TVN24 | Białystok

Udekorował posesję kwiatami skradzionymi sprzed apteki i oświetleniem z toalety. Miał też na działce kradzione ławki i blachę 

TVN24 | Białystok

Autor:
tm
Źródło:
tvn24.pl
Gminy Żyrzyn. Na posesji 41-latka policja znalazł skradzione przedmioty - między innymi ławki i blachę (materiał z 7.07.2022)
Gminy Żyrzyn. Na posesji 41-latka policja znalazł skradzione przedmioty - między innymi ławki i blachę (materiał z 7.07.2022)
wideo 2/6
kurów

Policja zatrzymała 41-letniego mieszkańca gminy Żyrzyn (Lubelskie), który usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Według ustaleń policji miał on ukraść między innymi ławki i kwiaty, którymi udekorował swoją posesję. Grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Pierwsze zgłoszenie, które wpłynęło do policjantów z Kurowa, dotyczyło kradzieży z włamaniem do budynku toalety w Żyrzynie.

- Sprawca dokonał tam kradzieży punktów oświetleniowych oraz zniszczył szafkę, spłuczkę i ławkę ogrodową. Straty wyniosły blisko trzy tysiące złotych – mówi podkomisarz Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Na posesji znaleziono kradzione ławkiKPP Puławy

Skradziono krzewy czarnego bzu i surfinie

Kilka dni później do komisariatu zgłosiła się właścicielka apteki w Żyrzynie, która powiadomiła o kradzieży kwiatów i krzewów rosnących wokół apteki. Skradziono m.in. krzewy derenia, ostrokrzewu, czarnego bzu oraz surfinii.

41-latek odpowie za kradzież oraz kradzież z włamaniem. Usłyszał też zarzut zniszczenie wyposażenia toaletyKPP Puławy

Policjanci ustalili, że sprawcą obu kradzieży może być 41-letni mieszkaniec gminy Żyrzyn. Podczas przeszukanie jego posesji znaleźli skradzione przedmioty. I to nie tylko z dwóch ostatnich kradzieży.

Szkody również na rzecz zarządu dróg

- Okazało się, że łupem mężczyzny padło więcej przedmiotów, głównie na szkodę Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie – zaznacza policjantka.

Na posesji znaleziono dwie ławki, kilkadziesiąt metrów blachy i 20 punktów oświetleniowych.

Zamontował oświetlenie, z blachy zrobił ogrodzenie

- Skradzionymi przedmiotami i roślinami mieszkaniec gminy Żyrzyn udekorował swoją posesję. Zamontował oświetlenie, ustawił ławki, zasadził krzewy i kwiaty oraz zrobił ogrodzenie i podbitkę z blachy – wylicza podkom. Rejn-Kozak.

Czytaj też: Ukradli pięciolatkowi zabytkowy samochodzik

Z blachy zrobił podbitkę KPP Puławy

Mężczyzna został zatrzymany, a przedmioty - zabezpieczone. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Odpowie też za zniszczenia wyposażenia toalety.

Zgodnie z Kodeksem karnym grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

41-latek jest mieszkańcem gminy Żyrzyn w powiecie puławskim
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Puławy

Pozostałe wiadomości