, byłego ministra obrony narodowej.

Emocje, pieniądze i obżarstwo. Super Bowl rozgrzewa do czerwoności

W niedzielnym finale ligi futbolu amerykańskiego NFL w Houston New England Patriots pokonali ekipę Atlanta Falcons 34:28. Super Bowl wywołuje w Stanach Zjednoczonych tak ogromne szaleństwo, że mówi się, iż jest to nieoficjalne święto Amerykanów. Super Bowl to także święto jedzenia. Amerykanie jedzą i wypijają tego dnia niemal tyle, ile w Święto Dziękczynienia. Na pytanie, skąd się bierze to szaleństwo, odpowiadali w programie "Otwarcie Dnia" Jędrzej Stęszewski, prezes PLFA, Grzegorz Unfal, zawodnik Warsaw Dukes oraz Krzysztof Unfal, prezes tej drużyny.

Karnawał zupełnie inny niż w Rio. Odkrywanie Meksyku

Tenejapa to miasteczko w stanie Chiapas, gdzie miejscowi katolicy mają karnawał. Podróżniczka, fotografka, autorka bloga ameryki.blogspot.com Julia Zabrodzka opowiadała o świętowaniu, którego świadkiem była w Meksyku. Tamtejszy karnawał jest zupełnie inny niż wielkie wydarzenia, które kojarzymy na przykład z Rio. - Karnawał w Tenejapie to jest bardziej wydarzenie religijne, bardzo kameralne - mówiła podróżniczka w programie "Pokaż nam Świat".

Niemcy chcą "obrączkować" ekstremistów

Niemcy chcą pilnować ekstremistów, zakładając im na nogi opaski lokalizacyjne. Nowelizacja prawa daje możliwość "zaobrączkowania" osób, po których "można się spodziewać, że dokonają zamachu". O tym, czy jest to skuteczne rozwiązanie, dyskutowali w programie "Otwarcie Dnia" dr Katarzyna Maniszewska z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas oraz Grzegorz Cieślak z Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi Collegium Civitas.

Jak przygotować się na wiosnę? Debata Kobiet

Zdrowa dieta, regularne posiłki, śniadania i ćwiczenia. Ekonomistka, b. minister pracy i polityki społecznej Anna Kalata, reprezentantka Polski w piłce ręcznej Iwona Niedźwiedź i dietetyk Aneta Łańcuchowska rozmawiały w "Debacie Kobiet" na temat tego, w jaki sposób, krok po kroku, przygotować się na przyjście wiosny.

Tysiąc stacji może zniknąć. Nie wszyscy zgłosili przedłużenie koncesji

Na koniec ubiegłego roku w Polsce działało ponad 6,8 tys. stacji paliw. Wkrótce liczba ta może znacząco spaść. Powodem jest obowiązkowy wniosek o odnowienie koncesji paliwowych. Jak się dowiedział tvn24bis.pl, do Urzędu Regulacji Energetyki (URE) wpłynęło ok. 85 proc. spodziewanych ws. koncesji wniosków.

Japoński potentat traci pozycję światowego lidera i zarabia mniej

Koncern Toyota Motor Corp. poinformował, że jego zysk w okresie od listopada do grudnia 2016 r. spadł o 23 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2015 r. Przyczyniła się do tego m.in. niższa sprzedaż samochodów. Toyota zapowiedziała też współpracę z Suzuki Motor Corp.

Węgiel będzie tanieć. "Będziemy się do tych cen dopasowywać"

W 2016 roku światowe ceny węgla energetycznego wzrosły dwukrotnie. Analitycy Międzynarodowej Agencji Energii (MAE) tłumaczą to głównie cięciami w dostawach węgla z Chin i prognozują spadek cen w kolejnych miesiącach oraz ich stabilizację od 2018 r. na poziomie ponad 60 USD za tonę. - Będziemy się to tych cen dopasowywać - zapowiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, dodając, że kluczowy dla kopalni jest rynek wewnętrzny.