TVN24 | Wrocław

Gądów. Autokar zderzył się z samochodem osobowym. Na miejscu śmigłowiec LPR

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam
Źródło:
TVN24 Wrocław
Zderzenie autokaru z samochodem osobowym
Zderzenie autokaru z samochodem osobowymTVN24
wideo 2/9
TVN24Zderzenie autokaru z samochodem osobowym

Zderzenie autokaru z samochodem osobowym w miejscowości Gądów na Dolnym Śląsku. Jak informują strażacy, w wyniku wypadku autokar przewrócił się na bok. Podróżowało nim 17 osób. Ze wstępnych informacji służb wynika, że ani kierowca, ani pasażerowie nie odnieśli obrażeń. Pomocy medycznej potrzebowały natomiast trzy osoby, które jechały autem osobowym. Mężczyźni trafili do szpitala.

Do zdarzenia w Gądowie (gmina Kąty Wrocławskie) doszło we wtorkowy poranek. Jak poinformował dyżurny wrocławskiej straży pożarnej, zderzyły się tam czołowo autokar z samochodem osobowym. - Po zderzeniu oba pojazdy wylądowały w rowie, autokar leży na boku - przekazał strażak.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zderzenie autokaru z samochodem osobowymTVN24 Wrocław

Jedna osoba była zakleszczona, w sumie trzy trafiły do szpitala

Autokarem podróżowało 17 osób. - Wyszły z pojazdu o własnych siłach. Samochodem osobowym jechało trzech obywateli Ukrainy, jeden z nich został zakleszczony w aucie - relacjonuje dyżurny wrocławskiej straży pożarnej.

Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga jest zablokowana, policja wyznaczyła objazdy. - Trwają działania służb. Pomoc medyczna jest udzielana osobie, która była zakleszczona w pojeździe - przekazywał po godzinie 8 Łukasz Dutkowiak, rzecznik wrocławskiej policji.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Na drodze na której doszło do wypadku był Tomasz Kanik. Reporter TVN24 rozmawiał z Krzysztofem Marcjanem z biura prasowego wrocławskiej policji. A ten przekazał ostateczny bilans zdarzenia. - Poszkodowane zostały trzy osoby, to kierowca i pasażerowie samochodu osobowego. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala. Podróżującym autokarem nic się nie stało, zorganizowano dla nich transport zastępczy - mówi policjant.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w trakcie wyprzedzania. - Manewr wykonywał kierujący skodą, wyprzedzał kilka samochodów i zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo autobusem - relacjonuje Marcjan.

Wypadek w GądowieTVN24 Wrocław
Google Maps

Autor:tam

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości