Ogrzewał warsztat zużytym olejem silnikowym, 100 metrów od okien strażników miejskich

Autor:
dg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Właściciel warsztatu ogrzewał zakład olejem samochodowym

Właściciel jednego z warsztatów samochodowych na Woli postanowił zaoszczędzić na ogrzewaniu. Źródłem ciepła w jego zakładzie był zużyty olej silnikowy z aut klientów.

Jak informuje referat prasowy stołecznej straży miejskiej, zima to czas, kiedy strażnicy z oddziału ochrony środowiska prowadzą kontrole i sprawdzają, czym właściciele posesji ogrzewają pomieszczenia. Ostatnio odwiedzili warsztat samochodowy znajdujący się zaledwie 100 metrów od ich siedziby. Mieli podejrzenie, że zakład jest ogrzewany w sposób niezgodny z przepisami. Nie mylili się.

Sąsiedzka wizyta

- Właściciel warsztatu samochodowego wyszedł prawdopodobnie z założenia, że pod latarnią najciemniej i ogrzewał pomieszczenia zużytym olejem silnikowym. Strażnicy złożyli mu sąsiedzką wizytę. Piec na olej opałowy zasilany był wężem podłączonym do dużego plastikowego baniaka. Po kontroli zawartości pojemnika funkcjonariusze stwierdzili, że znajduje się w nim nie olej opałowy, a przepracowany olej z samochodów klientów - opisuje Jerzy Jabraszko ze stołecznej straży miejskiej.

Właściciel otrzymał karę finansową. Nakazano mu też demontaż nielegalnej instalacji. - W takich przypadkach mandat wynosi do 500 złotych - podsumował Jabraszko.

Czytaj też: Minął termin na wymianę, ale kilka tysięcy kopciuchów wciąż dymi w Warszawie. Mimo grożących mandatów:

Piotr Siergiej (Polski Alarm Smogowy) zachęca do wymiany kopciuchów
Piotr Siergiej (Polski Alarm Smogowy) zachęca do wymiany kopciuchów TVN24
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:dg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Straż miejska w Warszawie

Pozostałe wiadomości