TVN24 | Wrocław

W trakcie remontu mostu znaleźli bombę lotniczą. "Waży 250 kilogramów, ma metr długości"

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/
tam
Źródło:
TVN24 Wrocław
Bomba znaleziona w trakcie remontu mostuTVN24 Wrocław
wideo 2/10
TVN24 WrocławBomba znaleziona w trakcie remontu mostu

W Kopicach na Opolszczyźnie robotnicy odkryli niewybuch w trakcie remontu mostu. Bomba lotnicza - według pierwszych szacunków - ma około metra długości i waży 250 kilogramów. Na czas akcji służb ewakuowano 120 osób.

Zgłoszenie o znalezisku służby otrzymały w środę około godziny 10. Niewybuch znaleziono podczas prac ziemnych związanych z remontem mostu w Kopicach.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Ewakuacja mieszkańców

- Z pobliskich budynków ewakuowano 70 osób. Na miejscu są już saperzy, którzy podejmują ładunek - mówiła początkowo Patrycja Kaszuba, rzeczniczka policji w Brzegu.

Później oficer prasowy brzeskiej straży pożarnej Jacek Nowakowski aktualizował te dane. Ostatecznie ewakuowano około 120 osób. Na miejscu pracuje patrol saperski.

Bombę odkryto w trakcie remontu mostuTVN24 Wrocław

Z informacji przekazywanych przez policjantkę, a także przez dyżurnego opolskiej straży pożarnej wynika, że bomba ma około metra długości oraz kilkadziesiąt centymetrów średnicy.

- Działania naszych jednostek polegają na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych. Okazało się, że jest to bomba o wagomiarze 250 kilogramów, jest to bomba z czasów II wojny światowej. Z tego, co wiem od dowódcy patrolu saperskiego, nie ma tam zapalnika, czyli jest stosunkowo bezpieczna - powiedział Nowakowski.

Autor:ib/ tam

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław