Pożar w Falenicy. Najpierw zapalił się pustostan, później sklep z artykułami chemicznymi

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pożar w Falenicy
Pożar w FalenicyArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plPożar w Falenicy

W Wawrze przy Patriotów doszło do pożaru pustostanu. Jak wyjaśnia policja, ogień rozprzestrzenił się też na pobliski sklep z artykułami budowlanymi i chemicznymi. Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej.

O pożarze poinformował reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz: - Przy PKP Falenica zapalił się pustostan. Ogień rozprzestrzenił się jednak na pobliski sklep z farbami i tego typu artykułami. Na miejsce zjechały bardzo duże siły straży pożarnej. Ulica Patriotów na wysokości numeru 34 została zablokowana.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Te informacje potwierdziła nam najpierw policja. - Około godziny 10.30 doszło do pożary pustostanu przy Patriotów i od tego pożaru zapalił się sklep z artykułami chemicznymi. Nie ma osób poszkodowanych, nie było ewakuacji - przekazała Monika Nawrat z Komendy Stołecznej Policji.

- Mieliśmy zgłoszenie o pożarze pustostanu, które potwierdzono na miejscu, ale oprócz tego zapalił się sklep z artykułami budowlanymi, elektronarzędziami, narzędziami ogrodniczym i tym podobnym. Pracownicy opuścili sklep przed naszym przybyciem. Na miejscu pracuje osiem zastępów, działania prowadzą wspólnie jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej - dodał później Wojciech Kapczyński ze stołecznej straży pożarnej.

Po godzinie 13 poinformował, że na miejscu wciąż pracują trzy zastępy, ale powoli kończą już działania. - Całkowicie spalił się murowany pustostan i częściowo sklep. Na miejscu trwają jeszcze prace rozbiórkowe, strażacy przelewają też pogorzelisko wodą i sprawdzają je kamerą termowizyjną. Nikt nie został poszkodowany - podsumował akcję Kapczyński.

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości