Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 września, odbędzie się 42. Orlen Maraton Warszawski. Trasa tegorocznej edycji biegu będzie prowadziła 5-kilometrową pętlą, między innymi Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Bonifraterską. Organizacja biegu wiąże się ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Koronawirus przesunął rozpoczęcie roku w szkole na Ursynowie

TVN Warszawa | Ursynów

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl, Gazeta Stołeczna
TVN24Jakie obostrzenia obowiązują w powiatach objętych żółtą i czerwoną strefą?

Rok szkolny rozpocznie się z opóźnieniem w prywatnej szkole prowadzonej przez siostry niepokalanki na Kabatach. Powodem jest koronawirus.

"W związku z potwierdzonym przypadkiem wirusa COVID 19 w naszej szkole, placówka została zamknięta aż do odwołania, a siostry zostały objęte kwarantanną" – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej placówki. 

Jak ustaliła "Gazeta Stołeczna", na urlopie zakaziła się siostra dyrektor. "Po powrocie, gdy można już było podejrzewać zakażenie koronawirusem, siostra przeszła testy i została odizolowana. Od tygodnia przebywa w szpitalu. Cała wspólnota sióstr jest poddana kwarantannie. Siostry czują się dobrze, nie mają żadnych niepokojących objawów. Czekamy na wykonanie testów i wyniki. Działamy w porozumieniu z sanepidem" - powiedziała "Stołecznej" siostra dr Magdalena Filipek, sekretarka generalna Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP, które jest organem prowadzącym Prywatną Szkołę Podstawową nr 4 im. bł. Marceliny Darowskiej na Ursynowie.

Siostry informują na stronie internetowej o przesunięciu rozpoczęcia roku szkolnego o tydzień. Podają też, aby z sekretariatem komunikować się mejlowo. 

Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl, Gazeta Stołeczna

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Tagi:
Raporty: