Wola

Wola

Zniszczone, zapuszczone, zapomniane. Zbiórka na powstańcze groby

Trwa zbiórka funduszy na remont i odbudowę grobów powstańców warszawskich oraz miejsc związanych ze zrywem 1944 r. - Cmentarz Powstańców Warszawy jest dokumentem na to, jaką cenę trzeba zapłacić za zniewolenie - mówiła uczestniczka zrywu Wanda Traczyk-Stawska, ps. "Pączek".

Stary dworzec ożywa nocą. Hipsterzy, foodtracki i lokomotywy

Pawilony na tyłach Nowego Światu, klubowe zagłębie przy Dobrej, podwórko przy 11 Listopada czy ulica Ząbkowska - Warszawa od lat ma szczęście do "zagłębi", które pojawiają się w różnych częściach miasta i ożywiają je, często na dłużej, niż same trwają. Teraz takie zagłębie pojawiło się na starym dworcu kolejowym.

Pożar samochodu na al. Prymasa Tysiąclecia

W rejonie skrzyżowania Obozowej z al. Prymasa Tysiąclecia palił się samochód osobowy. – Otrzymaliśmy zgłoszenie o godzinie 20.13. Na miejscu był jeden zastęp – informował Nikodem Kiełbowicz ze straży pożarnej. Pierwsze zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24.

Ratusz chce budować metro "na raz". Ucierpią inne inwestycje?

Cała II linia metra gotowa do 2023 roku? Ratusz rozważa budowę podziemnej kolejki nie tylko na Wolę, ale od razu też na Bemowo. Ambitne plany ogranicza jednak brak pieniędzy. Na metro potrzeba około 1 mld zł. Jeśli miasto się na to zdecyduje, ucierpią inne inwestycje.

RWE zmienia się w innogy. Co to oznacza dla klientów?

RWE zmienia nazwę i logo. Od września firma dostarczająca energię w Warszawie i okolicach będzie funkcjonować jako innogy. Pracownicy uspokajają klientów: zmiany nie będą wiązać się z żadnymi nowymi formalnościami.

Uczcili pamięć ofiar Rzezi Woli

Złożeniem wieńców, salwą honorową i apelem pamięci oddano w piątek hołd mieszkańcom stołecznej Woli zamordowanym przez Niemców podczas powstania warszawskiego. Uroczystość zorganizowano w ramach obchodów 72. rocznicy powstańczego zrywu.

"Do dziś nie ma pełnej wiedzy o oddziałach tłumiących powstanie"

- Do dziś w wielu przypadkach nie mamy pełnej wiedzy na temat oddziałów tłumiących powstanie warszawskie. Po 70 latach wciąż opieramy się głównie na polskich źródłach - mówi PAP Hubert Kuberski, historyk, autor publikacji poświęconych oddziałom kolaborującym z III Rzeszą.

Plaga parkowania na trawnikach, sypią się mandaty

Kierowcy na potęgę rozjeżdżają tereny zielone Warszawy. Strażnicy miejscy od początku roku już ponad 14 tysięcy razy reagowali w sprawie parkowania na trawnikach. W całym ubiegłym roku interwencji było prawie dwa tysiące mniej.

Wpadł pod tramwaj. Był pijany

Mężczyznę potrącił tramwaj linii "13" w al. Solidarności. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że był pijany. Został odwieziony do szpitala - powiedział st. asp. Piotr Świstak z biura prasowego stołecznej komendy.

Warszawa nie zapomina o bohaterach

72 lata temu Warszawa zerwała się do walki. Była to największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Za broń chwyciło 40-50 tysięcy powstańców. Powstanie miało trwać kilka dni, ale walki toczyły się ponad dwa miesiące. Warszawa pamięta o swoich bohaterach.

Powstańcy spotkają się z prezydentem. Ale nie wszyscy

Nie wszyscy powstańcy wezmą udział w corocznym spotkaniu z głową państwa i władzami miasta. "Pan Prezydent i minister obrony Antoni Macierewicz dopuścili do jawnego lekceważenia woli powstańców" – napisało pięcioro z nich w liście otwartym do Andrzeja Dudy.