TVN Warszawa | Ursynów

Kłęby pary na ulicy. Kolejna awaria ciepłownicza, tym razem na Ursynowie

TVN Warszawa | Ursynów

Aktualizacja:
Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plAwaria ciepłownicza na Ursynowie

Ledwo ciepłownicy uporali się z jedną awarią na Pradze, a doszło do kolejnej - na Ursynowie. Bez ogrzewania i ciepłej wody w kranach było 50 budynków na Wyczółkach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

W piątek doszło do awarii ciepłowniczej na ulicy Jagiellońskiej. Przez weekend ponad 60 budynków w tej okolicy pozbawionych było ciepłej wody i ogrzewania. Tymczasem, jak dowiedział się reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, na Poleczki, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Chodzonego na Ursynowie doszło do kolejnej awarii ciepłowniczej. Na miejscu widać gęste kłęby pary wodnej.

Początkowo rzeczniczka prasowa Veolii Aleksandra Żurada przekazała nam, że skala problemu nie jest duża. - Nasi pracownicy są na miejscu i współpracują z innymi służbami. Odnotowano wypływ wody na ulicę, jednak awaria dotyczy tylko jednego budynku - nieczynnego hotelu. Na razie dostawy ciepła nie zostały wstrzymane, nasze służby obserwują sytuację na miejscu - powiedziała Żurada.

Ale sytuacja szybko się zmieniła. Na stronie internetowej firmy zarządzającej siecią ciepłowniczą w stolicy pojawił się komunikat o "przerwie w dostawach ciepła" w 50 budynkach przy następujących ulicach: Giewont, Hołubcowa, Łączyny, Mączeńskiego, Osmańska, Poleczki, Polki, Poloneza, Puławska, Rysy, Salsy, Taneczna.

Grzejnik mają być ciepłe w poniedziałek. "Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest 18.01.2021 o godz. 16:00" - podała Veolia. - Dostawy ciepła zostały wyłączone w większej liczbie budynków, bo nasi pracownicy muszą zdiagnozować, co i gdzie dokładnie się stało. Jednak z czasem ten zakres będzie się prawdopodobne zmniejszał. Wszelkie informacje będą na bieżąco aktualizowane na naszej stronie - zastrzegła rzeczniczka firmy w późniejszej rozmowie z tvnwarszawa.pl.

"Z powodu awarii sieci ciepłowniczej na ulicy Chodzonego linia 165 zostaje skrócona do zespołu przystankowego Hołubcowa" - poinformował z kolei Zarząd Transportu Miejskiego.

W poniedziałek rano Aleksandra Żurada poinformowała, że awaria została usunięta wieczorem, około godziny 20.30.

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl