Kościół znów krytykuje gender i feministki. "Agresywna seksualizacja dzieci i młodzieży"

TVN24

archidiecezja.wroc.pl, stop-seksualizacji.plPlakat i strona informują o kampanii

Ideologia gender oraz młodzieżówki feministyczne - to, zdaniem autorów kampanii "Stop seksualizacji naszych dzieci", główne zagrożenia, przed którymi trzeba ostrzegać rodziców i wychowawców. Inicjatywę swoim patronatem objął metropolita wrocławski, abp Józef Kupny.

Inicjatywa "Stop seksualizacji naszych dzieci" została ogłoszona na stronach Archidiecezji Wrocławskiej. Jak czytamy na stronie, organizowana jest przez Stowarzyszenie Zdrowa Rodzina przy Radiu Rodzina i przez Archidiecezjalną Radę Nowej Ewangelizacji.

Akcję swoim patronatem objął metropolita wrocławski, abp Józef Kupny.

"Agresywna seksualizacja dzieci"

"Kilkuetapowa kampania ma na celu ostrzeżenie wiernych w Archidiecezji Wrocławskiej o zagrożeniu, jakie dla dzieci i młodzieży stanowi ideologia gender oraz związana z nią seksualizacja najmłodszego pokolenia. Agresywna seksualizacja dzieci i młodzieży stoi w sprzeczności z ewangelizacją, jaką podejmujemy w ramach pracy parafialnej, jest to też jedna z najbardziej agresywnych dróg walki z Kościołem" - czytamy w liście datowanym na 24 października 2013 roku, który został skierowany do "Przewielebnych księży proboszczów miasta Wrocławia".

Zapowiedziano w nim, że do końca stycznia na antenie Radia Rodzina mają być emitowane audycje pod tytułem "Stop seksualizacji naszych dzieci". W auli Papieskiego Wydziału Teologicznego zaplanowano też wykład o współczesnych zagrożeniach dla dzieci i młodzieży.

"Młodzieżówki feministyczne demoralizują"

"Sprawą istotnej wagi jest również poinformowanie rodziców o nowym zagrożeniu, gdyż tylko szeroki protest społeczny może zatrzymać wprowadzenie ideologii gender do polskich szkół. Już w tej chwili w naszym kraju istnieją przedszkola "równościowe" (5 na terenie Dolnego Śląska), do szkół wprowadza się przedmiot Wychowanie Obywatelskie z elementami równości płci (pojętej w formie genderowskiej), młodzieżówki feministyczne demoralizują młodzież na dodatkowych warsztatach przeprowadzanych w szkołach, a uczelnie wyższe promują ideologię gender formując nowe pokolenie pedagogów według tej ideologii. Są to realne zagrożenia duchowe, o których należy przestrzec rodziców oraz wychowawców" - pisze Wikariusz Generalny archidiecezji.

12 stycznia we wrocławskich parafiach odbędą się więc wykłady dla "rodziców, dziadków, katechetów, wychowawców, członków wspólnot i wszystkich zainteresowanych", które mają uświadomić o zagrożeniach i zmobilizować osoby świeckie do działania na rzecz obrony "chrześcijańskich wartości, rodziny oraz niewinności dzieci".

Organizatorzy akcji proszą proboszczów o pomoc w rozpowszechnianiu informacji o wykładach, udostępnianie sal i skierowanie na wykłady księży wikariuszy czy katechetów:

Śladem abp. Michalika

List do wrocławskich proboszczów ukazał się nieco ponad tydzień po tym, jak na temat feministek oraz ideologii gender wypowiadał się abp Józef Michalik. Przewodniczący Episkopatu Polski podczas homilii wygłoszonej we wrocławskiej katedrze skrytykował "najbardziej agresywne polskie feministki, które od lat szydzą z kościoła i etyki tradycyjnej". Ocenił też ideologię gender, która "budzi słuszny niepokój, jako że odchodzi od praw natury, promuje tzw. związki małżeńskie między osobami jednej płci."

Abp Michalik mówił o nich jako o przyczynach karygodnych nadużyć dorosłych wobec dzieci. Na drugi dzień do słów arcybiskupa odniósł się rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Józef Kloch. Stwierdził, że przewodniczący Episkopatu widzi "faktory", które zwiększają zagrożenie, ryzyko nadużyć ze strony dorosłych, a nie przyczyny pedofilii.

Abp Michalik krytykuje feministki
TVN24 Wrocław

Autor: ansa/mz / Źródło: TVN24 Wrocław