TVN24 | Wrocław

Potrącił rowerzystę. Tłumaczył, że go nie zauważył

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam/gp
Źródło:
TVN24 Wrocław, 24opole.pl
Potrącenie rowerzysty na przejściu w Opolu24opole.pl
wideo 2/18
24opole.plPotrącenie rowerzysty na przejściu w Opolu

Nieprzytomny rowerzysta został przewieziony do szpitala po tym, jak został potrącony przez samochód osobowy. Kierowca tłumaczył, że mężczyzny nie zauważył. Choć wcześniej ustąpił pierwszeństwa dwóm innym rowerzystom. Sprawę wyjaśnia policja z Opola.

Do wypadku doszło w środowy poranek na ulicy Niemodlińskiej w Opolu. - Kierujący volvo nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście, który znajdował się na oznakowanym przejściu dla pieszych z przejazdem dla rowerów - mówi Agnieszka Nierychła z policji w Opolu. OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

"Tłumaczył, że nie zauważył rowerzysty"

Moment potrącenia widać na zapisie z kamery monitoringu. Mężczyzna wjeżdża na przejście, na którym ulicę mogą pokonywać także osoby poruszające się rowerami. Chwilę wcześniej w tym samym miejscu drogę pokonuje dwóch innych rowerzystów. W mężczyznę uderza nadjeżdżające auto. Siła uderzenia jest tak duża, że w samochodzie uruchamiają się poduszki powietrzne. Auto zatrzymuje się kilka metrów dalej. Nieprzytomny rowerzysta został przetransportowany do szpitala. - Kierujący samochodem osobowym tłumaczył funkcjonariuszom, że wcześniej przepuścił dwóch innych rowerzystów, ale trzeciego już nie zauważył - relacjonuje policjantka.

Wypadek na przejściu w Opolu. Rowerzysta trafił do szpitala24opole.pl/ Zbyszek
Do wypadku doszło na ulicy Niemodlińskiej w OpoluGoogle Maps

Autor:tam/gp

Źródło: TVN24 Wrocław, 24opole.pl

Źródło zdjęcia głównego: 24opole.pl