Wola

Wola

Cała II linia metra do 2022 roku, potem wrócą do mostu Krasińskiego

Cała II linia metra wraz ze stacją techniczno-postojową ma być skończona w 2022 roku. Most Krasińskiego, mimo protestów Targówka, idzie do szuflady. W czwartek ratusz ujawni szczegóły zmian Wieloletniej Prognozie Finansowej.W czwartek władze miasta maja przedstawić zmiany w planach inwestycyjnych, czyli właśnie w WPF. To dokument, który określa co i za ile miasto będzie budować w najbliższych latach.Stawiają na metroJak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, żadna duża inwestycja nie zostanie z niego wykreślona. Ale można spodziewać się roszad - niektóre zostaną przyspieszone, inne opóźnione. W ratuszu usłyszeliśmy, że priorytetem jest II linia metra. Cała - od Bródna po stację techniczno-postojową na Morach - ma być gotowa w 2022 roku. Za to w czasie zostanie przesunięta budowa mostu Krasińskiego, który budzi kontrowersje szczególnie po żoliborskiej stronie.Innego zdania jest jednak Targówek. Radni tej dzielnicy spotkają się na nadzwyczajnej sesji rady jeszcze w środę, by zaapelować do władz miasta o pozostawienie budowy tej przeprawy w prognozie finansowej.Płaskowickiej późniejZ naszych informacji wynika, że na razie z planów miasta zniknie przebudowa ulicy Płaskowickiej, pomiędzy Dereniową a Rosoła. Miasto chce wrócić do tej inwestycji w momencie, gdy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zbuduje tunel Południowej Obwodnicy Warszawy.SZYKUJĄ SIĘ RÓWNIEŻ ZMIANY W JEDNOSTKACH ODPOWIEDZIALNYCH ZA INWESTYCJE:

"Ekologiczna bomba" tyka na Woli

Najpierw wydawało się, że to tylko nieprzyjemny zapach z jednej budowy. Teraz mieszkańcy nowych osiedli pobudowanych na Woli martwią się, że ich domy pobudowano na gruncie skażonym przez przedwojenne zakłady chemiczne. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Umowa podpisana. Można budować metro na daleką Wolę

Warszawa podpisała w czwartek z turecką firmą Gulermak umowę na wybudowanie trzech stacji II linii metra - z ronda Daszyńskiego w kierunku Bemowa, koszt inwestycji to ponad 1,1 mld zł. Na wybudowanie stacji wykonawca ma 38 miesięcy.

Przyznał się do obcięcia głowy. Biegli: jest niepoczytalny

35-letni mężczyzna, który przyznał się do obcięcia głowy swojej partnerce, może uniknąć dożywocia. Biegli stwierdzili, że jest niepoczytalny, więc może trafić na długotrwałe leczenie.Chodzi o sprawę Krzysztofa Sz., który w lutym przyznał się do obcięcia głowy swojej 41-letniej konkubinie.

Warszawa nie odda czterech budynków policyjnych. "Służą bezpieczeństwu"

Cztery policyjne budynki objęte roszczeniami nie zostaną zwrócone - oznajmił w poniedziałek Witold Pahl, wiceprezydent Warszawy. To kolejny efekt obowiązywania "małej" ustawy reprywatyzacyjnej.- Mam kolejną dobrą wiadomość. Jest ostatni etap zwracania warszawianom, ale również policji państwowej obiektów, które służyły bezpieczeństwu obywateli - oznajmił Pahl. - Postępowaniem zostały objęte cztery budynki, które są w zasobie policji stołecznej - dodał.Chodzi o budynek przy ul. Okrzei 11/13, a także nieruchomości przy Jaktorowskiej 3, Grabowej 7 i Słonecznej.Jak tłumaczy Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza, wiceprezydent podpisał decyzje odmowne w sprawie zwrotu tych czterech nieruchomości, więc nadal będą one w rękach stołecznej komendy.Wiceprezydent wspomniał też o zwrocie na potrzeby publiczne jednego z liceów i przedszkoli na Pradze."Mała" ustawaZatrzymanie zwrotów jest możliwe, dzięki "małej" ustawie reprywatyzacyjnej, która weszła w życie 17 września. Dzięki niej miasto będzie mogło chronić szkoły, przedszkola czy parki przed oddaniem w prywatne ręce. Zyska też szansę na odzyskanie kamienic określanych mianem "śpiochów". W mieście są ich tysiące. Od dziś ratusz zabiera się za ich "wybudzanie".CZYTAJ WIĘCEJ O ZAŁOŻENIA "MAŁEJ" USTAWY.

Unia sypnęła kasą na metro

Miasto podpisało umowę na dofinansowanie rozbudowy II linii metra na zachód i na wschód. Z unijnej kasy Warszawa dostanie 1,83 mld złotych.

Dachowanie na Górczewskiej. Jedna osoba trafiła do szpitala

Hyundai dachował na ulicy Górczewskiej. Wcześniej doszło tam do zderzenia samochodu z seatem i alfa romeo. Są utrudnienia w kierunku Bemowa - mówi Tomasz Oleszczuk z biura prasowego stołecznej komendy. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Metro na Wolę: jest komplet pozwoleń

Wojewoda mazowiecki wydał ostatnie dwa pozwolenia na budowę metra na Wolę. Dotyczą tunelu między stacją Płocka i Rondo Daszyńskiego oraz samej stacji Płocka. Komplet decyzji sprawia, że miasto może podpisywać umowę z wykonawcą.

IPN wraca na "Łączkę". Będą szukać Fieldorfa i Pileckiego

IPN rozpoczął kolejny etap poszukiwań ofiar komunizmu na Łączce Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie. Prace potrwają około trzech tygodni. Będzie to przedostatni etap poszukiwań m.in. gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" i rtm. Witolda Pileckiego.

Na Wolę wrócił Kercelak

Jak wyglądała Warszawa przed wojną? O tym mogli przekonać się w niedzielę mieszkańcy stolicy. Na Wolę wrócił tradycyjny Kercelak, czyli miejsce gdzie się handlowało i... śpiewało. - Tu był gramofon i patefon - było wszystko. I buty i szmaty, przyszedł biedny, wyszedł bogaty - wspominają organizatorzy.

Koniec parkowania bez płacenia. "Więcej kontrolujemy"

Kiedyś można było z powodzeniem zostawić samochód w strefie płatnego parkowania bez kwitka z parkometru. I często udawało się uniknąć kosztów. Teraz to się zmienia. - Wpływy zdecydowanie rosną, bo kontrolerzy pracują coraz wydajniej - przyznaje ZDM.