Ratusz otwiera stacje metra na Woli, ale zachęca, by ich nie oglądać. Na razie

Autor:
katke/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
"Otwieramy wolski odcinek metra"
"Otwieramy wolski odcinek metra"UM Warszawa
wideo 2/3
UM Warszawa"Otwieramy wolski odcinek metra"

Miasto, mimo trudnej sytuacji, normalnie funkcjonuje. Jutro otwieramy kolejne odcinki wolskiej linii metra. Pociągi będą jeździć na stacjach Płocka, Młynów i Księcia Janusza. Apelujemy jednak, by się nie gromadzić, nie będzie oficjalnego otwarcia - mówił na piątkowej konferencji prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Nowe stacje drugiej linii metra na Woli mają być otwarte zgodnie z planem. W sobotę, 4 kwietnia miasto wypuszcza pociągi, ale zaznacza, że wciąż obowiązuje zakaz gromadzenia się. Chodzi o rozporządzenie rządu, które weszło w życie od 1 kwietnia. Obostrzenia mówią jasno: by wychodzić z domu tylko, jeśli jest to absolutnie konieczne.

"Na oglądanie stacji będzie czas po epidemii"

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział w piątek, że kolejne odcinki wolskiej linii metra będą oddane zgodnie z zapowiedzią. - Pociągi od jutra będą normalnie jeździć. Oczywiście nie robimy żadnego oficjalnego otwarcia. I też olbrzymi apel do warszawianek i warszawiaków, żeby nie gromadzić się na tych stacjach, nie przychodzić ich oglądać. Na to będzie jeszcze czas po epidemii - podkreślił. - Robimy wszystko, by komunikacja miejska działała normalnie. Taktujemy to jako ułatwienie. Prosimy, by korzystać z nich po to, żeby dojechać do pracy w poniedziałek czy we wtorek. Apelujemy, by nie przychodzić oglądać stacji. Zwłaszcza, że rozporządzenia rządowe jasno zabraniają tego typu zachowania - dodał prezydent stolicy.

Jazda próbna metra na Woli
Jazda próbna metra na Woliurząd miasta

Jak zaznaczył Trzaskowski, miasto będzie zgłaszać policji, by razem ze strażą miejską zabezpieczyła stacje tuż po ich otwarciu.

Zapowiedział również, że kompleksowe zmiany w rozkładach jazdy zostaną wprowadzone później. Jak mówił: po epidemii.

Autor:katke/pm

Źródło: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości