Najnowsze

Najnowsze

Popularne loty będą zawieszone. Warszawskie lotnisko nie widzi podstaw do skargi

Ryanair jest dla nas ważnym przewoźnikiem, ale musi być traktowany jednakowo, jak pozostałe linie lotnicze na warszawskim Lotnisku Chopina - powiedział dyrektor portu Mariusz Szpikowski odnosząc się do zapowiedzi zawieszenia przez Ryanaira rejsów z Warszawy do Wrocławia i Gdańska. Według niego, Ryanair "nie ma żadnych podstaw" do złożenia skargi na lotnisko do Komisji Europejskiej.

"Bilans", 18.09

Lokalizacja Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz odwołane loty przez Ryanaira - to główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Paweł Kunz, redaktor Fly4free.pl. Ponadto, w programie pojawił się temat walki o poprawę jakości powietrza.

"Biznes dla Ludzi", 18.09

Dramatyczny wzrost cen masła, grzybobranie w Polsce oraz ceny mieszkań - to tematy poruszone w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Michał Krajkowski z Notus Finanse. O bezsenności mówił zaś doktor Leszek Mellibruda, psycholog biznesu.

Wystartował Oktoberfest. Cena kufla może odstraszyć

Bawarskie stroje, namioty z ławami oraz litrowe kufle z piwem - to cechy charakterystyczne Oktoberfest. Ruszyła 184. edycja święta smakoszy piwa, które gromadzi tłumy ludzi, a wśród nich między innymi piłkarzy Bayernu Monachium z Robertem Lewandowskim na czele. Impreza w tym roku jest objęta nadzwyczajnymi środkami bezpieczeństwa. Wszyscy smakosze muszą przygotować się ponadto na wyższe niż przed rokiem ceny złotego trunku. Za kufel trzeba zapłacić 10,5 euro.

Nieoficjalnie: wybrano lokalizację centralnego portu komunikacyjnego

Centralny Port Lotniczy powstanie w Baranowie koło Grodziska Mazowieckiego w województwie mazowieckim - donosi Polskie Radio. Jak dodano, informacja została przekazana przez dwa wiarygodne źródła. Oficjalnie nie została jednak potwierdzona przez pełnomocnika rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego. - Przed przyjęciem koncepcji przez Radę Ministrów nie komentuję żadnych tego typu informacji - powiedział.

Bat na nieuczciwych podatników. Od kwietnia VAT pod większą kontrolą

We wtorek rząd zajmie się wprowadzeniem podzielonej płatności w VAT, czyli tak zwanym split payment - wynika z porządku obrad Rady Ministrów. Wystawca faktury, której płatność zostanie podzielona, będzie mógł swobodnie dysponować tylko kwotą netto. Zgodnie z projektem, zmiany mają wejść w życie 1 kwietnia 2018 roku.

Chiny zaniepokojone planami Brukseli dotyczącymi inwestycji

Władze Chin wyraziły w poniedziałek zaniepokojenie proponowanym przez szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera ograniczeniem Chinom możliwości przejmowania europejskich firm w takich sektorach jak infrastruktura, nowoczesne technologie i energetyka.

Związkowcy drżą o przyszłość kopalń. Minister wyjaśnia

Podział kopalń Polskiej Grupy Górniczej między poszczególne koncerny energetyczne, będące udziałowcami tej spółki, byłby nierozsądny oraz szkodliwy dla energetyki i całej gospodarki – ocenił wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. - Takich pomysłów w ministerstwie nie ma – zapewnił.

Masło w rok zdrożało o 70 procent. Minister Jurgiel widzi zalety

Wysokie ceny masła to większe przychody zarówno ze sprzedaży krajowej, ale również w handlu na rynkach zagranicznych. Na obecnej sytuacji korzystają również rolnicy, uzyskując coraz wyższe ceny skupu mleka, dzięki czemu ulega poprawie sytuacja finansowa ich gospodarstw - napisał minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel w odpowiedzi na interpelację posła Marka Sowy. Jak dodał, rząd nie ma wpływu na poziom cen żywności.

Tani przewoźnik odwołuje loty. Na liście są też połączenia z Polski

Zrujnowane wakacje, odwołane spotkania biznesowe i liczne problemy pasażerów - to efekt niespodziewanej decyzji Ryanaira o odwołaniu setek lotów w ciągu najbliższych tygodni. Tani przewoźnik z Irlandii twierdzi, że chodzi o poprawę punktualności. Ale to nie przekonuje zdenerwowanych podróżnych. Czy przyczyna tej przykrej niespodzianki może leżeć gdzie indziej?

Przegląd prasy. Wyższe mosty dla drożnych rzek

Rząd musi i chce inwestować w szlaki wodne, by przywrócić ich żeglowność. Wielkie inwestycje czekają więc także drogowców i kolejarzy. Koszty sięgną setek miliardów złotych - czytamy w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu".

Ceny mieszkań pną się. Nawet do 40 tysięcy złotych za metr kwadratowy

8,1 tysięcy złotych - tyle średnio trzeba zapłacić za metr kwadratowy mieszkania w stolicy. Ale metr w najbardziej pożądanej nieruchomości kosztuje nawet 40 tysięcy złotych. To sprawia, że Warszawa pozostaje najdroższym miastem do zamieszkania w Polsce. Jak zauważają eksperci, cena nieruchomości jest silnie związana z jej położeniem.